קצרצר: לילה מטריד

הפוסט הזה נכתב כדי להתריע ולפעול לגיבוש תוכנית פעולה כנגד מה שמתסמן כמתקפת הטרדות מיניות מאורגנת בארועי "לילה לבן" ש(אולי) יתקיימו בתל-אביב. כמובן, קיימת ההתארגנות להחרמת "לילה לבן" מסיבות ידועות אחרות, אבל אם בכל זאת אתם (ובעיקר אתן) מתכוונות ללכת, שימו לב לכך שתומר קורון מתכנן מה שהוא מכנה "אימון שטח מתקדם" (כי תקשורת עם נשים היא מבצע צבאי, כמובן):

דמיין לעצמך את רחובות ת"א מלאות באלפי נשים צעירות, סקסיות ופנויות.

וכעת דמיין איך אתה פורץ את הגבולות האישיים שלך – ניגש, יוזם, פונה, מדבר,
מפלרטט, נוגע, מתקרב, מתחבק, וממשיך צפונה כרצונך – לטלפון, אינסטנט-דייט, נשיקה..

[הדגשות, ועילגות, במקור, ד.ק.]

כך מזמין קורון את שותפיו הפוטנציאליים להטרדת רחוב המונית. שימו לב במיוחד למילה "כרצונך" – כי רצונה של האשה אינו משחק תפקיד ב"שפת החיזור" של קורון.

יש סממנים מוכרים לחזירי החיזור הללו – ראשית כל קיומם של צופים בנסיון יצירת הקשר, אבל גם השימוש בעלבונות קטנים (נגים, בז'רגון שלהם), ה"חתירה למגע" מהרגע הראשון (מבצע צבאי כבר אמרנו, לא?), ולפחות עבור החדשים שבלקוחות, תחושה מובהקת שהאיש שמולך לא מרגיש בנוח עם מה שהוא מנסה לעשות, וכתוצאה מכך עודף אגרסיביות ואפילו סוג של כעס שמופנה כלפיך על כך שאת גורמת לו להרגיש כל כך לא בנוח כשהוא בסך הכל מנסה להשיג את מה ש"מגיע לו".

אם נתקלת במישהו כזה, תבהירי לו שאת יודעת מה הוא עושה. אפשר אולי אפילו לנסות להשיג את פרטיו כדי להתלונן נגדו אם הוא ניסה לעשות משהו מעבר ללדבר איתך. אם יש לכן או לכם רעיונות נוספים איך אפשר לפעול באופן קבוצתי כנגד ההטרדה ההמונית הזו, שתפו בתגובות. בנוסף – הפיצו את המידע הזה הלאה, כדי שכמה שיותר נשים שמגיעות לארוע תהיינה מודעות מראש למה שעומד ליפול עליהן ולא תרגשנה לא בנוח להיות אסרטיביות בהתנגדות שלהן להטרדה המינית המכוונת הזו.

(ותודה ליוסי גורביץ שצייץ על הנושא והביא אותו לידיעתי).

עדכון: העמוד הוסר מהאתר של קורון. להלן תמונת מסך של העמוד המקורי:

(קליק להגדלה)

16 Replies to “קצרצר: לילה מטריד”

 1. לא צריך שתבהירי לו שאת יודעת מה הוא עושה, תנבחי עליו לרדת ממך. מול נבלות שפולשות למרחב הפרטי שלך צריך לנקוט ביד קשה, בין אם זה פליטי הקורס לחיזור מתקדם, ובין אם זה מירי רגב.

 2. כשזה מרגיש בטוח מספיק, אני ממליץ על להוציא מהמטרידים שמות, פייסבוק וטלפונים ולארגן להם שיימינג שהם לא ישכחו. למשל פרסום הטלפונים שלהם כדי שכל יום יתקשרו אליהם לשאול מה הם לובשים וכאלה.

 3. מעדיפה לפעול נגד הקורסים, לא נגד החניכים. אין לי מה לצרוח או לחפש להטריד באינטרנט מישהו שבא אליי ושאל מה השעה. נפנוף קל והם הולכים. אם הוא דוחף ידיים זה כמובן משהו אחר, אבל בזה לא נתקלתי.

 4. לנבוח עליהם לא יעזור, הם רק ייגשו למישהי אחרת, שנראית להם פחות בטוחה בעצמה. זה רק יעלה את רף האלימות המינית.
  מה שחשוב לזכור הוא שכל מי שפועל לפי הוראות הפעלה לשימוש בגוף האישה, בלי להתייחס לנפשה ולכבד אותה כאדם עצמאי בעלת רצונות וזכויות – הם זכרים חסרי בטחון שהדרך היחידה שלהם ללטף את האגו, שהוא מה שמניע אותם, תהיה הכפפת רצונם לתכנית עבודה של מי שהם תופסים כזכר אלפא.
  המשמעות המעשית של כל החפירה הזו היא שמי שמרגישה בטוחה דיה יכולה וצריכה לחייך אל היצורים האלה ולהגיד בקול רם וברור שהיא זוכרת אותם ושיש להם ממש קטן. זה כבר יציף להם את תחושת הלוזר וישלח אותם חזרה למאורה.

 5. אמיר – לא חייבים ללכת כל כך רחוק, גם סתם "אה, אתה מהקורסים האלה? מצטערת, אני לא יוצאת עם מטרידים מינית" מעביר יפה את המסר. התלמידים הם הרבה פעמים סמי-קורבנות בעצמם. רק סמי-קורבנות, כי הם עושים את זה מרצונם, אבל הם הרבה פעמים לא מבינים שזה לא בסדר. אז אני מבהירה להם.

  וגברים שקוראים את זה, לקראת הלילה הלבן או בכל זמן אחר: אישה (או נערה, או חמוד מכל – ילדה) שנראית שהיא בסיטואציה רעה, לא תכעס ולא תיפגע אם תגשו ותשאלו בעדינות "את בסדר? הוא מטריד אותך?". הגיבוי הזה שווה זהב.

 6. עומר: תודה, הוספתי תמונת מסך של העמוד המקורי.

  רותם: אני לא חובב של הרעיון שהתשובה להטרדה היא הטרדה נגדית. חשוב אבל שנשים תהיינה מודעות לכך שתהיה קבוצה של אנשים שם בחוץ שיתחילו איתן לא כי הן באמת מצאו חן בעיניהם, אלא כי הן משמשות מטרות חיות בסימולצית קרב.

  מים: צודקת לגמרי! לנו הגברים יכול להיות תפקיד מאוד חיובי בהפסקת ההטרדות הבלתי נסבלות הללו.

 7. דובי שלום,
  האנשים האומללים שנרשמים לקורסים האלו ואותם גאונים שלוקחים להם כסף כדי למכור להם את האשליה הם בסה"כ סוג של רעש רקע תמיד ימכרו תרופות פלא תמיד יהיו אנשים שרוטים ותמיד בנות יצטרכו לעמוד על שלהן ולא להיות נאיביות.
  בקיצור חבל שנתת במה לטימטום הזה…

 8. אני חושבת שלגברים יש תפקיד גדול יותר. בתור גברים בוגרים שמעריכים נשים, יש לכם תפקיד לחנך את הדור הבא – את האחיינים שלכם, את הילדים שלכם – להתייחס בכבוד לנשים.

  ואם כבר דיברנו על מונחים צבאיים: במישור הטקטי חשוב לתת גב לבחורה in distress.
  במישור האסטרגטי: חשוב לכוון את הצעירים לתקשורת בין המינים, ולא להטרדה.
  תהיו "הדודים המגניבים" שמראים להם איך להתחיל עם נשים. ותעשו את זה בדרך שיוויונית שמכבדת את רצון האישה.
  תלמדו אותם שסקס עם בחורה שרוצה אותך בחזרה יכול להיות מדהים. וסקס שהשגת בדרך עקומה (אולי היא הייתה קצת שיכורה מדי?) מחוויר לעומתו, שלא לדבר על מה שהוא עושה למצפון שלך…

  בקיצור תהיו אתם הדבר שהבחורים באמת מחפשים, כשהם הולכים לסנדאות המפוקפקות האלה!

  אם כל אחד ידבר עם האחיינים שלו, עם הילדים שלו, על הדברים האלה – העולם יהיה מקום טוב יותר.

 9. מחזק את מה שמישבצת ו"אני" אמרו לפני.

  אסטרטגיות יעילות:
  – התעלמות
  – לנפנף באסרטיביות (להראות לו שאת לא מעוניינת בתקשורת בכלל)
  – להגיד שאת יודעת שהוא בקורס פיתוי, ושהטריקים לא יעבדו לו.
  – להיות אסרטיבית במיוחד (להרים את הקול, לבקש עזרה מחברים\שומר ומה שרק צריך) אם הבן אדם לא עוזב אותך למרות בקשותיך, מטריד פיזית, מטריד מילולית (מדבר על הרגליך המיניים למשל) וכו'
  – אם הבן אדם מבין עניין (זיהית שיש עם מי לדבר) ובא לך להיכנס לשיחה איתו, אפשר להיכנס איתו לשיחה ולהסביר מה לא בסדר בטכניקות שלו ואיך צריך להתנהג עם בנות. אולי בסוף תגלי שהוא דווקא סבבה. טיפ זה יעיל גם לגברים שמבחינים ב"מתלמד מסכן" ורוצים להסביר לו מה באמת עובד.

  אסטרטגיות לא יעילות
  – להיכנס לויכוח, ירידות, קללות וכו' (הוא רק יהנה מזה, כי הוא מבין שהוא גרם לך "להתרגש ממנו")
  – לצעוק כמו משוגעת על מי ששאל אותך איזו שאלה (כי זה לא טוב לבריאות)
  – לאסוף פרטים ולהטריד בחזרה (את באמת רוצה להיכנס לזה? אין לך דברים טובים יותר לעשות בחיים?)
  – ללכת למשטרה עם פרטים של מישהו ששאל אותך מה השעה ונגע לך במרפק (השוטרים בתחנה גם לא יהיו האנשים הכי נחמדים שתפגשי, ולא יעשו עם תלונה כזו כלום)
  – להיכנס לשיחה עם בן אדם שלא שווה את הזמן \ שלא קולט

 10. לנבוח עליהם לא בהכרח עוזר, חלקם לוקחים את עצם התגובה כפוטנציאל לקשר, גם אם היא שלילית. היא תגובה. התעלמות פירושה אי-התנגדות והתנגדות פירושה אינטראקציה.

  זאת הבעיה, זה ושהם מפתיעים אותך – הלא אנחנו לא מסתובבות מוכנות לקרב כל הזמן. אז אם מישהו שואל שאלה כביכול תמימה וכעבור שניה אנחנו מבינות שהוא מנסה "לכתר" אותנו, "לכבוש" אותנו, זה אחרי שכבר ענינו, והוא כבר לא ירפה. בדיעבד תמיד באים עם תשובות טובות יותר, אבל הן תמיד מניחות שבשניה הראשונה אנחנו מניחות שכל מי שמנסה להגיד לנו משהו מנסה לתקוף. וזה לא נכון.

 11. הכרצונך בעייתי באמת, אבל חוץ מזה נשמע כאילו הוא קורא להם ללכת להתחיל עם בחורות ברחוב ב"לילה לבן". מה הבעיה בזה?

 12. אילן, זו "סדנה" איך להתחיל עם בנות. הם לא מלמדים שם את הבנים להיות מי שהם ולהיות נחמדים, הם מלמדים טריקים איך להשכיב בחורות, איך לשקר להן, איך לגרום פסיכולוגית לרגשי נחיתות כדי להוריד עכבות וכו' וכו'.

  היה לפני כמה זמן בלגן סביב שרשור מאחד הפורומים האלו, כשחניך באחד הקורסים התפאר בכך שאנס בחורה (הזמין אותה הביתה אליו למרות שהבהירה שהיא לא בקטע, הבטיח לה שלא ישכב איתה, ואז בבית שלו הפשיט אותה ושכב איתה לפני שהספיקה להתנגד) תו"כ שימוש בז'רגון של הקורסים הללו, וגולשים אחרים (נדמה לי שגם מדריך) שמחו והיללו אותו.

  חוץ מזה, גם כשיודעים להתמודד איתם (יש טריקים שלהם שאפשר "להריח" מרחוק) זה די מעצבן להיות קורבן לקורס שבו שיעורי הבית הם להתחיל עם 100 בחורות או להעליב 100 בחורות או לדבר במילים גסות ל100 בחורות. אחרי שאתה יושב ברוטשילד ובאים ושואלים אותך "תגידי, אם אני אתפשט כאן ועכשיו מולך מה תעשי?" – למרות שהוא לא התפשט, ושהוא הלך אחרי שעניתי ("אקרא למשטרה") זה לא היה סתם מישהו ששאל מה השעה. המטרה שלהם היא לגרום להלם, כי זו שאלה מפתיעה, וכשהבחורה מנסה להבין אם באמת קרה מה שנדמה לה שקרה – שמישהו שאל אותה שאלה כזו באמצע הרחוב – לנצל את זה למגע או לשיחה שממשיכה את ההלם. כבר ראיתי סיפור ב"הכצעקתה" על מישהי שאחרי שאלה ממש כזו הבנאדם תפס לה את החזה ולא נעים לדעת שיש פוטנציאל לזה.
  מן הסתם על מי שמכירה את הטריק זה לא ממש עובד, אבל קרה לי לפני כמה זמן שתפסו אותי בסיטואציה לא רגילה עם שאלה ועד שקלטתי שהבנאדם עם היד לכיוון החזה שלי הוא כבר נגע.. אם כי עד עכשיו אני לא יודעת אם זה בתום לב או לא. הוא התעניין בהדפס על החולצה שלי, שהיה קשור לנושא עניין משותף שלנו. לא נראה כאילו הוא חניך בקורס כזה, אבל לא ברור למה שלח ידיים. אבל שלח והלך.)

  וחוץ מזה, מעצבן להחשב כאובייקט. אנחנו קבוצת פוקימונים, הקורס יתן לך פוכדור, ויאללה לתפוס את כולם כי מקומנו בכדור הקטן בכיס שלו. זאת לא דרך להסתכל על אנשים.

 13. בדיוק כמו שלא נעים שטלמרקטינג מתקשרים אליך הביתה,
  או שאנשי מכירות פונים לך ברחוב ומנסים למכור לך משהו,
  או שדוחפים לך דואר זבל לתיבת דואר.

  זו עוד הצקה אחת בחיי היום-יום, אבל אחת שמתכוונת על נשים באופן פרטני, ונוגעת לא בארנק אלא באיזורים רגישים יותר.

סגור לתגובות.