שגרירות ישראל בתל-אביב (מחלקת הגירה)

הנה עוד סיבה שאני לא אוהב את תל-אביב. היינו זקוקים לשרותי משרד הפנים (חידוש דרכון לקראת הנסיעה לקנדה). סניף משרד הפנים הקרוב ביותר אלינו הוא בקריית הממשלה, ליד הקריה ומרכז עזריאלי. עשינו את דרכנו לשם דרך הפקק הנורא של דרך השלום, הגענו רטובים ומיוזעים, ונכנסנו פנימה. כולם היו מאוד נחמדים ואדיבים וחסכו לנו המתנה בתור כי היינו שם עם ילד.

נחמדים ואדיבים, זאת אומרת, עד שממש ניגשנו לפקיד. "איפה אתם גרים?" בגבעתיים. "אתם לא תושבי תל-אביב?" לא, אנחנו גרים בגבעתיים, רשומים, פורמלית, בהרצליה. למה? "אני לא יכול לתת שרות למי שאינו תושב תל-אביב". אבל אתם משרד הפנים, לא עיריית תל-אביב. "בטח שלא בשביל דרכון." אז לאיפה נלך? "לרמת גן". אבל הסניף ברמת-גן הרבה יותר רחוק מאיתנו מאשר הסניף הזה. "אני לא יכול לתת לכם שירות".

אין עוד עיר בישראל שמשרד הפנים בה לא נותן שירות למי שאינו רשום באותה העיר. משרד הפנים של מדינת ישראל, כן? לא של תל-אביב. של המדינה. אמורים לתת שם שרות לכל אזרחי ישראל.

התל-אביבים שבכם יסבירו לי שאי אפשר שכל אזרחי ישראל שעובדים בתל-אביב ילכו דווקא לסניף בתל-אביב במקום בעיר מגוריהם, וכתוצאה מכך התל-אביבים יקבלו שרות גרוע ואיטי כל הזמן. זה נכון, אבל אם זה החשש, אפשר פשוט להגדיר אשנבים שמטפלים רק בתושבי ת"א, ואשנבים שמטפלים בכלל הציבור. לסגור את הסניף כולו לכל מי שאינו תל-אביבי (שלא לדבר על כל הצעירים שמתגוררים בתל-אביב אבל רשומים עדיין אצל ההורים, למשל) זו צורה התנהלות דוחה, אני בספק אם היא חוקית, והיא כל כך, אבל כל כך, תל-אביבית.

6 Replies to “שגרירות ישראל בתל-אביב (מחלקת הגירה)”

 1. למען האמת גם הסניף שבחולון משרת רק את תושבי חולון.
  וגם הסניף שברמת גן, מצהיר שהוא נותן שרות רק לתושבי העיר, למרות שבשעות לא לחוצות, יתנו שרות גם לאחרים.

  ושני טיפים קטנים :
  * אם מגיעים לסניף ברמת גן בשעת הפתיחה, עם טופס ממולא מהאינטרנט, התהליך לוקח לא יותר מעשר דקות. נשבעת :)
  * אם אתה רשום בעיר אחת אך גר בעיר אחרת, אתה אמור להביא אתך את חוזה השכירות שלך – זה יבטיח שיתנו לך שרות בעיר מגוריך הנוכחית.

  בהצלחה :)

 2. אני התגוררתי בחמש ערים שונות בעשור האחרון. כל הזמן הזה תמיד הייתי רשום כתושב הרצליה. חרף זאת, בשום מקום לא עשו לי בעיות במשרד הפנים, פרט לתל-אביב. אז, נמרוד, עשה לי טובה.

 3. מעניין שנתנו לך להיכנס לשטח המוניציפאלי של העיר בלי אגרת גודש. טוב, הנושא יטופל. נכון לגבי תל-אביב שהיא היחידה שאוכפת חוקים. אני רואה במקומות אחרים מכוניות חונות על מדרכה או אדום-לבן בלי לקבל דוח או להיגרר וזה מפתיע אותי כל פעם מחדש (לרעה).
  דווקא יש היגיון בנושא הזה. בתל-אביב מסתובבים כל תושבי תל-אביב + שאר המדינה. בגבעתיים או חולון מסתובבים רק התושבים של המקומות האלה פלוס טיפ-טיפה אנשים ממקומות אחרים, ולכן דווקא בתל-אביב העלות של טיפול בתושבי חוץ תהיה גבוהה משמעותית מאשר במקומות אחרים.

 4. אני זוכר שהופתעתי לטובה, בעת חידוש דרכון, בימים בהם הסניף התל אביבי עוד שכן במגדל שלום, מקיומה של עמדה נפרדת לשרות מהיר לתושבי תל אביב. כך שבהחלט ייתכן שהשינוי שעבר על תל אביב עבר גם על ערים אחרות בהן נצרכת לשרותי משרד הפנים בעשור האחרון.

 5. אני רשומה בתל אביב וכשהלכתי להוציא דרכון בסניף כפר סבא הם סירבו לטפל בי ושלחו אותי לתל אביב. זו כנראה המדיניות של משרד הפנים, לא רק בתל אביב. הסיבה נראית הגיונית מכיוון שכניגשתי לתל אביב היה להם את התיק שלי (לא במחשב אלא ממש תיק) כך שאפשר להבין מדוע הם שולחים אותך למשרד בו אתה רשום

סגור לתגובות.