האבולוציה היא מזימה קבליסטית

"Here is something I read in Darwin's journal. He was amused by a theory of a contemporary philosopher, William Whewell. 'Says length of days [is] adapted to duration of sleep of man!!! & not man to planets,' Darwin wrote. 'Instance of arrogance!!'"

— Cathleen Schine (The Evolution of Jane)

הנה מה שמעסיק בימינו את הליגה נגד השמצה בארה"ב: חבר הפרלמנט המקומי של ג'ורג'יה הפיץ תזכיר לפיו תורת האבולוציההיא מזימה יהודית. לפי התזכיר, מוצאה של תאוריית המפץ הגדול הוא במיתוס הפרושי המתואר בספרי הקבלה. תמיד אהבתי את הדתיים הפונדמנטליסטים שלא מצליחים להבדיל בין התאוריה של ראשית היקום לתאוריה של מוצא המינים, כאילו מדובר בתאורייה אחת רציפה. אני מניח שלדעתם, תיאור היווצרות העולם על פי המדענים הוא משהו כמו "בהתחלה היה פיצוץ גדול, ואז האדם התפתח מהקוף". גם זה סוג של אגוצנטריות…

בכל מקרה, מכיוון שתורת האבולוציה היא מיתוס יהודי, אסור ללמד אותה בבתי הספר. במקום זאת, חבר הפרלמנט הנכבד דורש שבבתי הספר ילמדו אך ורק "עובדות מדעיות". מהן העובדות המדעיות, אתם שואלים? אז זהו, יש פונדמנדטליסטים נוצרים שפשוט מבקשים שלא ילמדו שום דבר לגבי מוצא היקום או מוצא המינים בבתי הספר, וזהו. יש כאלו שמבקשים שילמדו גם את התורה המדעית וגם את "מדע" הבריאתנות, כדי לאפשר לילדים לבחור. אבל לחברים של חבר הפרלמנט האמור, יש להם אתר אינטרנט. תאמינו לי שאתם חייבים ביקור. זה לא סתם שהבחור יוצא כנגד תורת האבולוציה וטוען שהאמת מצויה רק בתנ"ך. הבן-אדם… רגע, אתם צריכים לקרוא את זה בשפת המקור:

Levitating Globe

"An electromagnet and computerized sensor hidden in its

display stand cause the Earth to levitate motionlessly in the air."

Could God have engineered something like that for the real Earth?

The Bible and all real evidence confirms that this is precisely what He did, and indeed:

The Earth is not rotating…nor is it going around the sun.

כן, מה שאתם שומעים. הבחור טוען נחרצות שהמודל הקופרניקאי הוא שקרי, שהעולם עומד במקום, והשמש סובבת סביבנו. אלו העובדות המדעיות שנציג הציבור הזה רוצה שילמדו בבתי הספר. זה, ולא השקרים הזולים של המדענים האלו שרוצים שנחשוב שכדור הארץ מקיף את השמש ולכן (כנראה) האדם התפתח מהקוף.

אפשר לבלות כמה שעות מבדרות באתר הזה, ואני ממליץ לכם להכנס לכמה מה"מאמרים" המבדרים, וזאת חרף חוסר היכולת המשווע של יוצרי האתר לשמור על אותו פונט למשך שתי שורות רצופות.

אבל זה לא מה שעצוב. מה שעצוב זו התגובה של הליגה נגד השמצה. במקום ללעוג לאותו בור ועם הארץ ולשמוח שמייחסים את אחת האמיתות המדעיות המאתגרות ביותר למחשבה היהודית העתיקה, הם טוענים כנגד אותו טמבל שהתזכיר שלו "מעלה בזכרון תמונות דוחות של היהדות ששימשו במשך אלפי שנים כדי להכפיש את העם היהודי כאנשי-כת מניפולטיביים". כן, זאת הבעיה.


אגב, הציטוט הנפלא שבראשית הרשומה מגיע מספר מצויין שזה עתה סיימתי, בשם "האבולוציה של ג'יין" מאת קת'לין שיין. ספר חמוד, אנושי וחכם, וכולל גם, כבונוס, הרבה אנקדוטות על דרווין. מעניין לראות שמגפת ריבוי סימני הקריאה פשתה כבר בקרב בני המעמד הגבוה של המאה ה-19.

8 Replies to “האבולוציה היא מזימה קבליסטית”

 1. תגיד מה שתגיד, בדבר אחד הוא צודק, וזה אולי הדבר היחיד, אף אחד, כולל קופרניקוס , לא הוכיח שכדור הארץ מסתובב סביב צירו, זה שהחישובים על סמך ההנחה הזו מצליחים לחזות את התנועה של גרמי השמיים, אינם הוכחה, גם לפני כן, כשהאמינו שכדור הארץ עומד, ידעו לחשב את התנועה די מדויק.

 2. שום הסבר אחר לא יכול להסביר מדוע הפלנטות האחרות במערכת השמש עושות כאלה שמיניות מוזרות בשמיים שלנו. אני לא מאמין שאני צריך ממש להגיב לטענות הללו. כל תנועה היא יחסית, ולכן אפשר לתאר את כדור הארץ כעומד במקום והכל נע סביבו בצורה מסובכת, אבל אין שום הגיון בתאור הזה, והוא מעוות לגמרי את כל הרעיון של גרביטציה.

 3. הסיבה שאף אחד לא הצליח להוכיח את זה היא שאין בעיה ליצור מודל שבו כדור הארץ הוא העצם הסטטי היחיד ביקום. המודל הזה יכול להיות מתאים גם לתורת היחסות הכללית.
  הבעיה עם המודל הזה, כמו שדובי ציין, היא שהוא מסובך להחריד.

 4. אה, מה שמזכיר לי – אלא אם אתה דוחה גם את העובדה שהכוכבים מחוץ למערכת השמש נמצאים במרחק של שנות אור רבות מאיתנו, זו עוד בעיה עם הרעיון שכדור הארץ אינו סובב סביב צירו. הכוכב הקרוב ביותר אלינו, אם אני לא טועה, נמצא משהו כמו 4 שנות אור מכאן. תכפיל בשני פאי, יוצא משהו בסביבות ה-25 שנות אור להקיף את כדור הארץ. את זה הוא צריך להספיק לעשות בכ-24 שעות. יותר משנת אור בשעה.

  אפשר, כמובן, לטעון שמהירות האור אינה מגבלה אמיתית, אבל גם אפשר לטעון שהירח עשוי מגבינה.

 5. קלמן: אתה לא רציני, נכון? באותה מידה שאף אחד לא הוכיח את סיבוב כדור הארץ סביב צירו אף אחד עוד לא הוכיח את קיום כדור הארץ.
  מה זאת אומרת "כולל קופרניקוס", קופרניקוס רק העלה את התאוריה ומן הסתם לא היו לו כלים שקיימים היום ושיכולים להקל על ההוכחה או לפחות להקשות על המתנגדים להמציא הסברים מופרכים שמנוגדים לה, אבל מאז קופרניקוס היתה עוד התקדמות מדעית. המדענים המרושעים לא הסתפקו בהפרחתה לאוויר של תאוריה שתפגע ביסודות האמונה, הם המשיכו לעבוד מאז.
  להזכירך, יש צילומים של כדור הארץ מחלליות שיצאו ממנו, אז כן, תמיד אפשר לטעון שהחלליות נעות בלי ידיעתנו במסלול מורכב להזוויע רק כדי להמשיך ולתרץ תמונת עולם מיושנת. אפילו זה לא יכול לעבוד. זאת אומרת אם מקבלים את חוקי ניוטון, כמובן שגם אותם אפשר לפטור ככפירה, למרות האדיקות הנוצרית של מחברם. כן, יש כוחות עם ביטוי ישיר על פני כדור הארץ שניתן להסביר בעקרון בשתי דרכים או שהם כוחות מדומים כתוצאה מסיבוב כדור הארץ סביב צירו או שהם נוצרים על-ידי צבא בלתי נראה של גמדים נכלוליים שכל מטרתם לגרום לנו להרהורי כפירה. נכון, אין שום דרך להכריע בין שתי האפשרויות האלה ולכן כדאי לנהוג בהן כאילו הן שקולות.

 6. יוד, הפלגתי עוד בזמנים שלא היה ג'י פי אס והיינו צריכים למצוא את המיקום על פי השמש הירח והכוכבים בשמיים, לא צריך לשכנע אותי שקופרניקוס צדק, אני רק אומר שעדיין קימת האפשרות שיש כאן איזו בדיחה קוסמית על חשבוננו, אתה יכול להגיד מטורף מי שמאמין בה אבל אי אפשר לשלול אותה רק בגלל שהיא מסובכת להחריד, כפי שאמר דרומי.

  שחר, כפי שציינתי, אני מסכים שהכי הגיוני שכדור הארץ מסתובב סביב צירו, רק צריך להשאיר פתח לספק, קטן ככל שיהיה.

 7. מה שאני ממש לא מבין בכל הסיפור הזה הוא את ההתעקשות של הכנסיה, ויותר מזה של ארגונים נוצריים אמריקאיים על תמונת עולם שאין לה שום קשר לנצרות. למה לעזאזל כל כך כואב להם להודות שאיזה פילוסוף יווני טעה?

 8. "שמש בגבעון דום וירח בעמק איילון". התאוריה הקופרניקאית מקלקלת להם את התמונה הזו (או לפחות מחייבת אותם להסתפק בכך שכדור הארץ הפסיק להסתובב, במקום בתיאור היותר אגוצנטרי של התנ"ך). יש עוד כמה שטויות ברחבי הכתבים הקדושים ליהדות ולנצרות (כמו סיפור הבריאה), וחוץ מזה, להכיר בכך שאנחנו איזה גרגר אבק בפינה השמאלית תחתונה של היקום לא תורם לגדולתו האדירה של המין האנושי.

סגור לתגובות.