הליברמן הפלסטינידו-לאומיותראשי

תגובות

הליברמן הפלסטיני — 7 תגובות

  1. פינגבאק: Tweets that mention לא שומעים! » הליברמן הפלסטיני -- Topsy.com

  2. פינגבאק: הפלסטינים כבר הכירו במדינה יהודית | עונת הברווזים

  3. נפלא. עכשיו שנקבל את ההכרה של הפלסטינאים לקיום המדינה היהודית נותר רק לאמץ את חוקי נירנבג כבסיס לחוק השבות…

  4. "פלסטינים רוצים להיות עם ככל העמים, ולצורך זה הם מוכנים להגדיר מחדש את הטריטוריה שלהם ולהודיע לבני העם שנמצאים מחוץ לטריטוריה הזו שהם מוזמנים להצטרף אליהם, אבל מדינת הלאום החדשה שלהם אינה אחראית לגורלם. אני בטוח שלא תתקשו לחשוב את מי זה מזכיר לכם בצד שלנו."

    יותר מהכל זה מזכיר לי את הקמת מדינת היהודים. תחליף פלסטינים ביהודים, ואתה מקבל כמעט בדיוק את התפקיד של ישראל עבור יהדות העולם.

  5. נדמה שהנוסחה המתגבשת בקרב מנהלי המו"מ הפלסטינים היא – כעומק הנסיגה, כך עומק הויתורים בנושאים אחרים. דהיינו, נסיגה פחות או יותר מלאה לקווי 67 יכולה לא רק להביא להכרה ב"יהדותה" של ישראל אלא גם בפועל להוריד את שאלת יישוב פליטים בישראל מסדר היום (והרי הדברים כרוכים זה בזה). לא ברור מה הסיכוי של נוסחה כזאת להתקבל על דעת הציבור בגדה, שלא לדבר בעזה. ומאד מאד לא סביר שהדילמה תוצג בפניהם באופן מעשי – הרי אין סיכוי שישראל תסכים לחזרה לגבולות 67. הדברים מעידים על הייאוש בו שרויה ההנהגה הפלסטינית ועל דבקותה (בינתיים) בנוסחת שתי המדינות גם במחיר ויתורים משמעותיים שנחשבו בלתי אפשריים לפני כמה שנים בלבד. נדמה שאנחנו מתקרבים לרגע של אמת – בין נסיון לניסוח הסדר (לא סביר, ולא ברור אם הוא "יעבור") להתרסקות המו"מ והרשות.

  6. אני לא מבין למה הכרה פלסטינית במדינת ישראל כמדינת הבית של העם היהודי שווה "לא לדאוג לזכויות של הפלשתינים בתוכה".

    "מדינה יהודית" מבחינתי אינה תיאוקרטיה, אלא שם קוד ל"בית הלאומי של העם היהודי". אני לא מבין למה מדינה כזו, שאמנם מאפשרת "שיבה" של יהודים אליה אך לא של בני עמים אחרים (עבורם יש הליך "הגירה"), לא יכולה להיות שיוויונית לכל אזרחיה.