שלח את עמי (לעזאזל)

גם אני מצטרף לקמפיין המחאה של יוסי גורביץ כנגד דרישתו של ליברמן לחתימה על הצהרת נאמנות למדינה כדי לשמור על האזרחות הישראלית. גם אני מצהיר שאסרב לחתום על הצהרת נאמנות שכזו, ואתנגד בכל כלי אפשרי ליישום תוכנית כזו לשם שלילת אזרחותם של אזרחי ישראל הערבים. ברור לי שאני משחק כאן לידיו של הנלוז הנ"ל שבסך הכל רוצה להוציא את עצמו גבר גבר בעיני הימין הבהמי של ישראל, אבל יש דברים שאי-אפשר שיאמרו ויתקבלו בשיוויון נפש – אפילו אם איש אינו מצפה שהדברים ייושמו באמת – כפי שקורה כעת בישראל.

דברים כאלה גורמים לי לחשוב שאולי כדאי לי לחזור לרעיון של להוציא אזרחות זרה.

9 Replies to “שלח את עמי (לעזאזל)”

 1. חשוב לדייק, ליברמן לא דיבר על גירוש, הוא אמר בפירוש :
  "יש למדינת ישראל זכות לדרוש נאמנות מכל אזרחיה. מי שאינו מוכן להכיר בכך שישראל היא מדינה יהודית וציונית, לא יוכל להיות אזרח המדינה. הדבר נכון לפלגים הקיצונים של נטורי-קרתא כמו שהם נכונים לפלגים הקיצונים של התנועה האיסלאמית".

  (מקור http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3338299,00.html)

  אדם יכול להיות במדינה בלי אזרחות ובלי זכות הצבעה למפלגה שמשתפת פעולה עם אויבי המדינה.

  מה ההיגיון שאדם יהנה מכל מה שנבנה כאן ע"י היהודים, בכסף יהודי, בשביל היהודים למען המטרה של הקמת מדינה הלכתית איסלמית בין הירדן לים?

 2. איתמר – ואם ציוני ישנה את דעתו?
  אם תשעים אחוז מהאנשים פ היחליטו שהם לא רוצים שזו תהייה מדינה יהודית ריבונית, אלא יחליטו – למשל – להצטרף לאיחוד האירופי או לאיחוד אזורי אחר, או סתם לשנות את ההגדרה של הארץ הזו, אסור להם? הם כולם יוצאו לדעתך מחוץ לגדר?

  כל זמן שמדובר במיעוט, זה לא משנה כי אין לה ם יכולת לבצע. אם מדובר ברוב, אז מן הראוי שזה יתבצע, גם אם זה נשמע קיצוני.

 3. איתמר – את הבית החדש שלי, זה שאני אמור להיכנס אליו בעוד חודש בערך, בונים ערבים מחברון דווקא.
  אז מה, אני צריך להצהיר על נאמנות לרשות הפלסטינית?

  הטענה שהכל '…נבנה כאן ע"י היהודים, בכסף יהודי, בשביל היהודים', היא לא רק מוטעית, היא גם גזענית.

  הפוסט האחרון בבלוג של דרומי: ‫חומוס כמעשה חתרני – סמולני – קיצוני‬

 4. מתוך מלכוד 22:
  At the far end of the food counter, a group of men who had arrived earlier were
  pledging allegiance to the flag, with trays of food balanced in one hand, in order to be allowed to take seats at the table. Already at the tables, a group that had arrived still earlier was singing “The Star-Spangled Banner” in order that they might use the salt and pepper and ketchup there.

  http://www.renodiscontent.com/2008/02/28/give-everyone-eat-obama-catch-22-and-patriotism/

 5. אסף: (:

  איתמר: אזרחות אינה סתם זכות הצבעה. אזרחות היא הבסיס לכל זכויות האזרח במדינה. אזרחות היא הבטחון היחיד שאדם שיוצא את המדינה לביקור במדינה זרה יורשה לחזור לתוכה. היא הבטחון היחיד שהוא לא יגורש על בסיס החלטה מנהלתית גרידא אלא רק בתום הליך קפדני שמצריך הוכחות מצד המדינה. שלילת אזרחות היא אחד האקטים הקיצוניים ביותר שמדינה יכולה לנקוט בו, ונטל ההוכחה לשם הצדקתו חייב להיות על המדינה – להראות שהאיש בגד במדינה וסיכן באופן משמעותי את עצם קיומה (לא סתם עבר על החוק) – ולא על הפרט (שנדרש להצהיר נאמנות על פי הצהרתו של ליברמן). ההנחה שאם אדם מסרב להצהיר נאמנות אזי הוא בוגד (ולכן ראוי לשלול את אזרחותו) היא שגויה וזדונית. יתר על כן, היא מקצרת מאוד את הדרך מאי הצהרת נאמנות לגירוש (שהרי אם בעצם אקט השלילה אנחנו מצהירים על אי-נאמנותו של האדם, מה הרבותא בכך שנגרש אותו על בסיס אותה עילה בדיוק?).
  אזרחות – מה שחנה ארנדט הגדירה כזכות לזכויות – אינה דבר של מה בכך. מי שנגזר עליו להיות נטול אזרחות בעולם הוא נודד תמידי, נתון לחסדי מדינות שלאו דווקא יחפצו לעזור לו (ראה הפליטים מסודן שמגיעים לגבול ישראל).
  אין שום מדינה בעולם שדורשת ממי שיש לו אזרחות מתוקף חוק להצהיר על נאמנות למדינה. דרישה כזו אפשר לדרוש ממהגר – וישראל לא דורשת שום דבר כזה מהעולה החדש, למיטב ידיעתי – אבל לא ממי שנולד במדינה לאזרח ישראלי. למדינה אין שום זכות לדרוש נאמנות מאזרחיה. יש לה יכולת לפעול כדי לקדם ולעודד את נאמנות אזרחיה, ותכל'ס, אני לא רואה את ישראל עושה את זה בקרב אזרחיה הערבים.

  יפה לליברמן לשכוח לציין שישראל היא גם מדינה דמוקרטית. האם יציע לשלול אזרחות גם מכל מי שתומך בהפיכת ישראל לתיאוקרטיה? שהרי מה ההיגיון שאדם יהנה מכל מה שנבנה כאן ע"י החילונים, בכסף חילוני, בשביל החילונים למען המטרה של הקמת מדינה הלכתית בין הירדן לים?

  לא את תע"ל-רע"ם ובל"ד היו צריכים לפסול מלהתמודד, אלא את מי שמערער על היסוד הדמוקרטי של מדינת ישראל, מי שמחזיר לחיים את כהנא, הלא הוא אביגדור ליברמן.

 6. דרומי,
  זה לא חכמה להגיד "הטענה שלך מוטעית".
  סבבה שאתה לא מסכים איתי, אבל למה? איך ? מתי ?
  אם ידיים ערביות או תאלינדיות בונות את הבית שלי, הן עושות את זה כי הם מקבלים כסף יהודי. אם קק"ל קנו כחוק חלק גדול מקרקעות של מה שהיה פעם פלסטינה, הם עשו את זה בזכות גיוס כספים מיהודים למען יהודים.
  אם הערבים לא קיבלו את הצהרת האו"ם ב 48 ופתחו במלחמה, אנחנו כאן היום בזכות הדם היהודי שנלחם בהם והביס אותם.

  אילן –
  יש הגיון בדבריך, אך הדוגמא שאתה מביא לא מדויקת. מדובר באנשים שבעד הקמת מדינה הלכתית איסלמית, בעד רצח של יהודים ובעד ביטול דמוקרטיה. כל אדם שמכבד ערכים של כבוד האדם חייב לפחד מעליית האיסלם ולעשות הכל כדי למנוע את זה..

  (דרך אגב, אני לא מצביע ליברמן )

 7. איתמר: שוב, אני לא מבין את הטענה של 'כסף יהודי'. הבתים נבנו מהכספים של הקיבוץ שלנו – שהרוב המכריע של חבריו יהודים (יש כמה נוצרים, אם אתה רוצה להיות קטנוני). אבל אנחנו מוכרים פרות מהרפת לסוחרים בדואים. הכסף הפך להיות יהודי בדרך?
  ההנחה שלך מוטעית בגלל שאי אפשר להפריד בישראל בין 'הכלכלה היהודית' לבין 'הכלכלה הערבית'. שתי הכלכלות משולבות אחת בשניה, והן למעשה כלכלה אחת, כמו שניסיתי להראות בדוגמאות שלי. גם ההנחה שבגלל שהיהודים נמצאים בראש טבלת השכר לא אומרת הרבה – הזמינות של כוח עבודה זול היא קריטית להתפתחות של כלכלה, והזמינות הזו לא הייתה קיימת בלי הערבים, שנדחקו לתפקיד הלא-מחמיא הזה. במדינות אחרות זה קשה להראות שהמיעוט האתני לא 'בחר' במקצועות לא מכניסים, לצערנו בישראל זה קל – רק צריך לבדוק את מדיניות התעסוקה והחינוך בימי הממשל הצבאי, ולהראות איך הכל המשיך משם.
  הטיעון על הכסף של קק"ל, דרך אגב, הוא חסר בסיס במיוחד. בכסף שקק"ל הביאו לכאן קנו אדמות שהיו שייכות לערבים. שינוי בעלות על קרקע הוא לא בדיוק 'פיתוח'.
  ואני שמח שאתה מסכים איתי שהטענה שלך גזענית.

  ולגבי התשובה שלך לאילן – לא רע"מ תע"ל ולא בל"ד תומכים ב'רצח יהודים'. הכי הרבה שאפשר להאשים אותם זה בתמיכה במאבק מזויין נגד ישראל – זה לא אותו דבר, וגם את זה אי אפשר להוכיח בבית משפט אחרת היה קל לפסול אותם. בל"ד (שהיא המועמדת העיקרית לפסילה) גם נגד מדינת שריעה אסלאמית ונגד ביטול הדמוקרטיה. אם אתה רוצה להיות קטנוני, הם גם נגד עליית האסלאם. אתה יודע, לא כל הערבים אותו הדבר.

  הפוסט האחרון בבלוג של דרומי: ‫חומוס כמעשה חתרני – סמולני – קיצוני‬

סגור לתגובות.