אינסטנט כלום

גוגל השיקו שדרוג לעמוד החיפוש שלהם: גוגל אינסטנט. מה החידוש הגדול שמצריך עמידת דום מצד כל עיתון עם חצי מדור טכנולוגיה בעולם? ובכן, מעכשיו, כשתחפשו משהו בגוגל, תוצאות החיפוש תופענה תוך כדי ההקלדה, ולא רק אחרי שתלחצו על אנטר.

אני לא רוצה לזלזל בכך שגוגל חוסכים לנו עשירית השניה – אני דווקא מאוד מעריך כל פעולה שנחסכת לי בדרך למציאת מה שאני מחפש. יתר על כן, אנשים שמקלידים לאט, ויש כאלו עוד למכביר, צריכים בכלל לשמוח על כל קיצור דרך שכזה (אם כי, כמובן, מי שמקליד לאט בד"כ גם מסתכל על המקלדת בזמן שהוא מקליד, אז הוא לא ישים לב לתוצאות שצצו על המסך).

אבל כמו קפה אינסטנט, מרק אינסטנט או ג'לי אינסטנט, גם לגוגל אינסטנט קצת חסר טעם. או, אולי, מה שאני רוצה להתלונן עליו הוא דווקא על חוסר במעוף בתכנון השדרוג הזה. הרי מה עושה בסך הכל הטריק החדש? לוקח את התוצאה הראשונה של ה"גוגל סג'סט" הותיק, ומציג אותה מיד על המסך. זהו. זהו? אם גוגל היו רוצים להדהים אותי באמת, הם היו בונים אלגוריתם שמערבב תוצאות פופולריות של מספר השלמות פופולריות של מה שאני כותב. הרי כל הפואנטה היא לחסוך לי הקלדה, לא? אז למה כשאני מתחיל לכתוב "האמת", אני מקבל עמוד שלם של תוצאות על "האמת של רביבו", בלי לשלב פנימה תוצאות מתוך "האמת העירומה" ו"האמת המכוערת", שלא לדבר על סתם "האמת"?

טיפה יותר השקעה הייתה הופכת את השדרוג הקטן הזה משטות חביבה למשהו שימושי באמת עבור הגולשים.

12 Replies to “אינסטנט כלום”

 1. אז ככה, קראתי את הפוסט הזה בבוקר, והסכמתי איתך, ההמצאה נשמעה לי מטופשת לגמרי ולא נחוצה בעליל. אבל אז, אחרי הצהריים, כנראה שגוגל עברו את המהפך הזה, ובמקרה חיפשתי מידע על משהו במחשבים שלא בדיוק לדעתי להגדיר ו… הפיצקר הזה חסך לי המון זמן, ויותר מכך, מלא תיסכולים וסתם הרגשת חוסר אונים באי היכולת להסביר מה אני צריכה.

  אני חושבת שעוד כמה ימים שאני אתרגל לזה, אני לא אוכל בכלל לזכור כמה מעצבן היה החיפוש קודם.

 2. טוב, לא אוהב את הפיצ'ר הזה, ממש לא.
  גם אם יוכנס השיפור שאתה מציע בפוסט אני לא רואה יתרון אמיתי, זה עלול להיות עומס נורא, על סף הפרעת קשב, לנסות ולסקור את התוצאות שמשתנות באופן דינמי מול עיניך ולברור משהו רלוונטי מתוכן.
  אבל מעל הכל זה נראה לי כמו סתם שחצנות (תראו כמה אנחנו מהירים וטובים) שמעמיסה בלי שום תועלת או סיבה על השרתים של גוגל, בסופו של דבר זה חייב לבוא על חשבון המהירות של שרותים אחרים, חיוניים ואפקטיביים יותר, וגם על חשבון הסביבה בגלל צריכה מיותרת לחלוטין של אנרגיה.

 3. דובי, לעיונך:
  http://blog.okcupid.com/index.php/the-real-stuff-white-people-like/

  מתבקש פוסט. וגם הייתי רוצה לשמוע מה לשחר ולאחים פרץ יש לומר. כמובן שמתבקש פה דיון עקר על המתודולוגיה (כמובן שבמתודולוגיה מחורבנת, אבל מה עוד חדש) אבל אני הייתי מתעניין יותר במה המסקנות אם הנתונים אכן משקפים את המציאות.

 4. אלעד, כמי שקרא את זה.. לא רק שהמתודולוגיה חרא בבסיסה: הם מתעלמים מתוצאות שהן בגדר "הפיל בחדר", או מחליטים על קטגוריות באופן כמעט אקראי(דיסטופיות הן לא נשיות כי…?).בפירוש אחד מהפחות טובים שלהם.

 5. שחר. ניסיתי לכתוב .com וגוגל לא מקשיבים. בכוח שמים אותי ב co.il

 6. אני לא כל כך בקיא במצב של זה היום, אבל אני חושב שאילו הם היו נותנים לך תוצאות מותאמות היו מתלוננים על חוסר הפרטיות, ואני בטוח שבכלל לא יהיה להם קשה ליצור אלגוריתם כזה, ומעבר לכך, שהם חשבו לעשות אלגוריתם כזה.

 7. נכון מאוד, גוגל צריכים להתאמץ יותר כדי להרשים את דובי.

 8. אתה רואה כ"כ הרבה אנשים שמדברים שטויות בעולם
  ופיתאום אתה רואה איזה משהו שאשכרה מדבר אליך
  אתה מרגיש מסוונר…. כמו שעות להיות בחדר חשוך, ואז לצאת לשמש של סיני

  סחטיין בקיצור
  מממממממ טוב האמת לא סיני… עפנו…. אבל כמו לצאת לאיזה חדר מואר אחר…

  העניין הוא שתכלס, גם אם הם היו עושים את מה שאמרת…
  בנינו.. זה ביג דיל? זה גם לא היה המצאת המאה
  חביב ביותר….. אבל מסובך? מרשים? סורי.

סגור לתגובות.