ועכשיו, בתלת מימד!טכנולוגיהראשי

תגובות

ועכשיו, בתלת מימד! — 14 תגובות

 1. פינגבאק: על אווטאר « דְּבָרִים בִּבְלוֹגוֹ

 2. ראיתי בארץ והמשקפיים התלבשו יפה מאוד על משקפי הראיה שלי. יכול להיות שמדובר בתקלה ספציפית לקולנוע?

 3. מעניין.
  האמת, גם לי אווטאר נראה יותר כמו מעין הוכחת היתכנות טכנולוגית ופחות כמו סרט שעומד בםני עצמו.
  (אגב, הקלוז אפ הראשון מיוחס לסרט "חיי כבאי אמריקאי" מ 1903, שמונה שנים אחרי המצאת הקולנוע ורוב התחביר הקולנועי המוכר התגבש כבר ב 1914 עם "הולדת אומה" של ד.וו גריפית')

 4. עופר, יותר סביר שזה קשור לסוג המשקפיים (וגם לעובדה שגם כיום, כשש שנים מאז שהתחלתי להשתמש במשקפיים, עדיין לא נוח לי איתן, ואני מרגיש צורך בלתי נשלט להצמיד אותן לעיניים שלי – אם הן מתרחקות כדי חצי מילימטר אני מתחרפן.)

 5. "השילוב גורם לסרט להראות כמו ערימה של תפאורות ודמויות קרטון שנעות על המסך" וגם: "התלת-מימד אינו תורם לסרט מבחינה עלילתית". בהחלט פיספסת משהו – זוהי בדיוק ההתפתחות של הדמויות. 

 6. דוד, דווקא ציינתי שבסרט הזה, אפשר לראות את חוסר הריאליזם של הדמויות האנושיות כמכוון. עם זאת, מכיוון שלא מדובר כאן בבמאי אליטיסטי – כולה קמרון – הייתי רוצה לשמוע מפי האתון שזה אכן היה מכוון. עד אז, אני אדבוק בעמדתי שמדובר במגבלה של הטכנולוגיה, ולא בהתחכמות נפלאה.

 7. בהחלט התכוונתי להתחכם. אני לא חושב שקמרון התכון (אני בספק אם הוא יודע שאפשר להתחכם בלי לירות במישהו תוך כדי).

 8. קמרון הוא אחד מבמאי האקשן החשובים של 30 השנים האחרונות – לקרוא לו "כולה קמרון" זה קצת להמעיט בערכו (והוא דווקא יודע להתחכם לא רע בכלל, אני חושב שאתה מתבלבל בינו לבין מייקל ביי)

 9. אולי אתה צריך משקפיים אחרים, חדשים, מושקעים (יקרים) גם אני מרכיבה משקפיים בערך 6 שנים והם היו לי נורא לא נוחים עד שטרחתי והשקעתי בזוג מעט יותר יקר ועכשיו הכל סבבה, הם בקושי מורגשים. וכשראינו את הסרט "למעלה" בתלת מימד המשקפיים המיוחדים התלבשו יופי על המשקפיים שלי.

 10. שאלה טכנית: איפה ראית את הסרט? בקולנוע איימקס או רגיל? ואם אתה יודע – באיזו טכנולוגיה, Dolby 3D או Real-D?

  הטכנולוגיות השונות אמורות לתת תוצאה זהה, אבל ייתכן שיש בינהם הבדלים בפועל. עדיין לא הצלחתי לקבוע הגיון או להחליט אם אחת מהן טובה יותר מאחרות: יש סרטים שהעומק בהם היה (לדעתי) מאכזב לגמרי, אבל אחרים אמרו שעבדו נהדר, ואני חושד שזה בגלל ההבדל בין הטכנולוגיות השונות. אולי סרטים שונים נראים טוב יותר בתלת מתוצרת חברות שונות.

  ראיתי את "אווטאר" פעמיים, והדמויות לא היו "שטוחות", לא בסצינות המצולמות ולא בממוחשבות. פשוט לא; הן היו, איך לומר, תלת-מימדיות – ואין שום סיבה שלא יהיו. בתופעת ה"כמה שכבות של דמויות קרטון" נתקלתי בגירסת התלת-מימד של אחד מסרטי הארי פוטר. צפוי שדבר כזה יקרה בסרטים שכמו אותו "הארי פוטר" צולמו באופן "שטוח" ואחר כך הוסבו לתלת-מימד ("אליס בארץ הפלאות" של טים ברטון, שיגיע בקרוב, גם הוא כזה). אבל "אווטאר" לא צולם כך. הוא צולם כולו במצלמות תלת-מימד. העומק הוא אורגני, ואין שום סיבה שהדמויות יהפכו לקרטונים גזורים. או אולי בגירסת האיימקס זה אחרת?

 11. פוסט מעניין.
  אני מנסה לדמיין כיצד חשו הצופים בקלוז-אפים הראשונים. אולי גם הם חשו שהם פתאום מודעים יותר מדי לטכניקה ולמדיום במקום לחוש שהם צופים באופן נורמלי בהתרחשות.