קפטן ג'ורג' וה-DoS

יוסי גורביץ ((קישור חלופי)), ריצ'ארד סילברשטיין והבלוג "המדרון החלקלק" כולם סיפרו לנו ש"קפטן ג'ורג'", שהואשם כי עינה ואיים באונס על מוסטאפה דיראני ועצירים אחרים, קיבל לאחרונה משרה כיועץ לענייני ערבים למשטרת ירושלים. שלושתם גם סיפרו לנו ששמו האמיתי של הקפטן הוא דורון זהבי.

עכשיו, שלושתם נפלו קורבן למתקפת DoS.

הפוסט הזה נכתב כדי ליידע אתכם על כך, אבל גם כסוג של ניסוי. אם הבלוג שלי מפסיק להגיב בקרוב, דעו לכם שמדינת ישראל התחלקה סופית על השכל.

עדכון: הבלוג של גורביץ והמדרון החלקלק חזרו לאוויר. אנחנו עוד פה. צפירת הרגעה? על פי יוסי, התוקף עדיין פעיל.

עדכון 2: על פי דרימהוסט, השירות המארח של קבוצת הבלוגים "ההם", מקור המתקפה היה בכתובת שמשוייכת לנטוויז'ן. גורביץ מבטיח הליך משפטי. יאללה מכות!

46 Replies to “קפטן ג'ורג' וה-DoS”

 1. איילת – כן, הוספתי את הקישור הזה כ"קישור חלופי".
  (באמת, לא למדת כבר שהדברים הכי חשובים בנמצאים בהערות השוליים?!)

 2. האתר של סילברסטיין אינו עולה. האם גם הוא הופל?

 3. הייתה תקלה ארצית בנטוויז'ן הערב, אולי זה קשור

 4. חתיכת עוכר ישראל זבל מסריח!
  בגלל ימותו אנשים! זבל מניאק בן של ערבייה בת אלף יא חרה בן חרה!
  אבא שלך היטלר יא בן שרמוטה!
  תוקע למדינה שלך סכין בגב! לך תגור באיראן יא הומו!

 5. מר אמא-שלך-זונה (אגב, כתובת האימייל שהוא סיפק משעשעת מכדי להשאירה נסתרת: abashelhahitler@germania.aushvitz ) – אתה תשמח לשמוע שאני גר בקנדה, שזה כמעט כמו איראן, רק קצת פחות דומה לישראל. אני שמח שממקום מושבך בארה"ב אתה כל כך דואג לרווחתה של ישראל עד שאתה מוכן שלאזרחי המדינה לא תהיינה חירויות. עלי, אישית, זה קצת פחות מקובל.

  בהערכה,
  דובי.

 6. אתה מוזמן להשאר שם.
  בזמן שאתה בקנדה יש גוף במדינה שצריך לשמור על האזרחים כאן בישראל(לא פלסטין,ישראל) אז קודם תעשה ביקורת על כך שהצבא האמריקאי רצח בלי בושה 2 כתבים ופגע בילדים חפים מפשע בעיראק.

 7. גם הבלוג של סילברשטיין הופל, אין צורך למחוק אותו. שלושת הבלוגים חזרו לשידור.

  המדרון החלקלק ותיקון עולם היו שניהם מקושרים מתוך הפוסט של יוסי על דורון זהבי (שהוא "קפטן ג'ורג' הנודע לשמצה, אונס שבויים במקצועו).
  בלוגים אחרים שהפיצו את אותו המידע לא הותקפו.

 8. מה זה ה"כאן" הזה שלך, מר לקוח וריזון?

  ואני לא אחראי לצבא ארה"ב, לא אזרח ארה"ב (ואפילו לא קנדה), אלא רק של ישראל. לפיכך, מה שמעניין אותי זה בעיקר ישראל.

  ולא הבנתי איך מישהו ימות כתוצאה מכך שמידע שהיה גלוי לציבור מופיע בבלוג שלי.

 9. שונרא, לא מחקתי כלום. יש לי תוסף בבלוג שמסמן קישורים לא עובדים ככאלו על ידי קו-דרכי. תוך כמה זמן זה יתקן את עצמו.

 10. לא מעניין אותי שאתה לא אזרח ארה"ב מעניין אותי שאתה מעדיף לתקוע סכין בגב של מי שמגנה עליך(במקרה אתה גם בקנדה ולא בישראל..) מאשר לעזור לתדמית של המדינה.

  וחוץ מזה… מי ירצה לאנוס איזה ערבי מחבל בין אלף זונות שתכנן לרצוח יהודים עם ילדים נשים ומבוגרים.

 11. דיברתי כרגע עם סילברשטיין, הבלוג שלו עדיין נתון בהתקפה והוא נוקט צעדים לטיפול בעניין. זה עשוי לקחת עוד כמה שעות. התוסף שלך פועל כשורה.

  החברים של ג'ורג' והמדרון החלקלק נראים תקינים כרגע.

 12. בגלל ששניים וחצי בלוגים הותקפו זה אומר שמדינת ישראל מאחורי זה? הייתי עד בעצמי לעליהום המטורף שעשו על סילברסטיין ברוטר מיד אחרי הפרסום, וכל אחד מהם יכול היה לקחת על עצמו את המטלה להפיל את הבלוגים. בתור נתין של הממלכה אני מתקשה לקחת אתכם ברצינות ברגעים אלו.

 13. דובי, כאיש מקצוע שיש לו ניסיון עם דרימהוסט, אני לא ממש ממש לא בטוח שמדובר בפריצה. לפי הפרטים שליקטתי, זה נראה כמו תקלה טכנית בשרתי דרימהוסט ויכול מאד להיות שמדובר בחוסר הבנה של התומכים (הגרועים מאד) של דרימהוסט.

  1. מתקפת DDOS נעשית בדרך כלל מרשת עצומה של מחשבים (או לפחות כמה) ולא מכתובת IP אחת.
  2. מתקפת DOS שמכוונת נגד שרתים שיתופיים שעליהם מאוחסנים הבלוגים האלו תפיל לא רק את הבלוגים, אלא גם אלפי אתרים אחרים שמאוחסנים בשרת.
  3. לדרימהוסט יש היסטוריה עשירה ומכובדת של תקלות. שלשום (או אתמול לפי שעון ישראל) היתה להם תקלת חשמל שהפילה שרתים רבים. הרפרנס שלי הוא http://www.dreamhoststatus.com/
  4. התמיכה של דרימהוסט מפורסמת בכך שהיא לא נותנת פתרונות אמיתיים. מדובר באנשי IT הודיים ולא אנשי IT טובים במיוחד שעושים נזקים רציניים ביותר. זו לא פעם ראשונה שהם מציינים בעיות שלא ממש קיימות.

  זעקת 'זאב זאב' מדומה זו תזיק מאד אם תהיה הפלה אמיתית של בלוגים. נכון שהבלוג שלך ושל אחרים נהנים מהחשיפה, אבל בפעם הבאה כשבאמת תצטרך את אור הזרקורים, לא תקבל אותו.

 14. סמי, אני לא באמת חושב שהשב"כ מאחורי המתקפה – במיוחד לאור העובדה שהבעיה נעקפה אחרי זמן לא אורך. כן, זה איזה דביל שחושב שהוא עוזר להמדינה בכך שהוא תוקף אתרים של שמאלנים. הפוסט הזה, כאמור, היה ניסוי. אם היו תוקפים גם את הבלוג שלי, הייתי קצת יותר מוטרד.

 15. רן,

  שיחות עם שלושת הבלוגים חושפות מתקפת DOS אמיתית.
  קובץ היומן של השרתים מציג כתובות שנראות כאילו הגיעו ממקומות עלומים למדי (סין, בולגריה, כיו"ב).
  אם נניח הצידה את דרימהוסט ובעיותיה, נראה את צלו של הזאב שמתקיף עכשיו (שוב) את תיקון עולם.

 16. דובי,

  עולות מכאן שתי שאלות חשובות. האחת, האם מדינת ישראל התחלקה על השכל ומנסה לחסום בלוגים באמצעות התקפת DoS. ההגיון הסביר והעדויות מצביעים על כך שהתשובה היא שלילית: ההתקפה היתה חובבנית, ומראית יותר כמו נסיון של האקר-צעצוע ולא כמו התקפה של מדינה; הבלוגרים לא נעצרו ולא נחקרו; התקפה כזו גורמת למשיכת תשומת לב רבה לעניין שהיה נשאר בשולי הבלוגוספירה. משום כך, ובהיעדר שום ראיה תומכת לכך שמדובר במעשה ידיה של מדינת ישראל, אפשר להניח את ההשערה במדף תיאוריות הקונספירציה.

  השאלה השניה היא שאלה מוסרית, ובעיני היא חשובה יותר. האם המעשה של גורביץ' הינו מוסרי? האם חשיפת שמו של ג'ורג' היא מעשה ראוי ונחוץ? מהם שיקולי הרווח וההפסד המוסריים שנובעים מחשיפה כזו?

  באופן רגיל, חשיפת שמו של מבצע עבירה תורמת לשקיפות ההליך המשפטי, עוזרת לנפגעי עבירה אחרים לזהות את התוקף ולהתלונן ועוזרת גם לשמירת זכויותיו של החשוד ומונעת מקרים של משפטי חרש. מן הצד השני, חשוד בעבירה שמזוכה, סובל מכתם גדול בזכרון הקולקטיבי: רוב הציבור מקשר את שמו עם העבירה, ושוכח את הזיכוי שמופיע בעמוד 17 למטה. אם יצא לך להכיר באופן אישי אדם שנחשד, זכה לכותרות ענק ולאחר מכן שוחרר כנקי מכל עבירה – אתה ודאי יודע מה כבד המחיר הזה. כחברה דמוקרטית, העדפנו את היתרונות של חשיפת שמו של החשוד על פני החסרונות.

  הצרה היא שבמקרה של אנשי כוחות בטחון ישראליים, המאזן הזה משתנה. לא משנה מה בית משפט ישראלי, שבפניו כל ההוכחות, יפסוק: במדינות רבות בעולם יכולים להוציא צווי מעצר על סמך כתבה בעיתון או תלונה של גוף פוליטי. מכלי שנועד לעצור מעשי טבח ופשעי מלחמה, הפך צו המעצר בגין פשעי מלחמה לכלי פוליטי שמשמש בעיקר לניגוח ישראלים. וזו אחת הסיבות שעברנו לשיטת "אל"מ א'" או "סא"ל ג'" – אם יש תלונות נגדם, הן צריכות להתברר בפני בית משפט ישראלי, ולא בפני טריבונל פוליטי זר.

  לכן אני חושב שהבולגרים החושפים (וביניהם אתה), עשיתם מעשה לא מוסרי. ג'ורג' נשפט בבית משפט ישראלי. אפשר לעתור כאן לבתי משפט, אפשר להפגין, אבל לא הוגן לעקוף את התהליך המשפטי הישראלי אם התוצאה לא נוחה לך; כי אז אותו ג'ורג' לא יכול לצאת את הארץ. האם אתה חושב שבית משפט אירופאי יכול לשפוט, בצורה אמינה וצודקת, את ג'ורג'? הלא אין בפניו שום ראיות (מדובר במעשים שנעשו, או לא נעשו, לפני יותר מעשור), וזה עוד בלי שהבאנו בחשבון את המחלוקת הפוליטית. וגם לנו שום מידע מוצק שבעזרתו נוכל לדעת אם מדובר במעשה אונס נורא – עליו צריך ג'ורג' לשבת בכלא – או בעלילה שנועדה להשחיר את שמו, וזו עוד סיבה למה החשיפה איננה הוגנת.

  והערה אחרונה – אני לא חושב שיש בבלוג שלך מקום למגדפים. טובי הבלוגרים כבר החליטו מזמן שמי שבא לקלל, דינו דין טרול – מחיקה מיידית ללא תגובה. אני לא חושב שהדיון פה יוצא נשכר מנסיונותיך (הכנים!) להסביר למגדף ששלח אותך לאיראן שיעור בדיון ודמוקרטיה.

  אודי

 17. תוספתא קצרה, באדיבות ויקיפידה.
  ארה"ב החליטה בזמנו שהיא איננה משתפת פעולה עם בית הדין בהאג, מסיבות דומות לאלו שציינתי בתגובתי. עיקרן – הליך פוליטי, התערבות של מדינה זרה בענייניה של מדינה דמוקרטית (ארה"ב):

  …prohibiting U.S. co-operation with the Court, and permitting the President to authorize military force to free any U.S. military personnel held by the court, leading opponents to dub it "The Hague Invasion Act." The act was later modified to permit U.S. cooperation with the ICC when dealing with U.S. enemies.

  ללינק המלא:

  http://en.wikipedia.org/wiki/United_States_and_the_International_Criminal_Court#American_Service_Members_Protection_Act

  כלומר, ארה"ב פתרה את העסק בדרך אחרת. היא תפרסם שמות חשודים ועצירים מקרב כוחות הבטחון שלה, אבל מי שיעז לעצור אותם על מנת לקיים הליך מקביל מחוץ לתחום השיפוט של ארה"ב – יכול לחטוף תגובה צבאית.

 18. אודי –
  התמונה שאתה מצייר מכילה כל כך הרבה עובדות שאינן נכונות עד שראוי, לדעתי, תחילה, לתקן אותן:
  1. "קפטן ג'ורג'" מעולם לא נשפט ולכן מעולם לא יצא זכאי. התבעיה של דיראני כנגדו לא עברה את השלבים הראשוניים מהסיבה הפשוטה שדיראני שוחרר ללבנון. במצב העניינים הנכחי נראה שהתביעה לא תתברר. ככה זה כשאחד העדים המרכזיים לא בדיוק זמין לבית המשפט.
  2. מדבריך עולה כאילו בית המשפט בהאג פשוט מחליט כך סתם להעמיד לדין אנשים באשמת ביצוע פשעים, ולא היא. יש עדיפות גורפת לבירורים משפטיים שעורכת המדינה עצמה, ורק אם אלו אינם קיימים, או כושלים, בית הדין הבינלאומי נכנס לתמונה. "קפטן ג'ורג'", כאמור, מעולם לא נשפט.
  3. על אף העובדה שהוא לא נשפט, ושכמובן החומר לא נחשף לציבור (שמעשים אלו נעשו בשמו), מסתבר שההאשמות היו מספיק חמורות או אמינות כדי שהוא יפוטר מצה"ל. יותר מכך, מסתבר ש-"ג'ורג'" עצמו מודה בדברים שלטעמי לכל הפחות נכנסים תחת גדר "עינויים", אך לא באונס עצמו: http://www.nrg.co.il/online/1/ART/744/001.html
  כך שהוא רחוק מלהיות "זכאי".

  אחרי שתיקנו את העובדות הללו, כדאי אולי בכל זאת לדבר על מה שקרה כאן:
  סילברסטיין, גורביץ ושאלתיאל לא התעוררו יום אחד והחליטו לחשוף את זהותו של "קפטן ג'ורג'". האחרון מונה לתפקיד "היועץ לענייני ערבים של משטרת ירושלים" – תפקיד רגיש ובתקופה זו רגיש בצורה קיצונית ממש. מיד עם כניסתו לתפקיד הוא החל להלך אימים על פעילים פוליטיים פלסטינים שלא עברו על שום חוק (לפי הטענות). האם אתה חושב שכל הדברים הללו אינם רלבנטיים?

  כל זאת עוד לפני שדיברנו על העובדה שאדם שעינה עציר חסר-ישע שנתון למרותו לא זכאי, לדעתי, להנות מחיסיון ואנונימיות. בוודאי לא אם הוא עשה זאת מטעם המדינה – כלומר מטעמי.

 19. אודי – לעניין השיפוט הבינלאומי, הנה מספר פוסטים מהבלוג של נעמה כרמי המזכירים את העקרון לפיו החוק הבינלאומי מתערב רק כאשר המדינה עצמה מסרבת להעמיד לדין (או כושלת בכך) ומרחיבים על הנושא:
  http://naama-carmi.com/2009/10/01/%D7%A2%D7%9B%D7%A9%D7%99%D7%95-%D7%99%D7%97%D7%A7%D7%A8%D7%95/
  http://notes.co.il/carmi/35015.asp
  http://www.notes.co.il/carmi/414.asp

 20. יובל,

  תודה על ההתייחסות, אולם נראה לי שפספסת מעט את כוונתי.
  לעניין העובדות:

  1. לא טענתי שג'ורג' נשפט ויצא זכאי. טענתי שכל הנושא צריך להיות שפיט במסגרת המשפט הישראלי, ולא בשום מסגרת זרה. אגב, לפי ויקיפדיה וגוגל, המשפט ממשיך להתנהל (נכון לשנת 2010): http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%95%D7%A1%D7%98%D7%A4%D7%90_%D7%93%D7%99%D7%A8%D7%90%D7%A0%D7%99#cite_note-2

  2. לא דיברתי על האג כלל. הציטוט המדוייק מהפוסט שלי הוא "במדינות רבות בעולם יכולים להוציא צווי מעצר על סמך כתבה בעיתון או תלונה של גוף פוליטי". מדובר על צווי מעצר בינלאומיים כמו אלו שהוצאו באנגליה, ספרד ובלגיה, למשל נגד דורון אלמוג, אריאל שרון וציפי לבני. ברור שהצווים הוצאו בהתראה קצרה, בפני שופט שלום, וללא שום בירור לגבי ההליך המשפטי בישראל. האג זה סיפור אחר, וגם שם אני לא משוכנע שנאשם ישראלי יקבל הליך ראוי. וראוי לציין שכאשר רק מדינות מסויימות נשפטות בפניו – כאשר כוחות אמריקניים ובריטיים, למשל, פטורים מהתענוג – אז המשפט מוטה מיסודו.

  3. את הבלוג של נעמה כרמי אני מכיר ואוהב מאוד, ואת הפוסטים שציינת כבר קראתי מזמן. הטענה כאילו בית משפט בינלאומי (או בית משפט זר) יפעל רק כאשר השתכנע כי מוצו כל ההליכים במדינת המקור נגועה בתמימות מסויימת. ההוכחה הראשונה לכך הינה צווי המעצר שציינתי, שניתנו בלי שום בדיקה מראש. הבעייתיות הנוספת טמונה בכך שמראש בית משפט זר נמנע מלחקור את רוב מדינות העולם (האם ייעצר בעל דרגה בריטי, אמריקני, צרפתי, פקיסטני, עיראקי, מצרי, פלסטיני או איראני – רשימת מדינות וישויות הטובלות עד צוואר בדם אזרחי שנשפך אך לא נחקר, רק בעשור האחרון? ודאי שלא) אבל מוכן להוציא צווי מעצר מיידיים נגד כל בעל תפקיד ישראלי.

  ואחרי שתיקנו את התיקונים – אני לא חושב שהדברים "לא רלוונטיים". בוודאי שאם מהלכים אימים על פעילים פוליטיים צריך לברר את העניין, ואם צריך – לשפוט, להדיח ולהעניש. שלא יהיה ספק- חשיפת המעשים עצמם (אגב, בל נשכח – מעשים לכאורה!) היא מבורכת. כך גם הדבר לגבי המעשים (שוב, לכאורה, העניין נתון בבירור) שנעשו בכלאו של דיראני. אבל אין שום טעם בחשיפת שמו של החשוד במעשים, משום שחשיפת שמו תוביל להליך משפטי לא הוגן בחו"ל.

  כדי לתמצת את העניין, טענתי שתי טענות:
  א. לחשיפת שמו האמיתי של ג'ורג' אין ערך ציבורי רב, ולעומת זאת יש בו נזק גדול לאדם, משום שגם אם יצא זכאי על ידי מערכת המשפט הישראלית הוא חשוף להתנכלות משפטית בחו"ל.

  ב. מעשים שנעשו על ידי אנשי כוחות בטחון בארץ צריכים להתברר בפני בית משפט ישראלי. לפעמים ההליך פה לא מושלם, לפעמים החוק בעייתי – אבל ככה זה דמוקרטיה. במסגרת כללי המשחק אפשר לשנות את החוק, אבל אי אפשר ללכת לרשויות משפט זרות בכל פעם שהתוצאה המשפטית בארץ לא צודקת בעיניך.

  בהערת אגב, זה מזכיר לי קצת את איום הסרבנות הקבוע של הימין המתנחלי בכל פעם שמדברים על הסכם בשטחים. כלומר – אנו נכבד את החוק והדמוקרטיה כל עוד זה מתאים לתפיסת עולמנו. ובמקרה זה – נכבד את החוק ואת דרישת החסיון, כל עוד זה מתאים לתפיסת עולמנו, אבל אם בית המשפט מתמהמה – נפרסם את שמו של ג'ורג' כדי שהבלגים יסגרו איתו חשבון. זה לא צודק ולא מוסרי.

  אודי

 21. אודי –
  1. מה לעשות ובית המשפט הישראלי החליט שלא לשפוט את "קפטן ג'ורג'"? הטענה לפיה התיק עדיין פתוח היא התממות. מאז 2005 (אז נדחתה בקשת הפרקליטות לסגור את התיק) לא התקדם המשפט בכלל, ו-"קפטן ג'ורג'" לא העיד. למעשה, הסיכוי היחיד שיקרה משהו הוא אם יווצר לחץ ציבורי כלשהו – דבר שאני לא רואה קורה.

  לגבי סעיפים 2 ו-3 אני רק אציין שאני נוטה שלא לקבל את הזלזול האוטומטי שלך בבתי המשפט הזרים ("בלי שום בדיקה מראש") ובסוגיה של אכיפת דין כלפי פושעי מלחמה. במיוחד מוזרה בעיני הטענה שלך על "הטיה" כשבתי המשפט הישראלים לא בדיוק מצטיינים בחוסר משוא פנים. אני חושב שאני ראוי להיות יותר מוטרד מבתי המשפט אצלי, מהסטנדרטים הקיימים בצבא ובכוחות הבטחון שפועלים בשמי, ובמעשי הממשלה שלי לפני שאני מחליט שבתי המשפט בבריטניה ידם אינה מספיק קשוחה כנגד פושעי המלחמה הפקיסטניים.

  נחמד מאוד שאתה מסכים שהדברים "ראויים לחקירה" אבל מעשית הם לא נחקרים, לעת עתה. ובטח שהם לא יחקרו בלי לחץ ציבורי. המחשבה שאנחנו צריכים להשען אחורהו ולסמוך על רשויות המדינה שיבררו דברים היא בעיני התממות מסוכנת. הטענה כאילו "פעמים ההליך פה לא מושלם, לפעמים החוק בעייתי – אבל ככה זה דמוקרטיה" היא כבר ממש ניתוק מהמציאות, בעיני. אפשר לחשוב שבאופן מקרי "ההליך לא מושלם" תמיד כשזה מופנה לחקירות כנגד אנשי וגופי בטחון שהתנכלו ללא יהודים, ולא שיש כאן מגמה ברורה שנובעת מהטיה של המערכת המשפטית בארץ שמכפיפה עצמה בפני "שיקולי בטחון". פשעי מלחמה הם בעיני קטגוריה קצת חמורה יותר מעברות אחרות. והדרישה שלך שאני "אוותר" למר דורון זהבי למרות שבמסגרת עבודתו בגוף בטחוני שפועל בשמי עינה עציר חסר ישע שנעצר בשמי, נכלא במדינה שלי כי מה לעשות ולפעמים "ההליך לא מושלם" היא דרישה נוראית בעיני. אני מוכן לקבל את העובדה שבשל "הליך לא מושלם" ישתחרר מדי פעם גנב, או אנס ואפילו רוצח. אבל כשבאופן שיטתי ומובהק פושעי מלחמה לא מועמדים לדין, והחקירות שמבוצעות הן טיוח אחד גדול (במקרה הטוב) אני מסרב לקבל זאת.

  בהקשר הזה, לחשיפת שמו יש ערך ציבורי רב במסגרת תפקידו הנוכחי. כל מי שבא במגע עם דורון זהבי בשבתו כיועץ לענייני ערבים של משטרת ירושלים צריך לדעת מה ההיסטוריה שלו. אני שמח שאתה מודאג מיכולת הנסיעה לחו"ל של מר זהבי (אגב – זו זכות בסיסית לדעתך? כיצד מדינת ישראל בדיוק שומרת על הזכות הזו לגבי אנשים אחרים? או שזה פחות מדאיג אותך?) אבל זכות הציבור לדעת גוברת כאן.
  אגב, להבנתי אף אחד לא עבר כאן על שום חוק.

 22. דובי
  בזמן שהעולם בוער משנאה ואנו נתונים למתקפה פיזית תרבותית וגזענית מהקשות ביותר אתה מוצא לך זמן להתעסק בשמו של מי שאיים כביכול לאנוס מחבל מהזן הנחות ביותר
  העולם מזדהם ומתחמם אחוז החולים במחלות פיזיות ונפשיות עולה בצורה מפחידה בשנת 2055 צפויים כ 48% מתושבי ארהב ואירופה לסבול מהפרעות נפשיות ברמה זו או אחרת הפדופילייה בעולם תופסת תאוצה מפחידה כלכלות העולם מתרסקות אחת אחרי השנייה ויש איום ממשי וקיומי על מדינת ישראל ואתה מתעסק בזוטות אז כנראה שאתה אדם של זוטות קח לך פסק זמן לחשוב לעומק על הדרך שבה אתה הולך אינך שופר למחבלים וודאי אינך אמור לעזור למי שרוצה להשמידנו מחבלים לא מבדילים בין שמאל לימין ואם תושיט להם יד הם יקטעו לך אותה ואם תהיה להם הזדמנות הם יהרגו אותך ואת ילדך דע מול מי אתה עומד ואם אתה צריך תזכורת
  שלהבת פס תינוקת בת יומה נרצחה עי צלף ערבי ליפז חימי בת 9 נאנסה ונרצחה עי מחבל ערבי שיומיים קודם לכן רצח קשיש יהודי בדם קר מוחמד א דורה נרצח עי צלף פלסטיני (הוכח עי מספר ועדות בלתי תלויות של מומחי בליסטיקה) דולפינריום מסעדת מקסים מסעדת מצה בי"ס מעלות אוטובוס האמהות קו 405 מייקס פלייס אוטובוסים בכל רחבי הארץ סבארו ירושליים כולם מטרות אזרחיות עם הנבלות הללו אין שום סיכוי לעשות שלום רק הסדרים וגם בקושי רב איינשטיין אמר "איני יודע במה ילחמו במלחמה הבאה אבל בזאת שאחריה ילחמו במקלות ואבנים" אני מקווה שתיקח לך כמה דקות לחשוב ברצינות על הדרך שלך והבלוג הבא שלך צריך לתת גב נרחב לעם היהודי ולכוחות הבטחון שפועלים ככל יכולתם להבטיח שהדורות הבאים לא יושמדו עי הצורר מאיראן מסוריה או מהפיון בלבנון בהצלחה

 23. אודי – יש לי בעיה עם טיעון שעיקרו הוא שמעשה חוקי לגמרי שאני עושה יכול, בקונסטלציה מסויימת, ליצור אי נוחות לאדם מסויים שאנחנו לא יכולים בוודאות לדעת שהוא עשה שום דבר רע, ולכן אני צריך להמנע מלעשות את הדבר החוקי לגמרי (לספר מיהו היועץ לענייני ערבים של משטרת ירושלים). אני לא קראתי להעמידו לדין בפני בית דין בינלאומי. אבל הטיעון שלך הוא שבגלל שאני אמרתי מיהו, אולי מישהו, מתישהו, יכול לנצל את זה כדי להעמיד לדין וגו'.
  זו דרישה בלתי סבירה בעליל. זה כמו לאסור על מכירת סכינים כי מישהו יכול להשתמש בהם לרצח.

  דודי – לא סיפרת לי שום דבר חדש. אינני תומך במחבלים. לא כל הערבים מחבלים. ביום שאני אחשוב על פוסט בבלוג שיכול לעצור את ההתחממות הגלובלית אני מבטיח לפרסם אותו.

 24. דודו: אבא שלי עובד המון עם ערבים וערבי אחד שעבד איתו פעם אמר לו (נשימה…) לא לסמוך אף פעם על ערבים שהם לא יודעים לבטא פ' ויהיו תמיד במתק שפתיים אבל כשתהיה עם הגב אליהם תמיד יתקעו לך סכין בגב והם גם לא יודעים לפסק ואי אפשר לסמוך על אנשים שלא יודעים לפסק כי לך תדע מה עוד הם לא יודעים ובכלל

  מצד שני, חשבת פעם לכתוב שירים לדנה ברגר?

 25. דובי ויובל, תודה על דיון תרבותי ומעניין.

  תמצית הדברים: אני תומך בחקירה ובהעמדה לדין של ג'ורג' דנן. אני מתנגד לכל נסיון לבנאם את המשפט, ורואה בפרסום שמו האמיתי של ג'ורג' מעשה שאינו תורם לעשיית צדק.

  יובל- "מה לעשות ובית המשפט הישראלי החליט שלא לשפוט את "קפטן ג'ורג'"?"- להפגין, לכתוב מאמרים, להחתים על עצומות, לשלוח מכתב לחברי כנסת, לערער, ויש גם עוד כמה. לפני שפונים החוצה, צריך למצות את כל הכלים שאפשר בתוך המערכת הדמוקרטית שלנו. הפוליטיקה הישראלית סובלת מהעדר יכולת לקבל את כללי המשחק המשפטיים: כאשר התוצאה איננה נושאת חן בעניינו, אנו מנסים לערב גורם חיצוני שיכפה את העמדה על הממשלה (נוצרים אמריקאיים, ארגוני זכויות אדם ועוד כמה).
  לגבי איכות הדיון בבתי משפט בינ"ל – אני חייב לך לינקים מפורטים, אבל על קצה המזלג – כל שופט שלום במדינות מסויימות יכול להוציא צו חירום, אחרי דיון של עשר דקות, ולדרוש את מעצרו של ישראלי באשמת פשעי מלחמה. חלק מהחוקים הללו עומדים בפני שינוי, אבל כרגע מדובר במערכת משפטית נקמנית ולא רצינית.
  לגבי ההמשך, אני חושב שאנחנו מסכימים שצריך לשפר את מערכת הצדק שלנו, ולחקור היטב חשדות לפשעים כאלה (אם כי אני סבור שאנחנו חלוקים על מידת השיטתיות, התדירות והכמות של ביצוע פשעי מלחמה; אני בהחלט לא חושב שיש כאן כמות רצינית של פשעים כאלה). אני פשוט לא מבין כיצד חשיפת שמו של ג'ורג' מסייעת לתהליך. אפשר להפגין בעד העמדתו לדין גם ללא חשיפת שמו.
  אני חושב שיש כאן מידה לא מעטה של עצלנות: במקום לצאת ולהלחם נגד מערכת שאתה חושב שצריך לשנות אותה, אתה חושף את השם כדי להעניש את האיש על ידי מניעת יציאתו מהארץ. בנוסף, לא ברור לי מה החשיבות הציבורית בחשיפת השם – אנא הסבר.
  לגבי הערתך האחרונה – יציאה מהארץ היא זכות בסיסית לכל אזרח (אני חושב שהיא זכות שמוקנית בחוק, וגם באמנות בינ"ל). אם היא נמנעת ממאן דהוא ללא סיב טובה זה מצב שצריך לשנותו. שוב, על ידי מאבק כאן, בארץ, לא על ידי שיסוי גורם בין לאומי.

  דובי – גם אם המעשה איננו חוקי (וממקום שבתך, מחוץ לגבולותינו, הוא בוודאי חוקי), הוא איננו מוסרי בעיני. אני מציע שנשאר בתחום האתיקה ולא בתחום המשפט. לעניינינו – אשמח אם תסביר לי מהם השיקולים המוסריים שעמדו לנגד עינייך בעד ונגד הפרסום.

  דובי, אלעד-וו – מנסיוני המר עם טרולים, אתם משחיתים את זמנכם. מחקו את דודו ודומיו. הם לא רוצים לנהל דיון אלא לנהל מלחמת התשה של נאצות. זה לא טוב לפתיל האיכותי הזה.

  אודי

 26. אודי, אני לא רוצה להעליב, אבל אני לא רואה הבדל גדול בין התגובות שלך לבין זו של דודו, פרט להבדל סגנוני (וקצת יותר תחכום). מנקודת המבט שלי, אתם מציגים פחות או יותר את אותה עמדה: היהודים בסכנה וראוי להגן עליהם, ולא לפעול נגד אחינו היהודים. אתה כמובן מסוגל להתאים את עצמך לקהל המקומי, בעוד דודו כנראה אינו מסוגל, אבל העמדה היא בערך אותה עמדה.

  אתה מיתמם ומדבר בעד המערכת המקומית, שהראתה את חוסר יכולתה לתקן את המצב, וכך גם דודו. אתה לא מבדיל בין פגיעות מהותיות בציבורים גדולים של חפים מפשע ("יציאה מהארץ היא זכות בסיסית לכל *אזרח*", והשווה ל- http://www.gisha.org ) ובין פגיעות מידתיות בבעלי הכוח, וכך גם דודו. אתה רומז שדובי, כתושב חוץ, מראה צביעות בדברו נגד מדינת ישראל, וכך גם דודו. אתה מסמא את העיניים בקריאה למעשים חסרי תוחלת ("להפגין, לכתוב מאמרים, להחתים על עצומות, לשלוח מכתב לחברי כנסת, לערער"), וכך גם דודו ("הבלוג הבא שלך צריך לתת גב נרחב לעם היהודי ולכוחות הבטחון").

  אגב, בנודע ללצאת להפגין, לכתוב מאמרים, להחתים על עצומות, לשלוח מכתב לחברי כנסת, לערער. נוסה, לא עובד. אתה הרי יודע איך קוראים לאדם שמנסה דבר פעם אחרי פעם ומצפה לתוצאה שונה. הרי כבר ב-68' עינו אסירים, פלסטינים, וכבר אז בישראל מחו. משהו השתנה? יוק. (וראה http://www.ifamericansknew.org/history/prevtorture.html )

 27. אלעד וו
  אביך אכן צדק אל תפנה גבך לערבים אף פעם (גם לא לטורקים)
  תמהה אני מדוע העם היהודי מתעלל בעצמו השכם וערב מדוע איננו למדים אך מהעבר הקרוב (ואתה וידידך דובי גם) ממש בנות יענה צחורות ומבהיקות
  לאחר הסכמי השלום עם מצריים אוטובוס שלם של תיירים ישראלים יהודים נטבח בראס בורקה אתה לבטח תגיד מקרה בודד בסדר טמון ראשך בחול
  בזמן שחיזבאללה מתעלל בנו מזרים כמויות אין סופיות של סמים לתוך המדינה וכך גם סוריה ירדן ומצריים מסיתים נחלים ומונעים מאיתנו מיים מכפישים אותנו ומנצחים לצערנו בהסברה העולמית תוך זריעת אנטישמיות שבנינו יסבלו ממנה באופן הנורא ביותר אתה עדיין אינך יודע מול מי אתה נלחם
  ומבית ארגוני פשיעה ערבים שולטים בחלקים נרחבים בדרום הארץ ובצפונה עושים כבשלהם במדינתו רוצחים אב משפחה בטיילת ברידינג בבעיטות ואגרופים אונסים גונבים מרמים (מס הכנסה וביטוח לאומי) וסוחטים אתה מתעסק בזוטות כמו ידידך דובי
  ת ת ע ו ר ר אנחנו עברנו את קו האפס מכאן אפשר אולי רק לצמצם נזקים
  ביום שאני אראה איפהשהו בעולם ארגון כמו בצלם או שלום עכשיו או ארבע אמהות ערבי אני אשנה את דעתי אבל לצערי בלקסיקון הערבי המילה שלום פירושה שלום שלום ולהתראות ודרך אגב דנה ברגר זמרת מצויינת והלוואי ואוכל לכתוב לה שיר
  חשבת פעם לכתוב טור דעה באל ג"זירה ?

 28. כנראה שפספסתם את הנקודה החשובה ביותר
  ניסיתי להזכיר לכם מי הוא האויב והנקודה החשובה ביותר היא
  אני ורבים כמותי היות ולא נכחנו בחדר החקירה לא יודעים אם אכן התרחש מקרה העכוז
  אבל על סמך ניסיונינו הרב והיות ואצל הערבים אמירת האמת היא לא הצד החזק אנחנו נוטים להאמין שמקרה כזה לא התרחש
  ולכן אין כאן שום דיון ציבורי משפטי או ערכי בנוגע למקרה הנ"ל
  דובי
  תבקר קצת בבלוגים של אנשים קצת יותר פתוחים ופחות שיפוטיים כמוך אולי תרחיב קצת את אופקייך כי הדיון שפתחת הוא בדיוק כמו הדיון אנא הוכח שאחותו של אלעד וו אינה עוסקת במקצוע העתיק בעולם האם יש לו אחות ואם כן באיזו נסיבות
  נראה לי שאם תתרכז בעיקר כמו הזיהום הגדול במפרץ מקסיקו כנס ב BP חזיתית אולי גם תוכל להרוויח כסף ביושר ולא לבקש תרומות מקוראי בלוגים משועממים כמוני
  (אני את האקזיט הגדול שלי כבר עשיתי)
  בהצלחה

סגור לתגובות.