ג'ורג' ברנרד הו? (וגם: מצוקי הזכוכית)אופוזיציהראשי

תגובות

ג'ורג' ברנרד הו? (וגם: מצוקי הזכוכית) — 14 תגובות

 1. אני לא מבין למה טרחת כל כך לחפש את מקור האמירה. המון עבודה מיותרת. הייית פשוט שואל אותי, והייתי אומר לך שמי שבעצם אמר את זה זה אוסקר ויילד. כי, אחרי הכל, ביניהם, ג'ורג' ברנרד שאו ואוסקר ווילד אמרו הכל.

 2. " ג'ורג' ברנדר שאו" צריך להיות ג'ורג' ברנרד שאו

 3. בקשר למצוקי הזכוכית:
  קחו למשל את ארה"ב. המשבר כנראה כל כך אקוטי ומייאש, שהם הסכימו לבחור נשיא שחור. מכאן האימפריה יכולה רק להידרדר…

 4. יעל, אם את מדברת על המשבר הפיננסי של 2008 אז זה לא כל כך רלוונטי, כי אובמה היה מועמד מוביל לנשיאות עוד לפני המשבר.

  אם את מדברת על ירידתה המתמידה של ארה"ב ממעמדה כשליטת העולם, אז אני לא חושב שזו הסיבה, פשוט כי אני לא חושב שרוב האמריקאים אכן מודעים להתרסקות הממשמשת ובאה שלהם.

 5. הרנסנס הנשי המקורי בפוליטיקה הישראלית היה של גולדה מאיר, וככל הזכור לי זו לא היתה תוצאה של קריסה כלשהי. גולדה מאיר היתה אכן מועמדת טבעית אחרי לוי אשכול מבחינת ההיררכיה הפנים מפלגתית. היא לא עשתה עניין מעצם היותה אשה וחוץ מהתקשורת אף אחד לא ניפח את זה יותר מדי.

  בהמשך היא אכן ניהלה מלחמה שנתפסה ככושלת ובסופו של דבר גרמה למפלגת העבודה לאבד את השלטון, אבל זו היתה תגובה סבירה לכשלון שלה כראש ממשלה, בלי קשר למיגדר.

  גם שלי יחימוביץ, שולמית אלוני וגאולה כהן לא ראו במגדר שלהן משהו רלוונטי בעניין העמידה בראש המחנה שלהן. האשה היחידה הזכורה לי שהתבכיינה על כך שאנשים נמנעים מלהצביע עבורה בשל היותה אשה היתה ציפי לבני. היא אמנם לא אמרה זאת ישירות, אך זה היה הטקסט של אחד מתשדירי הבחירות שלה ומבחינתי היא אחראית על המסר.

 6. יובל, אתה קורא את הפוסטים שלי לפני שאתה מגיב עליהם, או שאתה תופס שורה רנדומלית ומייצר שלוש פסקאות אקראיות שמראות שאם מתעלמים מכל מה שכתוב לפני או אחרי השורה הזו, אפשר לעשות כאילו אני מטומטם?

 7. אגב, אני לא חושב שקדימה הייתה בקריסה לפני הבחירה של לבני. היא הייתה מפלגת שלטון חזקה ויציבה, שכל מה שאיים עליה היה חוסר הפופולאריות/חוסר הלגיטימיות של אולמרט.

  אמנם הליכוד כבר התחיל להתחזק בדעת הקהל, אבל בכנסת הוא עוד עמד עם שנים עשרה מנדטים, ואמנם מפלגת העבודה לא הייתה מרוצה מהשותפות איתה, אבל עדיין הייתה לה קואליציה רחבה ויציבה עם הרבה מועמדים אחרים שיסכימו להכנס במקום העבודה.

  כמעט לכל מי שהצביע או צפה בפריימריז של קדימה ב-2008, היה ברור שבוחרים ראש ממשלה.

 8. איך עושים פה לייק בפלטפורמה הארורה הזו?

 9. יובל, גולדה לא היתה בדיוק מועמדת מובילה. היא היתה מועמדת של פשרה בין יגאל אלון (ממלא מקום ראש הממשלה, אחדות העבודה) ומשה דיין (רפ"י) הכריזמטיים יותר אך היותר אאוטסיידרים. גם ספיר (ממליך המלכים ממפא"י) החליט לוותר על התענוג. אבל אכן שם בהחלט לא היה מדובר על קריסת המפלגה.

 10. סליחה על הקטנוניות, אבל הלכתי לחפש לך קופסה של עשר חפיסות סיגריות מסוג צ'קר.

  כל כך הרבה התאמצת עם הציטטות ובסוף התעצלת לחפש תרגום….

 11. האמרת שהאמירה הזו כל כך שחוקה עד שהיא משוייכת באופן טיפולוגי לברנארד שו ולאוסקר ווילד. אני באופן אישי שמעתי את זה משניהם וחסרים לי מארק טווין וולטייר כדי להשלים רביעיה.

  אוף טופיק: פרנסוה הוא גיסו של ז'ורז' קלמנסו שנשמע כמו ברנארד שו או שמא גיסו זה שמו?

 12. אורן: גיסו זה השם (אם כי אני לא מתחייב שזה התעתיק הנכון. בכל זאת, צרפתית…).