בו’נא עוף מכאן

פעם דודו טופז, בימים שהוא עוד היה סאטיריקן מצחיק ולא מטומטם מעיק, העיר שבעברית הישראלית יש המון ביטויים שגורמים לשומע לא להיות בטוח מה רוצים ממנו, מפאת היותם אוקסימורוניים במקצת. אני זוכר רק את "בו'נא עוף מכאן", אבל זה כל מה שצריך. "בו'נא עוף מכאן" זה מה שצריך להגיד עכשיו לממשלה שלנו. אולמרט צריך ללכת הביתה, וכך גם פרץ, אבל הממשלה צריכה להשאר על כנה.

זה נכון מה שאומר אולמרט ומה שאומר פרס (לא פרץ, פרס. פרץ יודיע מה הוא חושב מחר. הייתי מכניס כאן בדיחה אבל נמאס לי): היציבות השלטונית בישראל היא חשובה, ולא נרוויח שום דבר מבחירות כעת. אבל זה לא אומר שאולמרט יכול להמשיך לכהן בתפקידו לאור כל החקירות נגדו ובמיוחד לאור מסקנות (הביניים!) של ועדת וינוגרד. העור הדמוקרטי מעקצץ למשמע הדברים, ורק גירוד הגון של העקיצה הזו ששמה אולמרט יוכל להביא מזור.

לכנסת יש את הכלים להביא אי אמון קונסטרוקטיבי באולמרט, ולהכתיר תחתיו ראש ממשלה אחר. אם אולמרט היה ראוי לשבריר של כבוד, הוא היה מארגן את המהלך בעצמו, ודואג להעביר בכנסת החלטה להעביר אותו מתפקידו ולמנות במקומו את ציפי לבני.

כן, ציפי לבני. הרבה אנשים שואלים את עצמם "למה, בעצם, ציפי לבני? מה היא עשתה בשביל מדינה?" האמת? לא יודע. אבל היא האפשרות הכי הגיונית עכשיו. במצבנו העגום, אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לחפש את מי שהכי מתאים לתפקיד – עלינו להסתפק במי הכי פחות לא מתאים אליו, ואני חושב שעם המידע הקיים, לבני היא הבחירה הנאותה. היא תוכל למשוך את הממשלה עד סוף הקדנציה עם מינימום בעיות ומקסימום לגיטימציה ציבורית, וכך נחסוך את השטות של מערכת בחירות נוספת. שוב.

ואם תהיה עוד מלחמה בקרוב? האמת, יש לי חלום רטוב לראות את נסראללה מודה בתבוסה צבאית לאישה. אני חושב שזה יהיה נפלא. ובכל מקרה, אני לא חושב שיש מישהו אחר שאפשר לסמוך עליו יותר כרגע. אם יש משהו אחד שאני יכול לסמוך על ציפי לבני לגביו, זה שהיא תדע להתייעץ עם מומחים ממנה בתחומים הרלוונטיים כדי להגיע להחלטה הנכונה ביותר הזמינה באותו הרגע. וזה, הרי, כל מה שפרץ ואולמרט היו צריכים לעשות כדי להמנע מהטמטום שהיו לנו בקיץ 2006.

One Reply to “בו’נא עוף מכאן”

  1. האמת היא שעושה רושם שהעיתונים וגם התקשורת בטלוויזיה משכה את ליבני בשמן לפני חודשים רבים. כל פעם מדווחים כמה שהיא לא מושחטת ושהציבור סומך עליה. ליבני כאילו לא מעורבת בכלום ואפילו שהייתה בממשלה כל הזמן לא מצפים ממנה לכלום והיא גם לא עושה שום דבר. בהחלט אם נלך לפי ההגיון בסיטואציה שבו היא היתה היא לא היתה אמורה להילחם במפלגה של עצמה גם אם היא לא הסכימה עם הכל. מצד שני ההרגשה שלי היא שהגישה שלה לא שונה מאוד מאולמרט – יעדיפו אותה בלי שהיא תפגין את רגשותיה ורעיונותיה אלה על סמך זה שהיא שתקה ומי ששותק יוצא צודק כשכל מי שחייב לדבר מראה כמה הוא אדיוט.

סגור לתגובות.