סאגת ההתנתקות הסלולרית – גרסת קנדה

אני יודע שכבר שמעתם את כל ההתבכיינות שאתם רוצים לשמוע אי פעם לגבי הקושי להתנתק מחברות הסלולרי או הכבלים, אבל אני חייב לשתף אתכם בסאגת ההתנתקות שלי מחברת הסלולרי שלי, בל.

1. התקשרתי לבל וביקשתי לנתק את הקווים שלי עם סיום החוזה בעוד חודש. זמן ההמתנה מרגע הבחירה באפשרות "התנתקות משירות" ועד למענה אנושי: כ-15 שניות.

2. הנציגה שאלה אותי למה אני מתנתק ואם אפשר להציע לי תוכניות חלופיות כדי שאשנה את דעתי.

3. אמרתי לה כמה אני אשלם בחברה המתחרה (רבע ממה שאני משלם עכשיו, עבור יותר שירותים).

4. היא אמרה "טוב, זה באמת יותר טוב ממה שאני יכולה להציע לך."

5. החשבון ינותק עם סיום החוזה בעוד חודש.

(כן, אני נהנה לזרות לכם מלח על הפצעים).

מת על המדינה הזאת.

16 Replies to “סאגת ההתנתקות הסלולרית – גרסת קנדה”

 1. הו, שירות לקוחות you say… אם כך, הבה אספר לך את סיפור האינסטלטור של השכנה הקפיטליסטית מן הדרום.
  השעה 10 בלילה, וזוג הישראלים א' וע' סותם לחלוטין את טוחן האשפה ("הוא טוחן הכל, זה כלום בשבילו"), באופן שגורם להצפה לא רק בכיור המטבח, אלא גם במקלחת.
  אחרי הבנה שאי אפשר להמשיך ככה, מתקשרים א' וע' בחששות וחרדה אל מוקד ה-after hours של הנהלת הבניין שלהם, כשהם חמושים בתירוצים לרוב.
  וזו התנהלות השיחה:
  א' – סליחה, אבל… אנחנו מצטערים… ולילה… ולא התכוונו… אבל… סתמנו את טוחן האשפה.
  ועכשיו לחידון – מה התשובה?
  (1) אי אפשר היום, כבר מאוחר, השתגעתם? אולי מחר בצהריים, וגם זה לא בטוח.
  (2) מה פתאום אתם סותמים את טוחן האשפה?
  (3) זה לא אחריותנו, תתקשרו לפופטיץ.
  (4) כמובן! אין שום בעיה! בעוד 10 דקות האינסטלטור אצלכם! לילה טוב, ואנחנו מצטערים על הטרחה שנגרמה לכם :).

  בתוך 10 דקות, דופק על דלתנו האינסטלטור החביב, כולו חיוכים של "וואו! איזה כיף! פתיחת סתימות! הדבר שאני הכי אוהב בעולם!!!". פותח את הסתימה, מסביר לנו בקצרה ובענייניות את מגבלות טוחן האשפה (תוך שהוא מתנצל, כמובן, על כך שהוא לא מסוגל להתמודד עם טחינת אבני-ריחיים), ובתוך חמש דקות מברך אותנו בלילה טוב ומותיר אותנו עם פה פעור וכיור פנוי.

 2. כן, היה לנו גם כזה. אני ניסיתי לשכנע את ל' שאי אפשר להתקשר אליהם באמצע הלילה וזה יחכה עד מחר בבוקר, אבל היא התעקשה, ולתדהמתי הם באו לתקן.

 3. נו, ואני הצלחתי לבטל את שירות מי-עדן ללא שום התעקשות מצידם.

  אני: שלום. אני רוצה לבטל את השירות.
  נציג שירות: אפשר לשאול למה? [מעלעל, מן הסתם, בדף התשובות בנושא תיכף-אנו-חוזרים-לפעילות-רגילה, התקלה-באיכות-המים-זמנית-בלבד]
  [התשובה האמיתית: כבר מזמן אין תינוקות בבית, לא חשובה לנו זמינות מיידית של מים רותחים. אבל אני לא רוצה שימור לקוחות]
  אני: אנחנו יורדים מהארץ.
  נציג שירות: הבנתי. באיזה יום נוח לך שנבוא לאסוף את המתקן?

 4. איי, שורף.
  געגועים למקום שבו לא כל דבר קטן כרוך במלחמת הישרדות עקובה מדם.

 5. סיפור עם מוסר השכל שונה סיפרה לי ידידה שלי, שעבדה פעם במחלקת ההתנקות ב-call center של AOL, שבאופן מפתיע שכן בירושלים, ולא בפּוּנה. היא נדרשה לדאוג לכך שלפחות 70% (ואולי יותר, איני זוכר בדיוק) מאלו המתקשרים ומבקשים להתנתק מהשרות, יסיימו את השיחה כשהם עדיין מחוברים אליו.

 6. שי – א. אין לי בעיה עם זה שינסו לשכנע אנשים שמתנתקים כי הם לא מרוצים שכדאי להם להשאר. השאלה היא איך, ואיזה תמריצים/איומים מופעלים על הטלפנים של החברה. הבעיה היא שבארץ, הייתי צריך עשרות טלפונים כדי לשכנע כל מיני נותני שירותים שאני *עוזב את הארץ* ולכן לא אכפת לי איזה חבילת ערוצים מדהימה הם יכולים להציע לי…

 7. I am in an 8 hour connection stop in Newark on my way to Israel and this is a wonderful opportunity to tell you the story of my American disconnection mobile saga from T-mobile that occurred yesterday. To make a long story short (i am very tired):
  (1) the representative said that I can be disconnected tomorrow (that is today) at midnight;
  (2) the representative checked the policy conditions and said that it is actually cannot be done, and he can terminate the account only on July 26. I explained that it means two weeks I will pay while I am not in the US and that this is not what I was told when I bought the line a few months ago. He said he cannot do anything. I asked for the supervisor;
  (3) The supervisor apologized that I did not get the correct information but told me she cannot do a thing. I finished the conversation upset by the fact that I will pay an additional two weeks, but not too much as it is only $40.
  (4) exactly yesterday at midnight I was disconnected from T-Mobile. I still had plans to use my mobile today, but couldn't. I decided NOT to call T-Mobile because only god knows what mess they will do, and in fear they will simply connect me again and I will have to continue and pay. So fortunately I was able to find free WiFi on Newark and make all my goodbye calls via Skype.
  Besides my personal story (and I actually have additional 2-3, and that's from only a few months in Chicago), it seems that most people I talked to who lived for long period in the US as well as Israel (all of them academics, btw) agree that the service in the US is WORSE than in Israel. It seems that it is more profitable investing your money in other things.

 8. Dude! אתה משלם 80$ לחודש על הסלולרי שלך?!
  אני לא אומר שאין לפעמים קטעים מעצבנים. שלא לדבר על הזמן שלקח לחבר לי את הקו הביתי כשהגעתי לכאן לראשונה. אבל לפחות ההתעסקות הבלתי נסבלת הזאת עם "שימור לקוחות" נמנעת ממני כאן, וזה שווה הכל, מבחינתי. תכל'ס, אין לי מגע כמעט עם שירות הלקוחות פרט למתי שאני מתנתק.

 9. שאלה לכל החו"לניקים-

  האם בחו"ל קיימת נורמת ההתמקחות הקיימת בישראל בנוגע לUTILITIES?
  זאת אומרת בארץ אם אני משוחח עם נציג של חברת סלולר או ISP או טלויזיה אני יכול להיות בטוח שהמחיר הראשוני שהוא יציע לי יהיה גבוה משמעותית מהמחיר שאני אקבל אם אני אריב איתו קצת. בארץ מחיר מחירון הוא פחות או יותר שיטת "המצליח"…

 10. אני ביקשתי לנתק את אחד הקווים שהיה לי בחברה סלולרית, הנציגה אמרה בסדר, רק תרשה לי להעביר אותך לנציג שימור לקוחות.
  הבעיה היא, שהיא העבירה אותי למערכת לניתוב שיחות, אז סגרתי.
  הם לא ניתקו את הקו.
  אחרי שבועיים התקשר נציג שימור, שאלתי אותו מה היה מספר הפניה הרשום להם, הוא אמר לי, ואז אמרתי לו כך:

  "אתה מתבקש לנתק את הקו, אבל בכל מקרה אגיש תביעה לבית המשפט, כי החוק במדינת ישראל קובע, שאם לא מולאה בקשת ניתוק תוך 3 ימי עסקים, מגיע לי 10,000 שקל פיצוי ללא צורך בהוכחת נזק"

  הקו נותק, מיד.
  תביעה הוגשה, ונקבע דיון לעוד חודשיים, אני מקווה שהיה שווה.

 11. We paid 80$ for 2 lines.
  Epilogue for the story: came back to Israel and found out that Orange billed me 35 NIS for suspending the line, although I was not told about it in advance. They also tried to claim that my commitment period is renewed once i reconnect the line. Both claims were waived after talking to a supervisor. Once again, Matzliach method. So you win.

סגור לתגובות.