חוק וישנהאינטרנטראשי

תגובות

חוק וישנה — 17 תגובות

 1. :) אני חווה לאחרונה משהו דומה לזה דווקא בריאליטי שמחוץ לבלוג.
  רוצה לומר שחוק וישנה ניתן להרחיב אותו, אל מחוץ לגבולות הרשת.
  איך שאני חושבת מחשבה בנוסח: איך הוא/היא יכלו לעשות את זה" זה קורה לי – אבל בדיוק. אציין שתי דוגמאות:
  הלכתי לטיפול בדיקור, תוך כדי שאני שוכבת דקורה, חשבתי על חברה שקמה עם מחט בכף הרגל לבשה את הנעל והסתובבה ככה ברחוב. גיכחתי ביני לביני על נפשה המופזרת, רק כדי ללקום מהמיטה עם מחט תקועה ברגל ולא להבין למה הרגל משותקת…

  2 – חשבתי על חבר אחר שמאבד כל הזמן את הטלפונים הניידים שלו. איזה מפוזר, חשבתי לעצמי, איך הוא מצליח לעשות את זה… יומיים לאחר מכן, לראשונה בחיי שכחתי את הנייד בחדר במלון בהלסינקי. עכשו הוא שוכב לבד בכספת קרה במלון זר, מחכה שאאסוף אותו.

 2. לא מזמן רציתי להזכיר את חוק וישנה ולא זכרתי את השם. האתגר האמיתי אם כן הוא לא להגיע למקום הראשו בחיפוש 'חוק וישנה' אלא למקום הראשון בחיפוש אחרי משהו בסגנון 'החוק ההוא מהאייל על טעויות בתיקוני טעויות' (חיפוש שלא מעלה תוצאות כרגע, אגב)

 3. וכל כך הצלחת אז שעדיין גוגל מפנה לפוסט בבלוגלי (בעצם לקטגוריה בשם הזה) במקום לפה. אבל זה בסדר, ההדר מודיע באופן משעשע וחד-משמעי שאתה כבר לא גר שם, אז אמורים להגיע לפה במהירות.

 4. כן, גוגל מתעדף את בלוגלי על פני האתר הזה בכל התכנים שהועתקו לכאן. הייתי מוחק את בלוגלי, אבל קודם אני צריך להמיר את כל הקישורים שמובילים לפוסטים שלי בבלוגלי לקישורים לפוסטים המקבילים פה. כלומר, אף פעם.

 5. פינגבאק: לא שומעים! » סי חדש!

 6. סופסוף יש שם לחוק. בלשנים שחוקרים שפה מדוברת משתמשים בזה כדי לנגח בלשנים לא מוּדעים ("קטנונולוגים") שמנסים להראות כמה ש"הם לא מדברים ככה", ואז אנחנו מוצאים גם בדבריהם את אותן תופעות.

 7. פינגבאק: לא שומעים! » טועה פתולוגי*

 8. כדאי לנקד – חוק וישנֵה Vishne – כדי למנוע בילבול עם האל ההינדי ולמרות שלאל ההינדי קוראים Vishnu.

 9. פינגבאק: לא שומעים! » באדר, עופר, העבודה, יש עתיד ו-32 מפלגות אחרות

 10. פינגבאק: לא שומעים! » הצבעה בשני מימדים היא הצבעה שטחית

 11. זה מקרה פרטי של "כל הפוסל במומו פוסל"

  • וסליחה על טעויות הכתיב ואי ההגייה שלי.
   כוכל = גוגל.