די, תמשיכואדמיניסטרציהראשי

תגובות

די, תמשיכו — 7 תגובות

 1. שלום דובי,
  אשמח אם תוכל לפרט עוד קצת על מודל התרומות של פייפל – כמה מהכסף הולך לעמלות וכמה מגיע אליך? זה באחוזים? סכום קבוע?
  זה יעזור לי ולקוראים אחרים לבחור את דרך התשלום היעילה יותר.

  תודה
  דרור

  נ.ב. – תרומה היא נתינה שלא בעבור שירות או מוצר. כשאני תורם לבלוג אני משלם לכותב/ת עבור עבודתם/כשרונם.

 2. דרור,

  קודם תודה.
  בפייפל, יש על כל תשלום עמלה של 3.4 או 3.9 אחוז (בהתאם למיקומו המאושר של התורם), פלוס 1.2 ש"ח (או 30 סנט לתורמים בדולרים). בחישוב זריז זה אומר שאם אנחנו לא רוצים לעבור את ה-10% עמלה, הסכום המינימנלי הוא באזור הח"י שקלים. לטעמי האישי, תרומה של 20 ש"ח היא כבר תרומה "כבדה" למדי, לא משהו שאני חושב שהייתי נותן לעיתים קרובות. הייתי מעדיף הרבה יותר לתת תרומות של חמישה שקלים לעיתים מזומנות, ולכן חיפשתי חלופות. גם הפתרון של פלאטר הוא לא אופטימלי מבחינתי, והייתי שמח אם מישהו היה באמת מייצר אפליקציה שמאפשרת לי "לתת שקל" לנתרם בלי כל הבלאגן מסביב.

  ולגבי הנ.ב. שלך – זה בדיוק מה שאני טענתי כאן: http://dubikan.com/archives/1519

 3. קראתי לאחרונה פוסט מעניין בבלוג שנתן אפשרות לתרומה בביטקוין. אני יודע שזה מאוד לא נפוץ עדין אבל בכל זאת, זה הרבה הרבה יותר פשוט ועובדה – הרגשתי שהמחקר שלו היה שווה תשלום ותרמתי בלי יותר מדיי כבדות פייפלית ובלי להצטרך להירשם לאיזשהו שירות.

 4. ירדן, האופציה הועלתה ושקלתי אותה, ואולי היא מתאימה לאנשים מסויימים, אבל אין לי מושג מה לעשות עם ביטקוינז אחרי זה.

 5. תמכור אותם כל כמה זמן עבור מזומן או שתקנה איתם דברים

 6. לגוגל יש שירות שמאפשר תשלומים מחשבון בנק למשנהו בחינם. בינתיים רק בארה"ב (גילוי נאות – אני עובד בגוגל). לאחרונה הם מימשקו אותו לג'ימייל – אני יכול לשלוח דוא"ל למישהו ולצרף כסף. מקווה שהם ירחיבו את זה לארצות נוספות ושזה ישאר בחינם.