פוסט אורח: להיפטר מהקלף המיותר של הסגראלימותראשי

תגובות

פוסט אורח: להיפטר מהקלף המיותר של הסגר — 14 תגובות

 1. וראשית, יש להסיר את המצור הימי על עזה. אי אפשר גם לטעון שהתנתקנו מעזה ושאין שם כיבוש וגם לחסום את הגישה החופשית שלהם לים.

  מה שמפתיע הוא שהצעדים בהם נקטה הממשלה הנוכחית, במיוחד אחרי פרשת המשט, היו מנוגדים לאינטרס הימני של בידול הרצועה מיו״ש וישראל גופא. הרי היה עדיף לוותר על הסגר הימי ובמקביל להקטין את התנועה במעברים יבשתיים. במקום זאת, הגדילו את התנועה במעברים כדי לשמר את הסגר הימי.

  מצעד האיוולת, מישהו?

 2. @תמיר –
  (א) איך סדיוק תאכוף בקרה על יבוא נשק + בטון אם אין מצור ימי?
  (ב) אנחנו לא בשלב שהתנתקנו וכל אדם לנפשו, מול חמאס. זה היה עד 2006.
  אנחנו בסכסוך מזויין עם חמאס, והמצור הוא חלק מזה.

 3. (א) כוחות הבטחון ידעו כבר מספר פעמים ליירט ספינות נושאות נשק ע״ב מודיעין מדוייק. המצור הימי מזכיר לי את המחסומים בנו״ש שיודעים טוב מאוד להתעמר באוכלוסיה האזרחית, אבל לא מונעים ממחבלים להסתנן ביניהם.
  (ב) אנחנו גם בסכסוך מזוין עם החיזבאללה (40,000 רקטות) ועם סוריה. אולי נטיל גם עליהן מצור ימי?

 4. רן, כן, אני מתנצל על זה… אני עדיין מחכה לכסף ממימונה. החולצות עוד תשלחנה, ולו כמזכרות..

 5. דובי, אני, איך לומר… בשוק. לא קיבלת את הכסף?? באמת לא ראיתי את השם שלי באתר מבקר המדינה. ממליץ בחום. אנא עדכן בהתפתחויות, כי החיוב כבר נעשה.

 6. הם מתחייבים להעביר את הכסף תוך 40 יום מסוף קמפיין הגיוס (אם כי נאמר לי לפני תחילת גיוס הכספים שסביר להניח שהזמן יהיה קצר יותר…). כרגע הם אומרים שהכסף יועבר אלי ממש בסוף פרק הזמן הזה.

  לגבי אתר מבקר המדינה – זה בעיקר בגלל עיכובים בצד שלי. התחלתי כבר להזין את התרומות בלי קשר לקבלתן, אבל מסתבר שהיו כל מיני דברים שלא ידעתי שצריך לעשות קודם וזה גרם לגרירת זמן.

 7. לא שבאמת איכפת לי מהחולצה אבל בנאדם ( dud) עובדים עליך בעיניים. נראה לי שאתה ממש תמים. איך רצית להיות פוליטיקאי וחבר כנסת?

 8. מי עובד עלי בעיניים? אתה רומז שהם לא יעבירו לי את הכסף? כי פשוט יש לי עו"ד משהו בן זונה שגם לו הם חייבים כסף, ויקרקס להם את הצורה אם הם יעיזו לא לשלם. אני לא דואג, וזה לא בגלל שאני תמים. (:

 9. אני לא מתאפק אני חייב להשיב לך:
  1. איך גייסת כסף לפרימריז שארכו כשבועיים באתר שמבטיח לך את הכסף תוך חודש ועשרה ימים?
  2. איך יכלת להבטיח חולצה אם לא היה לך כסף לשלם עליה (אמרת שהחולצה תלוייה בתשלום הכסף מאתר מימונה)?
  3. אם עו"ד קלינגר גם הוא הסתבך עם מימונה, הוא אולי חכם מאוד אבל בודאי לא בטוח שהוא גם פיקח. תשאל אותו כמה זמן אם בכלל לוקח לגבות כסף דרך הוצל"פ מחברה בע"מ.
  4. עלות הוספת כפתור "תרומות" דרך פיפאל היא פחות מ-500 ש"ח בדיעבד לא היה יותר הגיוני לנהוג כך?

 10. 1. הפריימריז ארכו שבועיים? על מה אתה מדבר? קמפיין המימון שלי הסתיים יותר משלושה שבועות לפני הפריימריז.
  2. כשהתחלתי את הקמפיין לא ידעתי שאדרש לשלם 10,000 ש"ח למפלגה. הדיבור היה על סכום נמוך יותר. בתנאים כאלו, הנחתי שאוכל לשלם על החולצות מכספי ולהחזיר אותו לי כשהכסף יגיע. בין כה וכה, לא התחייבתי על זמן אספקה.
  3. מכיוון שאני מכיר אנשים שקיבלו את הכסף שגייסו ממימונה, אני תוהה על מה אתה מבסס את מה שעל פניו הוא הוצאת דיבה של האתר.
  4. גם כפתור פייפל היה לי, וקיבלתי מספר מצומצם של תרומות דרכו, כמו גם ישירות אל חשבון הבנק שלי. היתרון של אתרי קראוד-פאנדינג הוא ידוע ואני לא אכנס כרגע לנושא. אתה מוזמן ללכת ולחפש את המחקר בנושא בעצמך.

  עוד תלונות?

 11. דובי שלום,
  משהוא כאן לא מסתדר לי, אם מצד אחד קמפיין התרומות נגמר 3 שבועות לפני הפרימריז איך עדיין לא עברו 40 יום לקבלת הכסף מאתר מימונה?
  נראה שעניין החולצות הוא רק סימפטום לדרך ההתנהלות שלך אם לא יכלת לספק את החולצות המובטחות בזמן סביר למה לא סיפרת לנו באותו מקום שהפנית אותנו לקבלת תרומות?
  איך זה שלא ידעת כמה עולה אגרת השתתפות בפרימריז? ובכלל איך אתה רוצה להיות פוליטיקאי אם אתה לא יודע לתכנן תקציב לקמפיין בחירות?
  אולי יהיה פשוט יותר מצידך להודות שטעית בהתנהלות שלך?
  להזכירך הדו שיח הזה התחיל בכך שטענת שהכסף לקמפיין שלך עדיין לא הגיע מאתר מימונה….

 12. רן: מה לא ברור במספרים? קמפיין המימון של דובי הסתיים ב-3.11. הפריימריז בעבודה היו ב-29.11, 26 יום (כמעט 4 שבועות) אחרי סוף הגיוס. מימונה מחוייבים להעביר לדובי את הכסף 40 יום אחרי סוף הקמפיין, כלומר עד ה-13 לדצמבר, שזה על פי חישובי עוד שבוע ומשהו, כלומר עוד לא קרה. מה הבעיה כאן בדיוק?

 13. פינגבאק: יוני אשפר » מאמר נוסף שלי במקור ראשון ועוד