"מר עורך, יש בעיה, אין פאניקה! מה עושים?"

אני צופה כעת במהדורת חדשות ערוץ 2. יקירת המערכת טטיאנה הופמן התבקשה להכין כתבה על שפעת החזירים, אז היא עשתה. הבעיה היא ששפעת החזירים היא לא סיפור מלהיב במיוחד. אנשים, כך נראה, מתעקשים שלא להתרגש יתר על המידה. כלומר, כן, במקסיקו ביטלו ארועים המוניים כדי לצמצם את הסיכון ואף שוקלים להשבית לכמה ימים את התחבורה הציבורית, אבל חוץ מזה? כלום. כרגיל.

אבל ביקשו כתבה, ובכתבה צריך להגיד דברים מעניינים. אז מה עושים? ממציאים.

"גם בקנדה כולם חובשים מסכות," אמרה הופמן.

בואו נחשוב על זה רגע. בקנדה זוהו בפעם האחרונה שבדקתי שישה מקרים של המחלה. בכל המקרים, החולים החלימו (אף כי כנראה שהם הדביקו אחרים לפני כן). ששת המקרים הופיעו בשתי פרובינציות: נובה סקושיה ובריטיש קולומביה.


View NS2BC in a larger map

משהו כמו 5000 ק"מ מפרידים בין שני המקומות הללו. כמעט כל יבשת אמריקה מצד לצד. יתרה על כן, שתי הפרובינציות ביחד מכילות בערך 5 מיליון איש, מתוך למעלה מ-30 בקנדה כולה. כלומר, גם אם נניח ששתי הפרובינציות הללו מלאות באנשים שחובשים מסכות, זה עדיין לא קרוב להיות חלק משמעותי מאוכלוסיית קנדה.

מיותר לציין שלא ראיתי ולו מסכה אחת ברחוב היום, נכון?
אבל צריך פאניקה, אז ממציאים. שיהיה.

2 Replies to “"מר עורך, יש בעיה, אין פאניקה! מה עושים?"”

  1. אני דווקא רואה פוטנציאל גלום במפה שהצגת – הקו שבין שני הנעצים, הוא קו התפשטות לובשים המסיכות…

    אני תוהה אם לפתוח חברה שמייצרת מסיכות פלסטיק, השנים האחרונות מראות כי מדובר בדבר-מה שימושי ונדרש.

    הפוסט האחרון בבלוג של BoR|S: ‫אין מילים בפי #2‬

  2. בחדשות עשר דיווחו שלשום- "אנשים במקסיקו מבוהלים, לא יוצאים החוצה לרחובות. מי שנאלץ לצאת- מסתובב אך ורק עם מסיכות". הדיווח, אגב, ניתן על רקע תמונות שמציגות אנשים אדישים נוסעים באוטובוס בשעמום מוחלט. הם אמנם לבשו סוודרים מכוערים, המקסיקנים המשועממים, אבל מסיכות לא היו שם.

    לא הצלחתי לפתור לעצמי את הדיסוננס הקוגניטיבי בין התמונה לדיווח, אז התיישבתי בפינת החדר החשוך, מבולבלת ומלאת חשש, ואני מסרבת לצאת משם עד שפיקוד העורף ייתן הנחיות ברורות לגבי האם אני צריכה להכנס למרחב המוגן.

סגור לתגובות.