כשנתניהו הוא עלה תאנהישראליאנהראשי

תגובות

כשנתניהו הוא עלה תאנה — 10 תגובות

 1. פינגבאק: Tweets that mention לא שומעים! » כשנתניהו הוא עלה תאנה -- Topsy.com

 2. לא נורא, בבחירות הבאות ליברמן באמת יהיה ראש ממשלה. ואז נראה אותכם משחקים בדמוקרטיה המקולקלת שלכם. בהצלחה

 3. מסכים עם המשפט האחרון. אמרתי לפני הבחירות שאחיזת-העיניים של העוינות (או למצער, התחרות) בין נתניהו לליברמן היא פיקטיבית, ומתעלמת מהשותפות רבת-השנים שלהם. דווקא בשל כך, אני חושב שיש לומר "ממשלת נתניהו" ולזכור שהדימוי השלילי שהודבק לליברמן על-חשבון דימוי "פרגמאטי-מתון" שנעשה לנתניהו היה כוזב מראשיתו, ומסתבר במבחן הפשוט שהצבת.

 4. הרושם שאני מקבל – וזה רק רושם, אין לי שום מידע שמצביע על זה ישירות – הוא שליברמן מחזיק את ביבי בביצים ושכנראה הוא יודע על ביבי דברים שביבי מאוד לא רוצה שהציבור יידע (או שהמשטרה תדע).
  ימים יגידו. או שלא.

 5. במקרה הטוב, נתניהו פשוט לא יודע איך להתמודד עם שר החוץ שלו אבל מקבל אותו כמות שהוא. במקרה היותר טוב, הוא מסכים עם כל מה ששר החוץ אומר אבל נוח לו שהחצים מופנים אל ליברמן ולא אליו (סביר בהחלט). במקרה הכי טוב… יחזרו שניהם לשורשים. ישראל היא מדינתו של העם היהודי אשר ביתו הלאומי היחיד הוא ארץ ישראל.

 6. לא בטוח שנתניהו לא יודע מה הוא עושה. בימיו באופזיציה הוא הוביל את הימין לרצוח את רבין, ואחרי זה העמיד פני תמים שלא ידע לאן זה יגיע.
  זה סוג המומחיות שלו, לדחוף לפשיזם אלים ולהצטייר כמי שלא באמת אשם או אחראי למצב.
  ליברמן הוא יד ימינו. מזכיר לך שהוא היה המנכ"ל משרד שלו, כשזה היה ראש ממשלה בעבר. הוא יודע יפה מאוד מה מותר ומה תפקידו. אסור לנו ליפול למלכודת של "האיש הרע" ו"האיש הטוב". זה משחק לדעת הקהל, ולא יותר מזה. בסופו של יום לא תצליח להצביע על שום הבדל אידיאולוגי בניהם. הם תמימי דעים לחלוטין, ושניהם שייכים לקיצוניים שבמנהיגי העולם.

 7. ברור שליברמן נותן את הטון בממשלה, אך זו שגיאה לראות בליברמן את הבעיה. השלטון היום הוא שלטון העם וליברמן הוא מה שהעם רוצה. בעבר בזמן שלטון מפא"י שלטה האליטה שדאגה להציג פנים מהוגנות ונאורות כלפי חוץ. התקופה הזו חלפה!

 8. מעולה. יש סתירה מהותית בין הכוונות המוכרזות בממשלה, לבין הפרקטיקות הממשליות שנמצאות בארגז הכלים של קברניטיה. ליברמן פשוט הפך את הרפרטואר המצומצם לאידיאולוגיה בטוחה בעצמה.

 9. קצר ומדויק. פוסט מעולה.