קור, אננס (שתי הערות שלא קשורות לכלום)

א. מדהים כמו מהר הגוף מסתגל לטמפרטורות שונות בעליל. היום יצאתי החוצה מהבית עם סווטשרט סטנדרטי, מכנסיים רגילים ומעיל. אפילו כובע לא טרחתי לשים. לבוש של יום חורפי נעים. הטמפרטורה בחוץ: 2 מעלות. אבל זה מעל לאפס, אז יחסית זה חמים. רק לפני חודשיים התחלתי להתעטף בגטקעס וצעיף כשהטמפרטורה ירדה קצת מתחת ל-10. אבל אחרי שהגענו מתחת למינוס 10, כנראה שהפרספקטיבה משתנה.

ב. אננס טרי זה הרבה, אבל הרבה יותר טעים מאשר אננס בקופסא. דאא.

8 Replies to “קור, אננס (שתי הערות שלא קשורות לכלום)”

  1. כבר יצא לי להיות בקנדה גם במינוס 30. עכשיו, לפי התיאוריה שלך, במינוס 10 אני יוצא עם קצר…
    (חבל שאין אייקון של פרצוף קפוא).

  2. מצד שני, אני כבר חצי שנה פה ועוד לא הצלחתי להתרגל לקור הנוראי הזה (ואצלנו 2 מעלות זה קר). מצד שלישי, 20 שנה בירושלים לא הצליחו להרגיל אותי לקור ההוא.

  3. ניל גיימן גם כתב על זה ב"אלים אמריקאיים", וגם דיבר על זה בכמה הרצאות – על הקור האמריקאי (גיימן רגיל לאנגליה, שם אף פעם לא באמת קר), הקור שעלול להרוג אותך אם תשאר בחוץ יותר מדי. אגב, ידיד סיפר לי שבקנדה השוטרים בודקים מדי פעם שלאנשים יש ערכות השרדות באוטו (לכמה ימים, אם אתה נתקע בסופת שלג. הערכה כוללת אוכל ושתיה שלא קופאים ומוצרי חימום). זה לא חובה על פי חוק, אבל מאוד מומלץ.

  4. חזי – חלק גדול מהפירות והירקות שנמכרים כאן מיובאים מכל העולם. מעל כל פרי כתוב מאיפה הוא מגיע, וזה די מדהים. חלק גדול מגיעים מדרום אמריקה, יש דברים שמגיעים מניו-זילנד, אסיה, ארה"ב (כמובן). אז כן, האננס מיובא, אבל הוא עדיין טרי.

    דולי – אני אדאג שתהיה לי כזו ברגע שיהיה לי אוטו.

  5. אם היית נוסע לתאילנד, היית יכול לקטוף את האננס בעצמך. גן עדן עלי אדמות.

  6. אננס טרי זה פשוט חבל על הזמן. עד שלא מנסים, קשה להאמין איזה פלסטיק זה האננס מקופסא.

סגור לתגובות.