הודעה חשובה: דובי לשלטון!בחירותראשי

תגובות

הודעה חשובה: דובי לשלטון! — 55 תגובות

 1. איכשהו התגלגלתי להיות חבר מפלגת העבודה (בלי קשר אליכם). בדיוק שקלתי אם לחדש את התפקדותי או לא – וההתמודדות שלכם היא בהחלט נימוק בעד. אני לא רוצה להבטיח כלום כל עוד לא ידוע לי מי עוד מתמודד, אבל כרגע אני נוטה מאוד לבחור בכם בפריימריז. אני נרשם גם ברשימת התומכים שלכם, אבל קחו בחשבון שאין לי לא כישורים ולא זמן פנוי, ובנוסף אני גם נורא עצלן.
  אני קצת פחות אופטימי מכם ביחס לסיכויים שלכם להיבחר למקום ריאלי ברשימה. מצד שני, קשה לדעת בשלב הזה כמה מקומות ריאליים יהיו – אולי יהיו יותר מכפי שנראה כרגע.
  בהצלחה לשניכם!

 2. במשפט הכי חשוב יש שגיאת הגהה: "להתמודד עם מקום ברשימת העבודה".

  וחוץ מזה, יש לי רגישות יתר להשמטת הכ' לפני הש': "במיוחד עכשיו שאהוד ברק עשה לכולנו טובה".

  ועכשיו תשכנע אותי למה לקול שלי לא תהיה השפעה חיובית יותר לו אתפקד ללליכוד (ואחזק מועמד מתון שם), במקום להתפקד לעבודה (ולהצביע לך).

 3. דני: תודה.

  יוני: נקודה ראשונה לטובתי: איזה עוד מועמד ייתן מענה מהיר כל כך לדרישות החשובות שלך? הנה, תיקנתי את שתי השגיאות. (תודה!).
  אינני יודע מה עמדותיך הפוליטיות, אבל בהנחה שאתה אינך תומך ליכוד, הסיבה הטובה ביותר לא להתפקד לליכוד היא בדיוק זו – אתה לא תומך בליכוד. עם כל הכבוד ליכולת שלך להשפיע על מיקום המועמדים שם, אתה תדרש לשלם דמי חבר במשך שנתיים לליכוד (מה שאומר, אגב, שבפריימריז הקרובים בכל מקרה אתה לא יכול להצביע), ובכך תחזק מפלגה שאינך תומך בה.
  יש גם את הטיעון המוסרי הפשוט: זה לא נכון מוסרית "לגנוב" מפלגה שאתה לא תומך בה. זה שפייגלין עושה זאת לא הופך את זה ללגיטימי. להפך. אולי אני פוליטיקאי גרוע, אבל אני מאמין שיש חשיבות להתנהלות מוסרית בפוליטיקה.
  כל זה, כמובן, לא נכון אם אתה רואה את עצמך מצביע פוטנציאלי של הליכוד אם רק יתחזק האגף המתון של המפלגה – או אז, קצת יותר קשה לי לשכנע אותך להתפקד לליכוד (וגם לא לגמרי ברור לי למה אתה רוצה לתמוך בי, כאשר אני אצטרף לאגף השמאלי יותר של העבודה, אם אבחר).

 4. דובי, תודה על התגובה. נורא רציתי להתפקד אתמול לעבודה, ואז ראיתי בעמוד של שלי יחימוביץ' בפייסבוק את עמדתה נגד תחבורה ציבורית בשבת, וקיבלתי טרן-אוף.

  אין סיכוי שאצביע לליכוד. הנימוק המוסרי לא מדבר אלי כל-כך (אני חושב שזה בסדר לעשות את מה שהחוק מתיר, ומה שכבר נעשה הלכה למעשה). השאלה היא מה הכי אפקטיבי. דמי החבר נראים לי זניחים לעומת האפשרות לחסום ימנים קיצוניים מלהיות במפלגת השלטון…

 5. פינגבאק: לא שומעים! » מה עושה אופוזיציה?