פוסט אורח: איך לשחרר את סוריה ולהרגיש טובאלימותראשי

תגובות

פוסט אורח: איך לשחרר את סוריה ולהרגיש טוב — 6 תגובות

 1. עם כל הציניות בעניין צריך גם לחשוב גם על ההשלכות האזוריות וההשפעה שהתערבות או אי התערבות תשחק מול איראן ועירק. אני בהחלט לא אומרת שאני תומכת בהתערבות ובהחלט מסכימה עם כל מילה בנוגע לתגובה האוטומטית של תעשו משהו. בנוסף יש כאן שאלה בסיסית של האחריות של מדינות לעוולות במדינות אחרות וההשפעה על מושג הריבונות.

 2. הבעייה עם הפוסט הזה היא שהוא אינו מבחין בין "אנחנו" (ישראל) ל"אנחנו" (מעצמות המערב). לישראל יש כוח צבאי שיכול להתערב בסבבה, אבל ישראל מחזיקה כבר 45 שנה באדמה סורית כבושה, וכל התערבות – אקטיבית, פאסיבית, אחרת, תתפרש רק באופן אחד על ידי כל העולם – הערבי והאחר – נסיון לחמוד עוד ועוד אדמה סורית. מהסיבה הזו "אנחנו" הישראלים עומדים בצד, ומקסימום ליברמן משדר איזו הודעה שמצחיקה פחות או יותר רק אותו. לכן צריך להבדיל בין "אנחנו" – ישראל שנמצאת באיזה סכסוכון עם סוריה, ו"העולם" שאליו הפוסט הזה יכול להתייחס.

  רעיון עם תנופה – להעיף את המתנחלים מהגולן, למסור אותו לשלטון בינלאומי, ולאפשר זרימה של פליטים אליו, ותרופות וסיוע הומניטרי ממנו, תוך הודעה שהוא יימסר לשלטון סורי שייבחר בבחירות דמוקרטיות עם משקיפים בינלאומיים. לא רעיון מאמם?

 3. "הפעלת לחץ מתואמת ומאסיבית", "מתן תמריצים וביטחונות", "צריך להסדיר מנגנונים שיהיו מקובלים על שני הצדדים".
  מה אומר? אכן, תוכנית מתוכננת ותוכניתית ביותר על כל פרטיה.

  מכיר את זה שבא לרפאל ואומר להם שיש לו רעיון לפיתוח טנק חדש? לדעתו צריך לעשות טנק כזה שהפגזים שלו ינקבו כל שריון ושהשריון שלו יגן בפני כל פגז. כן, שאלו אותו, אבל איך עושים טנק כזה? אה, ענה, בשביל זה יש לכם מהנדסים, אני רק באתי עם הרעיון.

 4. טוב, התוכנית שלו לא מפורטת בכלל – אבל הרעיון העיקרי שהוא מציג נראה הוא נכון – אין טעם לקפוץ לעשות משהו רק לשם ה"לעשות משהו", אפילו אם המצב קריטי. צריך לבדוק ולראות אם ה"משהו" שעושים יביא לשיפור.

  פלישה צבאית לסוריה (על ידי ישראל או נאטו), או חימוש המורדים יכולים להביא להרבה תוצאות שליליות, וצריך להביא אותן בחשבון למרות שחייבים לעשות משהו, אנשים מתים כל יום במרחק 4 שעות נסיעה מתל אביב.
  לי לפחות נראה שעד שהאופוזיציה הסורית לא תתאחד לגוף אחד מוסכם, אז אין מה לדבר על התערבות חיצונית.

 5. השאלה דודי היא מה הרף שלך? זאת אומרת מתי המערב צריך להגיד "עד כאן, מפה אני מתערב"? יש רף כזה?

 6. פינגבאק: לא שומעים! » פוסט אורח: להיפטר מהקלף המיותר של הסגר