מקדונלדס, חלות

מסתבר שרץ במיילים עכשיו קישור לבלוג של מקדונלדס, על תקן של בדיחה מפדחת (דרך ג'רונימו). אין ספק שמדובר בתוצר פרסומי מזעזע, באזור של "אכן תמונות קשות, יונית" (כבר אומרים את זה, עכשיו שאין גדי? מה קורה עם זה באמת?). אבל יש דברים מזעזעים מעצם הפוסטים הקלושים עד פאתטיים שאמורים לחקות את קהל היעד של הבלוג. למשל, העובדה שלפחות אחת האנשים שחתומים על הדרעק הזה היא בחורה בת 32. אני מנחש שזו מי שמתחזה ל"טלטל" בבלוג עצמו ומשימה עצמה כאילו היה מדובר בטינאייג'רית ממוצעת (היינו, מפגרת). עושה רושם שהיא לא צריכה להתאמץ יתר על המידה כדי להוציא מעצמה את הסגנון הזה. בא לה בטבעיות.

(אלוהים אדירים, אם אחת מהן היא באמת סטודנטית ליחב"ל, אני חושב שרק הפוסט הזה על תומס פרידמן הוא עילה מספקת לגרש אותה מהקמפוס לעולמי עד! "ניסיתי לבדוק קצת בעצמי והבחור צודק". WTF?)

הדבר השני שמעיק במיוחד הוא התגובות שמגיעות לבלוג. יש שתי אפשרויות: או שאנשי הבלוג עצמם כותבים את התגובות (גם השליליות, כדי לשמור על אמינות), מה שלא יפתיע אף אחד; או שילדים באמת נכנסים לשם וממש מגיבים. אם זו האפשרות האחרונה, אז נציין לטובה שיש מידה של ביקורתיות בתגובות, שזה יופי (אני בודק עבודות של סטודנטים שנה א'. ביקורתיות זה לא דבר מובן מאליו כרגע). אבל – אלוהים, ילדים, אתם כותבים תגובות בפריקינג בלוג של מקדונלדס! אין לכם שירים גרועים לגנוב ממישהו או משהו יותר מוצלח לעשות עם הזמן שלכם? ואם כבר ביקורתיות כדבר שאינו מובן מאליו, אני מתחלחל לעצם המחשבה שהטקסט הלז: "חח… די ברור שהבלוג פרסומת, אבל זה נחמד כזה… אוירה נעימה כזאת ואמיתית…" יכול להכתב על ידי אדם בלי ששילמו לו על כך. "אווירה אמיתית"? באמת? בבלוג שהקרטוניות שלו מתחרה רק בקרטוניות של המזון שמוכרים במקדונלדס עצמו? אללי.


נשימה עמוקה, ונעבור הלאה. איכשהו, אל תשאלו איך, הגענו היום, אני ואשתי, לאתר הזה, שעוסק בענייני חלות.אני זקוק לעזרכתם כדי להבין את הערך שבסיפור שבראש העמוד. אולי כדאי להתחיל דווקא מסוף העמוד, שם כתוב המשפט "הפרשת חלה מגנה, ושומרת על האשה מכל גזירות קשות, ומגנה עליה בעת לידתה". אז מה, הסיפור הזה בהתחלה בא כדי להוכיח את הטענה הזו? כלומר, הם מנסים להגיד "להוכחה, ראו את הסיפור שלמעלה שאנחנו אפילו לא מנסים לטעון שהוא אמיתי"? מה הקטע? מה הערך של הסיפור האווילי הזה? אני יכול להבין את הרעיון של משל כדי להעביר בתחכום מוסר השכל כלשהו, אבל מוסר ההשכל נבנה על בסיס לוגיקה מסויימת, וגם השלכה מסויימת מהמקרה המתואר לרעיון כללי יותר. אני לא למדתי שאסור לי להתגנב לכרמים ולאכול יותר מדי ענבים כי אני אהיה שמן מכדי לברוח דרך הפירצה בגדר. אני למדתי שגרגרנות היא סגולה רעה. וגם שאסור לגנוב, אני חושב. אני כבר לא זוכר את המשל הזה כל כך. בכל מקרה, אני מבין את הלוגיקה של הסיפור, ומסוגל להשליך אותה על מצבים סבירים יותר.אבל בסיפור הזה, במקום שיהיה נמשל למשל, הם חושבים שהמשל עצמו הוא הוכחה של אמירה כלשהי.

אין לי משהו חכם יותר מדי להגיד על זה, פשוט עצבן אותי להפליא.

חוץ מזה, הפוסט הזה יותר טוב מאשר הפוסט האחר שהייתי כותב, שבו אני מסביר למה רוב הסטודנטים שלי הם אידיוטים מהמעלה הראשונה. (תקציר מנהלים: מקור ראשוני, מקור משני, סטטיסטיקות, גרפים, ציורים, ידוענים, and etc.). הוף.

7 Replies to “מקדונלדס, חלות”

 1. דווקא הבחורה נשמעת (נקראית?) כמו כמה מהסטודנטיות לתואר ראשון במדעי המדינה / יחב"ל / היסטוריה שראיתי באוניברסיטת ת"א, ושהתואר מבחינתן היה פלטפורמה לחיפוש בעל / חיפוש המבורגר.

 2. מצא חן בעיניי הסיפור על החלה. מה רע בקצת מסורת מתובלת בסיפור שעובר מדור לדור ומשטעטל לשטעטל? :)

 3. אבל אני חייבת לשאול הכיצד ומדוע הגעתם לאתר דנן?!??!?
  אני התייאשתי מהדברים האלה עוד בימים טרם חתונתי, אז קיבלתי את הפנקס הנפלא מהרבנית בהרצליה, שהיה מלא דברי חוכמה וציטוטים "מדוייקים" של מחקר "מדעי" רציני ומעמיק.

 4. יש לך עודף של סימני שאלה בבית? לא, כי יש ילדים רעבים באפריקה שישמחו לקבל איזה סימן שאלה בתרומה.

  איך הגענו לשם? מישהו בפורומים של ליאנה דיבר על הפרשת חלה, ואני לא האמנתי לה ששורפים את החלה המופרשת. אז דוד גוגל הראה לנו שליאנה צודקת. מסתבר, כנגד כל הסיכויים, שאפילו אני טועה לפעמים.
  והעולם שותק.

 5. לא נותר לי אלא לענות לך בפרפרזה על מילותיך" אלוהים, ילדים, אתם כותבים תגובות בפריקינג בלוג של מקדונלדס!"
  "אלוהים , בן אדם, אתה מחפש לוגיקה וכותב פוסט על פריקינג אתר של מחזירים בתשובה".
  חוץ מזה אם אתה באמת משועמם ומחפש הגיון, קרא נא את העמוד המרתק על כוחה של צניעות ולמד למה בגדי עור הם סגולה לילדים.

 6. הוי, נפלא! לא טרחתי לקרוא את שאר האתר (אגב, זה לא מחזירים בתשובה, האתר מכוון לאנשים דתיים/מסורתיים, לא לחילונים). הנה פנינה שאי אפשר להתעלם ממנה:

  ידוע כי האדם לא רואה מתוך עיניו שכן מדוע בלילה האדם לא רואה, שאם היה רואה בעיניו אזי גם בלילה היה רואה.
  מתוך העין משתלחת קרן אור כמו קרן לייזר, אותה אנו לא רואים מאחר והאור שבעולם מסתיר קרן אור זו.
  אם לא היה נברא האור בעולם יתכן כי היינו רואים את אותם קרני האור היוצאות מתוך עיני האדם.
  כאשר אדם (איש או אישה, ילד או ילדה), מסתכל על חברו, אזי, קרן אור משתלחת מתוך עיניו לכיוון חברו.
  כאשר אנו הולכים בדרך, הרבה קרני אור משתלחות מתוך עיני העוברים והשבים, כל אחד על פי כיוון ראייתו.
  כאשר מביטים בך קרן אור משתלחת לכיוונך, קרן אור זו חודרת לתוך גופך.
  קרן אור זו יכולה לעשות שינויים בגופך, כמו קרן לייזר, קרינה, שינויים קלים ואף יותר, טובים או רעים.
  קרן אור זו יכולה לפגוע קלות בגופך, אך קרן אור זו יכולה לפגוע גם קשות בגופך, ובפרט כאשר הדבר חוזר על עצמו עוד ועוד.
  כסוי הגוף ומלבושים, עוצרים מקרן אור זו לחדור לתוך גופך, והנזקים שיכולים לקבל הם פחותים מאשר כאשר חשופים.
  מכאן עולה חשיבות הצניעות.

  מפעים. יש עוד! לכו לקרוא!

 7. מתוך הפרק "במה מדליקין" במסכת שבת:
  על שלש עבירות נשים מתות בשעת לידתן על שאינן זהירות בנדה ובחלה ובהדלקת הנר:
  http://www.daat.ac.il/encyclopedia/value.asp?id1=1975

  ובגמרא כמובן שמים לב שהעניין לא ברור כל כך במבט ראשון, אז מסבכים אותו עוד יותר למען הדורות הבאים:
  http://www.geocities.com/zmanim1/shabat/talmud_shabat32.htm

  אז מה התפקיד של הסיפור באתר?
  לא ברור לי, אולי ללכוד את תשומת הלב של אנשים שאין להם כוח לפתוח תלמוד כדי ללמד אותם את הפשט?

  אלוהים, מה שהישיבה החילונית עושה לאנשים..

סגור לתגובות.