ג’ינס לאנורקטיות בלבד

בעת האחרונה עולה המודעות לחומרה של הפרעות אכילה ולהשפעה השלילית עד מאוד של המודל הנשי המאוד לא… איך לומר… מציאותי שמוצג לנו מכל לוח מודעות, על נשים בכלל ועל ילדות בפרט. כשאפילו עדי ברקן מצהיר על מחוייבותו שלא להעסיק דוגמנית שאינה מפגינה גם מדד מסת-גוף (BMI) סביר, באמת נראה כאילו אנחנו מתקרבים לימות המשיח.

וזה, כמובן, בדיוק הזמן עבור איזו חברת אופנה לצאת בקמפיין פרסום על שלטים בכל מקום שלא תביטו, עבור Skinny Jeans, ובעברית – ג'ינס שחיפים. והתמונה אינה משאירה הרבה מקום לספק. אם יש לך משהו חוץ מעור על עצם הירך, הם לא יעלו עליך. כמה נשים תכפינה על עצמן מכנסיים שאינן יכולות להחמיא לך אלא אם את דחליל, רק בגלל שזו האופנה החדשה? כמה ילדים תמשכנה להרעיב את עצמן כדי להתאים לאידיאל החדש-ישן הזה? מה אכפת לחברות האופנה. להן, הרי, אין שום אחריות חברתית.

4 Replies to “ג’ינס לאנורקטיות בלבד”

  1. יש בחורות שהן באופן טבעי יותר ופחות רזות. יש כל מיני. אז נכון שלא צריך לחשוב שהמיעוט האולטרה-רזה זה הנורמה, אבל גם להן מגיעים בגדים יפים.

    (כן, רדפתי אחריך עד לכאן. כנראה שגם לי משעמם)

  2. מגיעים להם בגדים יפים, אבל לא הגיוני שמסע הפרסום הנוכחי של אותה חברה יעסוק אך ורק בבגד הזה, שמותאם לסוג ספציפי מאוד של מבנה גוף. זה מצב שבו חברות האופנה מבנות מציאות, ולא סתם נענות לה. ומרגע שהן מתחילות להבנות מציאות, יש להן אחריות חברתית.

  3. הו, אבל אדון חבר(או גברת חברה? פפפט. לא שמתי לב לכינוי מין בבלוג), המון נשים תכפינה על עצמן מכנסיים שלא יחמיאו להן כלל, ורחובות ישראל כבר התמלאו, מתמלאים ויתמלאו, לצד המיעוט המאותגר מסתית כלפי מטה, בנקבות דשנות הלבושות בגדים שיאה היה להם לעטוף דחליל במקום. הרי זה כל היופי, חוסר ההתאמה הלא-מחמיא כלל הנגזר מכניעה לתכתיבי חברות האופנה.
    כלומר, בחייך, נשים כבר הלכו עם מגפי שפיץ מנומרים. לא אכפת להן כמה הסקיני-ג'ינס לא מחמיא לעודפי הבשר הנורמליים לחלוטין שיש להן- זה אופנתי ולכן הן תלבשנה את זה.

  4. לא צריך לעיין הרבה כדי לגלות שקוראים לי דובי, מה שלא משאיר הרבה ספקות לגבי מיני. וזה שהמצב הוא רע כבר עכשיו, לא אומר שצריך להמשיך ולהחריף אותו. אבל הסקיני ג'ינס הוא גרוע מחולצות בטן ומכנסיים בגזרה נמוכה – משום שהמראה היחיד שמתאים לזה הוא לא "סתם" רזה, אלא ממש שדוף. זה ההבדל.

    ומגפיים עם שפיצים זה אולי מכוער, אבל לפחות זה לא מיועד למשקל מסויים.

סגור לתגובות.