Plan Bibi: הקונספירציה של נתניהובחירותראשי

תגובות

Plan Bibi: הקונספירציה של נתניהו — 22 תגובות

 1. נחמד. יש לפוסט הזה פוטנציאל להפוך לפופולרי מאוד.

 2. מצויין, וכמו שמישהו כתב לך בפייסבוק, זה באמת משמעותי שהצד הקונספירטיבי הוא רק מבחינת התכנון מראש, ולא מבחינת התוצאה, כך שהניתוח ה"בלבניסטי" על שיתוף האינטרסים בין הנצים הניצים כביכול הוא למראית עין בלבד.

  טרמינולוגית, אני חושב שמוטב להשתמש בכינוי "חוג אורנים" כפי שהוא נקרא בפיהם (כולל בלבן), או ב"אסכולה החיפאית", כפי שאני מעדיף לקרוא להם (https://amihay.wordpress.com/2009/10/25/oranim/).

  תניא דמסייע לטיעון שלך, אם כי אולי תחשוב שזה בעצם "כל המוסיף גורע", זה להכניס את לבני לטבלה. ע"פ תיאור ויקיפדיה: "בהמלצת אביגדור ליברמן, מנכ"ל משרד ראש הממשלה, מונתה למנכ"לית רשות החברות הממשלתיות. בתפקיד זה יישמה את מדיניות ממשלת נתניהו". מאז הפכה לגונבת קולות מקצועית לשמאל מאז 2009. לאנשי אורנים זו אולי בעייה, כי נתניהו הוא ב"משתלבים" ולבני ב"בדלנים", אבל מצד שני הם ייהנו מתיאור הכשלון שלה להרכיב קואליציה אף שעמדה בראש המפלגה הגדולה ביותר כמהלך מכוון לטובת נתניהו, ברוח הפירוש שלהם לתרגיל המסריח של פרס.

  אם גם לבני מצורפת זה אפילו מספר מדאיג עוד יותר של כוחות שפועלים לטובת נתניהו. מדאיג, אבל לא מופרך.

  • על פי הניתוח שמציע בלבן לבני אינה בדלנית, אלא משתלבת, ולכן התוספת שלך רלוונטית.

 3. איפה כתבו לי דבר כזה בפייסבוק?

 4. באקסטרפולציה מהמודל שלך, מי שאמור לחסל סופית את יאיר לפיד זה גדעון סער.

 5. הבעיה במונח קונספירציה, היא שברגע שאומרים את המילה הזו, היא מזהמת את כל הדיון. כדי שאוכל להתחיל בשיחה חופשית, אני אספר לכם על הקונספירציה שהייתה ב9/11 – ארגון הטרור אל-קאידה יזם קונספירציה כדי ליצור פיגוע טרור גדול באדמת ארה"ב. מדובר בתרגיל מורכב, שדרש סודיות, עירב הרבה אנשים, ובכל זאת – זה מה שקרה.
  אם אנחנו מסוגלים לקבל את עצם הרעיון שאנשים, יתאמו עמדות עם אנשים אחרים, כדי להשיג תוצאה פוליטית במרמה, אז אנחנו יכולים לקבל את הקונספט שקונספירציה יכולה להתקיים. לכן, אני לא רואה פסול ברעיון שנתניהו יצר קונספירציה, עם אנשי שלומו בכל מיני מקומות, כדי לשווק את הבראנד של הליכוד בחלקים קטנים.
  אני חייב להגיד שיש משהו שנראה סביר בתיאור שלך. ומדאיג במידה דומה.

 6. הערה נפרדת: אחת הבעיות שיש לי עם ההבנה של חוג אורנים, היא הדרישה לקבל "הכל או כלום". אני לא חושב שיש חובה לקבל את שיטת הניתוח של הפוליטיקאי שאינו טועה לעולם, ביחד עם השקפת הבדלנים \ משתלבים. היה לי מרצה (לצערי אני לא זוכר את שמו) שקיבל את השקפת הבדלנים \ משתלבים, אבל דחה את רעיון הפוליטיקאי שאינו טועה. אני אישית, מתחבר דווקא לעיקרון מאחורי "הפוליטיקאי שלא טועה", לפחות כעיקרון, אבל גישת המשתלבים \ בדלנים נראית לי תיאור בעייתי מאד של הפוליטיקה.

 7. מצוין, עכשיו בוא תספר לנו על הקונספירציה של השמאל. (או שקונפירציות יש רק לביבי)

 8. מצויין!
  אני לא בטוח שכולנו אכן לא לוקחת קולות מהליכוד או שהיא לא מנסה, אבל זה לא באמת רלוונטי. זו מפלגה של איש אחד עם שליטה מוחלטת ואלה ח"כים עתידיים יותר ממושמעים מאנשי העשירייה השלישית בליכוד.
  מה שאני עוד אוהב כאן זה את ההקבלה, שאני מותח, להורקרוקסים של וולדמורט. באופן מעט מצער אנחנו תקועים במציאות שבה דווקא נוויל לונגבוטום הוא מי שאמור להפיל את וולדמורט.

 9. נחמד.
  זה מסוג הדברים שבאמת נעשו בברית המועצות עם פתיחת ההתמודדות למפלגות מתחרות. חלק ניכר מהמפלגות "מטעם" מאז, עדיין קיימות, ועדיין משרתות את השלטון נאמנה.

 10. מעניין. עבר גם לי בראש עם תוספת. את הפילוג בש״ס גם ביבי בישל כי ידע שדרעי יילך עם גוש שמאל. ישי מצליח למשוך את הקולות הימנים החרדים ספרדים.

 11. התלונה היחידה שלי אלייך היא: למה לפיד לא כלול בקונספירציה הזו? הרי הוא העמיד את עצמו כאלטרנטיבה ואז נשכב על הגדר כדי להעביר את התקציב של ביבי.

 12. הפוסט של ביבי מהיום נראה שמפריך את תיאוריית הקונספירציה שהצעת, לפחות ברמה המכוונת שלה:

  https://www.facebook.com/Netanyahu/posts/10152773316622076

  סטטוס של ביבי:
  "אם אבחר, משה כחלון יהיה שר האוצר בממשלתי ולא משנה כמה מנדטים ישיג בבחירות. תחת כהונתי כראש הממשלה נפעל יחד להוריד את מחירי הדיור, כפי שפעלנו יחד להוריד את מחירי הסלולר.

  אני מקווה שכחלון יודיע סוף סוף שהוא תומך בממשלה בראשות הליכוד, ויפריך את הודעת מספר 2 שלו, יואב גלנט, שהוא ילך עם הרצוג.

  לכן, כדי להבטיח ממשלה לאומית שתדאג גם לביטחון וגם להורדת מחירי הדיור, הצביעו מחל."

 13. פינגבאק: בחירות 2015 ||המתח בשיאו: האם השמאל יתרסק או יפתיע עם הפסד מכובד? (או: מדוע לא הולכים להצביע בשביל להמנע מתבוסה ולא נשארים בבית, רק כי אי-אפשר לנצ

 14. פינגבאק: בחירות 2015 || המתח בשיאו: האם השמאל יתרסק או יפתיע עם הפסד מכובד? (או: מדוע לא הולכים להצביע בשביל להמנע מתבוסה ולא נשארים בבית, רק כי אי-אפשר לנצ

 15. פינגבאק: בחירות 2015 || המתח בשיאו: האם השמאל יתרסק או יפתיע עם הפסד מכובד? (או: מדוע לא הולכים להצביע בשביל להמנע מתבוסה ולא נשארים בבית, רק כי אי-אפשר לנצ

 16. פינגבאק: בחירות 2015 || המתח בשיאו: האם השמאל יתרסק או יפתיע עם הפסד מכובד? (או: מדוע לא הולכים להצביע בשביל להמנע מתבוסה ולא נשארים בבית, רק כי אי-אפשר לנצ

 17. מעולה!
  לפני כמה ימים התארחה אודליה כרמון, יועצת התקשורת לשעבר של ביבי, אצל גל גבאי, ואמרה על ביבי ש"יש לו חשיבה תוצאתית, לא תהליכית, וכל האמצעים כשרים מבחינתו על מנת להשיג את המטרה". מדובר על מונחים מתוך קואוצ'ינג בגישה התוצאתית, שמי שמייצג אותה זה איק"א, האיגוד הישראלי לקואוצ'ינג http://coaching.org.il/. בגדול מדובר על הגדרת מטרה לטווח ארוך ככל האפשר, וגזירה של היעדים ודרכי הפעולה מתוך המטרה. זו מתודולוגיה שמגדילה משמעותית את הסיכוי להגשים את המטרות שלך, יותר מכל דבר אחר שאני מכיר. אם זכרוני לא מטעה אותי, כשאני עברתי הכשרה באיק"א, ראובן כץ, יו"ר איק"א שהעביר את הקורס התייחס בהערכה לביבי, ולמרות שלא אמר במפורש, היה אפשר להבין שיש ביניהם לפחות היכרות, אם לא הקניית המתודולוגיה של הקואוצ'ינג. אם מחברים את זה לעובדה שביבי, לפחות מבחינת הדרך המקובלת למדוד אינטליגנציה, נחשב כסוג של גאון, תאוריית הקשר הופכת קצת יותר סבירה.

 18. את הטענה הזאת (הליכוד מתפצל בכוונה כדי לשמור על כוחו) אני טענתי כבר מזמן באייל הקורא. לדעתי את השיטה הצינית הזאת המציאו בליכוד בלי קשר לנתניהו. זו היתה אחת הסיבות ליצירת מפלגת קדימה עם כל האולמרטים והשרונים למיניהם.