וויקיטמבלים

Yנט נתנו קישור ל"קונסרבפדיה", האנציקלופדיה השמרנית, שלא תספר לכם על כוכבות פורנו, וכן תספר לכם על החיילים הגיבורים של ארה"ב במלחמות לצדק כמו כיבוש עירק, למשל.

לקונסרבפדיה יש עמוד שמסביר "במה אנחנו שונים מוויקיפדיה" (כדאי לקרוא הכל. מאוד משעשע. בעיקר הסעיף האחרון). הנה סעיף לדוגמא:

4. We encourage conciseness here, like a true encyclopedia. Wikipedia implicitly encourages (through its use of stubs) long-winded, verbose entries, making it difficult to recognize the essential facts.

קונסרבפדיה עוזרת לנו למצוא את העובדות הרלוונטיות, בגלל שהערכים בה קצרים יותר! רעיון מעניין. בואו נבדוק כיצד הוא מיושם. נלך לערך הטבח בתיכון קולומביין. חמש פסקאות – בהחלט קצר. הראשונה מספרת את הפרטים הבסיסיים, השנייה מספרת לנו שהרוצחים רצו להרוג נוצרים אמריקאיים, ושהם התנגדו לחוקי הגבלת נשיאת נשק (תזכרו את זה, זה יהיה רלוונטי עוד שניה). הרביעית מפנה למקורות אחרים ברשת על הטבח, והחמישית מספרת על משחק המחשב שנוצר על בסיס הארוע.

הפסקה הארוכה ביותר היא הפסקה השלישית. אין לי אלא להסיק כי לפי כותבי קונסרבפדיה, זהו הלוז, כאן נמצא המידע החשוב ביותר שאני יכול לרצות לגבי הטבח בקולומביין. הרי היא לפניכם:

Politicians cited the massacre in their demands for greater gun control, and congressional Democrats held highly publicized hearings to pass gun control legislation. But gun control became an issue that hurt Democratic presidential candidate Al Gore in 2000, causing him to lose the election by losing the traditionally Democratic state of West Virginia, where the right to bear arms is valued.[Citation Needed] Since the 2000 election there have not been any significant political demands for gun control. Liberal socialist filmmaker Michael Moore used the incident as the backdrop for an anti-gun rights documentary, Bowling For Columbine.

עכשיו אתם יודעים כל מה שצריך לדעת על הטבח בקולומביין: אל גור הפסיד את בחירות 2000 כי הוא תמך בחוקים להגבלת נשיאת נשק. בפעם הבאה כדאי לו להקשיב לאמריקאיים הטובים שמתנגדים לחוקים הללו. אמריקאים, למשל, כמו דילן קלבורד ואריק האריס…

(ואיך אפשר שלא למות על ההערה "דרוש מראה מקום" עבור הטענה שבמערב ווירג'יניה מעריכים את הזכות לשאת נשק!)

One Reply to “וויקיטמבלים”

סגור לתגובות.