אקדמאיקה

רבים מהקוראים, ללא ספק, תוהים בינם לבין עצמם, בעת שהם מעיינים ברשימותי השונות – מה לעזאזל הוא מעשן, הבחור הזה? התשובה היא שאני לא מעשן (אם כי, יש להודות, צריכת האלכוהול שלי עלתה בעת האחרונה). אבל אם אתם רוצים לדעת מה אני קורא, פתחתי עמוד פומבי בשירות השימושי להפליא של Mendeley – תוכנה ביבליוגרפית חביבה מאוד, שלפחות בימים האחרונים שיפרה פלאים את הפרודוקטיביות שלי (ואף העמידה אותה על צידה). בימים (וחודשים) הקרובים, אני אוסיף לשם מאמרים שאני קורא, ואולי גם מאמרים שקראתי בעבר. בעתיד אולי גם אצור רשימות נושאיות במקום רשימה כללית.

עדיין צריך נגישות למחשב אוניברסיטאי כדי להוריד עותק מלא של הטקסט, אבל גם זה משהו. אם אתם מעוניינים, אפשר גם להרשם לפיד הרסס של העמוד.

אם אתם מעוניינים לדון איתי על אחד המאמרים הללו, אני אשמח לגירוי האינטלקטואלי. אפשר לעשות זאת כאן, או בדוא"ל (או להרשם למנדליי ולהוסיף אותי כחבר).

7 Replies to “אקדמאיקה”

  1. אם כבר, אולי אתה יודע איפה אפשר למצוא הסבר קצר על העבודה עם התכנה והאפשרות לעבוד אתה כאקדמאי בישראל?

  2. באתר שלהם יש גם עמוד שו"ת [http://www.mendeley.com/faq/] וגם מדריך הפעלה [http://www.mendeley.com/getting-started/]. התוכנה היא חינמית (עם הגבלה של 500 מ"ב להעלאת מסמכים לרשת אם את מעוניינת באפשרות הזו – אני מנצל אותה רק כדי לשמור גיבוי של הטקסטים שאני עובד עליהם), ולכן אין שום מגבלה לעבוד איתה גם מישראל. עם מעט המאמרים שיש לי בעברית היא התמודדה בצורה נסבלת (אם כי, כמובן, היא לא ידעה איך לארגן אותם בעצמה, והיה צורך להזין את כל הנתונים ידנית). עוד לא ניסיתי לייצא קובץ ביבליוגרפיה עם פריטים בעברית – יש סיכוי שהוא יצריך שיפצור לאחר מעשה.

  3. אני מתחזק רשימת קריאה בגוגל-דוקס (גיליון נתונים) ולמען האמת אף פעם לא חשבתי לשתף אותה מלבד עם קולגות שעובדים איתי על אותו נושא.
    ברשימה אני כולל את שם המאמר, מחברים, שנה, פורום, לינק ואפילו תקציר של כמה משפטים והערות. אני כמובן שוכח להוסיף את רוב מה שאני קורא.

    ואוף-טופיק בקשר לרשימת ההספד של האייל בYNET. אתה לא לוחש לקבוצה מצומצמת של חברים שמסכימים איתך. לפחות קורא אחד חולק עליך ברוב הדברים.

סגור לתגובות.