דברים שקניתי בסופר (פוסטמונות)

גם אני, כמו אבנר, אהבתי להסתובב בטיב טעם, להחשף למגוון העצום של סוגי מזונות שבמקרה הטוב שמעתי עליהם, ובמקרה הגרוע עדיין אין לי מושג מה זה. אהבתי את כל הדברים שאנחנו כישראלים רואים כמוזרים, חריגים או אפילו מגעילים: את גופות הארנבות הקפואות, את מיני הרמשים והרכיכות השונים, את המגוון הבלתי נגמר של פירות ים מתוכו הישראלי הממוצע מכיר במקרה הטוב את השרימפס ואת הקלאמרי.

חלק מהקסם, אני מניח, הוא בדיוק בכך שזה כל כך חריג, שצריך לנסוע במיוחד כדי לראות את הדברים הללו. פה, כשבכל סופר יש אקוואריום עם לובסטרים חיים, קצת אבדה לי ההתלהבות.

ובכל זאת, כשראיתי את הקופסא עם השבלולים בחמאת שום, לא יכולתי שלא להתלהב. ניסיתי בעבר לקנות שבלולים (אסקרגו, בצרפתית ובהשאלה גם באנגלית), אבל נרתעתי מתהליך הבישול עצמו, ואשתי לא הייתה מוכנה לגעת בזה. אז למצוא את זה מוכן ומזמין כל כך – לא יכולתי שלא לקנות.

כך נראים השבלולים באריזתם הטבעית.

המיועדים לטבח.

בדרך לתנור.

שדה הקטל.

השלב הבא הוא להבין איך לעזאזל אוכלים את זה. מזלג או כפית לא נכנסים לפתח הקונכיה. ניסיתי לשבור את הקונכיה, אבל היו לכך כמה השלכות בעיתיות: שברי קונכיה שנתזו לכל עבר, כמו גם שברים שנדבקו לבשר עצמו, מה שנתן לו מרקם של חביתה עם שברי קליפה. מצד שני, זה נתן לי הזדמנות לחקור את המבנה הפנימי המעניין של הקונכיה. הטעם השתפר פלאים כשגיליתי שאפשר למשוך את הבשר החוצה באמצעות קיסם. הטעם? טוב למדי. כרגיל במזונות מוכנים, אי אפשר להשוות את זה לאסקרגו טרי שאפשר לאכול במסעדות צרפתיות טובות, אבל כתחליף ביתי מהיר, זה הפתיע לטובה.

בונוס: אפשר לשטוף את הקונכיות ולתת לילד לשחק עם זה. מומלץ לא לספר לילד מה קרה לשבלול שהיה בפנים.

7 Replies to “דברים שקניתי בסופר (פוסטמונות)”

  1. עכשיו כשיש גשם יוצאים כל ערב מלא שבלולים לטייל על המדרכה ליד הבית, ונורא כיף להסתכל עליהם חוצים אותה (לוקח להם איזה עשרים דקות, והם מזיזים את המחושים תוך כדי תנועה). הם פשוט יצורים מתוקים להפליא.

    לא שאני איזה צמחונית גדולה, אבל הם נמצאים אצלי בקטגוריה של דברים חמודים מכדי שאפשר יהיה לאכול אותם בלי להרגיש ממש אשמה (וכמובן, מה שקורה בדרך כלל הוא שאני אוכלת בכל זאת, ומרגישה ממש אשמה כי זה בדר"כ טעים להפליא).

  2. לדעתי, קיים איזה מזלג מיוחד (מהסוג שיש רק בארוחות אצולה בריטיות) לאכילת אסקרגו. אבל קיסם זה גם אחלה פתרון.

    וזה נשמע טעים למדי – נראה לי שאני אנסה לקנות כאלה בביקור הבא שלי בטיב טעם :) כמה זמן נמשכת האפייה שלהם?

סגור לתגובות.