מנדליי מוכר מאמריםאינטרנטראשי

תגובות

מנדליי מוכר מאמרים — 16 תגובות

 1. מענין, אבל איך זה מנדלייב משתלב עם לטקס? האם אני יכול ליצור בקלות קובץ ביבטקס ולהוסיף אליו הפניות יחד עם כתיבת העבודה, למשל? נראה לי שהשימוש העיקרי של מנדלייב, יצירת ביבליוגרפיה, לא רלוונטי למי שכמוני (וכמו הרבה בתחום שלי, פיזיקה) כותב בלטקס.

 2. האמת שכבר המון המון זמן אני שומע על מנדלי ועוד לא הגעתי להשתמש בה כי:
  א- את המאמרים אני כותב בלטך ושם יש קובץ סטייל שתמיד דואג לסדר את הביבליוגרפיה בפורמט המתאים,
  וב- אני עדיין אולד-סקול ופחות נוח לי לקרוא מאמרים על המחשב. על במחשב אני רק מרפרף או בודק נקודות ספציפיות ומאמרים חשובים אני עדיין מדפיס וכותב עליהם הערות ביד.

  אבל מה שמעניין אותי הוא האם יש שם מערכת המלצה. כלומר האם אני יכול להעלות את הרשימה הביבליוגרפית של מאמר שלי ולקבל באופן אוטומטי המלצות להפניות רלוונטיות. זה יכול להיעשות על ידי ניתוח תגיות או על ידי ניתוח ההפניות במאמרים השונים.

 3. נשמע מעניין. הבעיה – אני עמוק בתוך אנדנוט*, ומתבאס לעבור.
  מה גם שתכנה לא יציבה זה נחמד כשמתעסקים בשטויות, אבל עד שאני מצליח סוף-סוף להתפנות לדוקטורט, אני לא רוצה מסיחי דעת.

  * כן, ברור ששילמתי את המחיר המלא. למה, איך אפשר אחרת להשיג תכנה?

 4. לניהול פידיאפים, אני עדיין מאוהבת ב-papers שלי (שאגב, אני לא יודעת אם יש לו כבר גרסא לפיסי או לא), אבל אפיץ בפייסבוק לטובת חבריי האקדמיים האחרים.

 5. בדיוק עברתי מאנדנוט לזוטרו… איך זה בהשוואה לזוטרו?

 6. אורן: יש משהו כזה, אבל עוד לא יצא לי לנסות עד כמה הוא מוצלח. לצד כל מאמר שהמערכת מצליחה לקרוא (כמעט כל המאמרים החדשים – מאמרים ישנים יותר סרוקים כתמונות והפארסינג שלהם בעייתי יותר, מן הסתם) יש רשימה של "מחקר רלוונטי". ניקח לדוגמא פייפר שאני העליתי: http://www.mendeley.com/research/separating-state-nation-israel-denationalized-state-19481980/
  אני לא יודע איך עובד האלגוריתם – אם לפי מילות מפתח, או על בסיס ניתוח של הביבליוגרפיה, או באמצעות ניתוח הרשתות של מי שקורא את המאמרים הללו. מכיוון שיש מעט מאוד מאמרים במדעי החברה שיש להם יותר מכמה עשרות קוראים, סביר להניח שהתועלת של זה עבורי כרגע תהיה נמוכה, אבל אם זה יתפוס חזק, התועלת תלך ותגבר.

  יאיר: מנדליי תומך גם ביצירת ביבליוגרפיות בלטך. אין לי מושג איך זה עובד במציאות, כי לא השתשמתי בלטך, אבל אפשר לבחור כל רשומה או קבוצה של רשומות ולייצר מראה מקום בלטך. (אולי זה יגיד לך משהו. כשבחרתי באופציה של "העתק מראה מקום בלטך" על טקסט רנדומלי זה יצר לי את זה: \cite{Caspersen2011}. אין לי מושג מה זה אומר. יש 20,000 משתמשים רשומים של מנדליי בתחומי הפיזיקה, אז אני מניח שזה לפחות קצת רלוונטי עבורם.

  נדב: מנדליי יודע לייבא ספריות מאנד-נוט. לא יודע אם זה כולל גם לדעת איך להתמודד עם טקסטים שכבר נכתבו באמצעות אנד-נוט. לא ניסיתי אף פעם.

  אגב, שכחתי לציין: אם נרשמתם, אל תשכחו להוסיף אותו לרשימת העמיתים שלכם: http://www.mendeley.com/profiles/dubi-kanengisser/

 7. יאיר: לא יודע. לא סבלתי את זוטרו כשניסיתי אותו, אבל זה היה די מזמן, אז אני לא יודע עד כמה זמן באמת משקף. מעדויות של אחרים שמעתי שזוטרו הרבה יותר איטי ממנדליי, אז זה בערך כל מה שאני יודע.

 8. נשמע טוב.
  אני הולך לנסות…

  אבל שתי שאלות קודם כל:
  א. יש לך מושג האם היא מתממשקת טוב עם Latex? (בתחום שלי אם תגיש מאמר בקובץ וורד כנראה שיסכלו אותך וינדו אותך לעד)
  ב. לפי מה שהבנתי מהסקירה שלך, עיקר היתרונות שלה הם בעבודה בענן. איך נראה לך שהיא תתפקד ברשת ארגונית פנימית ללא גישה לאינטרנט?
  ברשת הארגונית אני בעיקר מעוניין באופציה של קיטלוג המאמרים ויצירת "ספריית מאמרים". בנוסף, אם אוכל גם להשתמש באופציות הקהילתיות שלה בתוך הרשת הפנימית בלבד זה גם יהיה נחמד.

 9. מל: התוכנה כן מתממשקת עם LATEX, אבל אם היא עושה את זה טוב או לא אני לא יודע. אני יודע שיש כמה וכמה מתמטיקאים שמשתמשים בזה, אז אני יכול להניח שכן.
  צריך לזכור שמי שהתחיל בפיתוח של התוכנה הזו הם דווקא אנשים מתחומי מדעי הטבע (בעיקר, משום מה, ביולוגים), כך שזו ממש לא תוכנה שמיועדת במיוחד למדעי הרוח והחברה.

  ב. התוכנה מתפקדת לא רע כתוכנה ביבליוגרפית בלי שום חיבור לאינטרנט (אם כי אתה מאבד פונקציונליות מסוימת, כמו היכולת לשאוב מידע ביבליוגרפי מהרשת). מצד שני, אני לא בטוח אם יש לה יתרונות על פני החלופות במצב כזה.
  לגבי שימוש באופציות הקהילתיות ברשת פנימית – כרגע זה בלתי אפשרי. הכי קרוב שיש, וגם זה האק לא פורמלי, זה היכולת לסנכרן מאמרים בין מחשבים באמצעות רשת פנימית ולא באמצעות הענן של מנדליי: https://github.com/adamreeve/Mendeley-FileSync
  אני יודע שיש דיבור כלשהו לפתח גרסת אנטרפרייז שתפעל על רשתות פנימיות, אבל זה רחוק מראש סדר העדיפויות שלהם למיטב הבנתי.

 10. אוקיי… שמעתי על מנדליי מספיק שהגיע זמן לנסות. אני בינתיים בזוטרו, אבל מוצא את עצמי מסדר רשימות ביבליוגרפיות באופן ידני. במקביל אני מנסה לעבור ללאטך. נראה איך זה יעבוד.

  יש המלצות למתחילים?

  ועדיין מחכה לפייפרז ללינוקס.

 11. עמית – פשוט תזרוק את כל ה-PDFים שלך על מנדליי. אני עדיין ממיין ומתייג את המאמרים הישנים שלי, יותר משנה אחרי שהתחלתי להשתמש בזה.

 12. שאלה, בתור תוכנה לחיפוש מאמרים, איך היא מתחרה עם גוגל סקולר?

 13. אבנר – לחיפוש ישיר של מאמרים ספציפיים אני משתמש תמיד בסקולר – כברירת מחדל. במנדליי אני משתמש יותר ככלי גילוי מאשר ככלי איתור. אבל אני חייבל להודות שהמקום האוטומטי שאני הולך אליו הוא עדיין סקולר, ולמנדליי אני הולך רק כשאני נזכר.

 14. יש לי את מנדליי מהיום הראשון של התואר, עד עכשיו לא נכנסתי עמוק מידי לתוכה, אבל יאללה, נראה.

 15. פינגבאק: לא שומעים! » [הכניסו משחק מילים על "פלוס", אולי משהו עם "מינוס"]