פוסט ראשוןחברהראשי

תגובות

פוסט ראשון — 13 תגובות

 1. מזל טוב לרגל יום ההולדת של הבלוג.
  על השאר אגיב כשתהיה שר החינוך. בהצלחה.

 2. מזל"ט על היומולדת לבלוג.
  בלי קשר, הדברים שאמרת על החינוך הם חכמים, יפים, ורהוטים. במילים אחרות, אין לך סיכוי להיות שר חינוך :)

 3. גם אני לפעמים מפנטז עמדת כוח כזו. חושב מה הייתי עושה אילו..
  אני גם דיי מסכים איתך באופן כללי.

 4. בלי שום בעייה אתה שר חינוך
  דבר אם באבי*
  נארגן משהו

  *אני באבי

 5. פינגבאק: לא שומעים! » מתרחק והולך

 6. פוסט ישן, אבל הגעתי אליו עכשיו אז ניתן תגובה בכל זאת :)
  אחת הבעיות החמורות ביותר של מערכת החינוך זה מבחנים. נותנים לך הרגשה כאילו הם מייצגים משהו, אבל הם לא מייצגים כלום חוץ מהפשרות לקחת את הגוף שלך לקיצוניות שבה הרבה נכשלים לעשות זאת.
  מבחן הוא לא מדד לשום דבר, הוא אינו מראה ידע, והוא אינו עוזר ללמוד, הוא בסה"כ מכשול.

  בד"כ כשאני אומר את זה הדבר הראשון שאומרים לי "אז תן לי דרך אחרת למדוד ידע", אבל אנשים לא מבינים שהם מעולם לא מדדו ידע, כי ידע זה לא דבר מדיד.

  החוסר יכולת של מערכת החינוך ללמד בני אדם כמו שצריך, וזה בין הייתר למידה מטעויות מקשה מאוד על רכישת ידע ויוצרת מעמדות לא נכונים בין אנשים.

  אם אני אהיה אי פעם שר החינוך (ואין סיכוי כזה), אני אנסה לבטל את כל הרעיון הזה של מבחנים. חבל על האנרגייה שהם לוקחים כי אלו שמצליחים בהם לא בהכרח יודעים, ולא שלא מצליחים בהם לא בהכרח לא יודעים.

  הפוסט האחרון בבלוג של ik_5: lambda ללא λ

 7. שלום איק5 (ושאר חברי הפייסבוק של בן-דוד שלי שעשויים להגיע לפה).

  הבעיה החמורה ביותר של התגובה שלך היא שיש לך ה' הידיעה בתוך הביטוי "מערכת חינוך". אתה רוצה, למעשה, לבטל את רעיון מערכת החינוך כפי שהוא מתקיים בכל רחבי העולם ולהחליף אותו במשהו אחר לגמרי. הייתי שמח לדעת מה הדבר האחר לגמרי הזה לפני שאני מתחיל להסכים לביטול מה שכבר קיים.

  מבחנים מייצגים הרבה דברים. אני לא יודע אם זה "ידע", אבל זה לפחות כישורים (הכישור לקחת ידע שהקנו לו ולהשתמש בו בצורות מסוימות. הכישור האלמנטרי ביותר כמובן, הוא כתיבה וקריאה, כמו גם חשבון, אבל כל הלימוד בביה"ס הוא הקניית כישורים, בסופו של דבר. בגלל זה התלונות על כך ש"אני לא זוכר שום דבר שלמדתי בבי"ס הן גם שקריות וגם שגויות). נכון שאין הגיון רב בהחלטה לקבוע את כל הציון של אדם בתחום מסויים על פי מבחנים בלבד – מוטב לשקלל פנימה מרכיבים הכרחיים של השתתפות בכיתה, כתיבת עבודות ועוד. המרכיבים הללו קיימים בד"כ בציון המגן, אבל לא במידה מספקת ביחס לחשיבות של המבחנים. ובכל זאת, הרעיון של ביטול המדידה של תוצרי מערכת החינוך, קרא להם איך שתרצה, הוא רעיון עוועים. אם תסלח לי, הוא מעיד בעיקר על אדם שמדבר מתוך הניסיון שלו כתלמיד, ולא על אדם שחשב על הנושא מנקודת מבט של אדם מבוגר, בראייה כוללת של צרכי המערכת.

 8. פינגבאק: לא שומעים! » שוב פעם אירן? אולי די?

 9. פינגבאק: לא שומעים! » “אחת הדרכים הטובות ביותר ללמוד משהו, הוא ללמד אותו”

 10. פינגבאק: לא שומעים! » תואר ראשון זה לא לכולם

 11. פינגבאק: אם אין עמי לי, מי לי? • מחאת הדיור

 12. פינגבאק: לא שומעים! » טועה פתולוגי*

 13. פינגבאק: לא שומעים! » החינוך בישראל: נייר עמדה