דילמה (וגם: מה בין עובדות לדעות)אני ואפסי עודראשי

תגובות

דילמה (וגם: מה בין עובדות לדעות) — 8 תגובות

 1. (קטנוניסט) הניסוח שלך לא מוצלח לדעתי. יכול להיות שאדם בחר בעמדה מסוימת, בחן את העובדות, ונשאר באותן עמדות. מהניסוח שלך משתמע שהאדם הגיע טבולה ראסה לבחינת העובדות. וחוץ מזה, ההחלטה שעובדות מסוימות הן "לא נעימות" גם היא הרי נקיטת עמדה. כן, נו, אתה יודע לאן אני הולך… אל תסגור בגללי את הבלוג :)

 2. תרשה לי הימור פרוע: גם לפני דו"ח המאחזים טליה ששון לא הצביעה לאיחוד הלאומי.
  נכון שעובדות משפיעות על דעות – ויכול מאוד להיות שהדו"ח שינה את עמדתה, נניח מקדימה או מהעבודה למרצ – אבל גם דעות משפיעות על עובדות.
  הכשל של הטוקבקיסטים הוא לא בזה שהם מניחים שהיא חיברה דו"ח בגלל שהיא שמאלנית ולא להיפך, אלא ההנחה שלהם שיש איזשהו איש 'אובייקטיבי' בישראל, שאין לו דעה על הסכסוך והוא יכול לחבר את הדו"ח האובייקטיבי באמת.

 3. וההנחה של הממשלה היא שיגיע לפה פעם חוקר-זכויות-אדם אובייקטיבי, ואז הם יסכימו לשתף איתו פעולה, או לפחות לתת לו להכנס.

 4. טוב, נדב כבר אמר את מה שהיה לי בעניין ששון אז נחזור לנקודה המקורית.
  ברור שתצביע. אתה הרי לא מתכוון להימנע מעיסוק בפוליטיקה ישראלית כאן מחשש שמא תשפיע על תוצאות הבחירות ,ונראה לי שהדברים שלך כאן יכולים להשפיע יותר מעצם פעולת ההצבעה. כן, אני מזדהה עם התחושה הבסיסית שלך שמדובר בפעולה שהיא מעט לא ראויה, אבל זו תחושה שצריך לדעת להתגבר עליה.

 5. זה שהכנסת הזו תתחלף כשתחזור במקרה הטוב הוא לא באמת השיקול הנכון.
  השאלה היא האם אתה עדיין רואה את עצמך כאזרח של המדינה הזאת, שאכפת לו ממה שקורה בה. אם אכפת לך, תצביע.
  אם אתה רואה אפשרות שיום אחד תחזור לפה, או שהבן שלך ירצה לחיות פה, או הנכדים, וכו', אז תצביע. כי ההצבעה הזו היא אמנם על איזה כנסת תהיה לנו בזמן הקרוב, אבל הכנסת הזו, כמו כל כנסת לפניה, תחוקק חוקים, שיהיו או טובים או רעים בעיניך, והחוקים האלו יישארו הרבה אחרי הכנסת הזאת.
  אז אם יש לך דעה, ויש לך את האפשרות, ואכפת לך- תצביע. זו ההחלטה המוסרית ביותר.

 6. מנקודת מבט אנוכית לחלוטין, היות ואני עצמי מצביעת מרצ, אני בעד שתצביע. גם ככה יש לנו פה מספיק סמולנים שזורקים לפח עלה ירוק/ירוקים את הקול שלהם

 7. שחר ו Meme הצליחו להגיד מאוד במדויק גם את מה שאני חושבת.
  זה לא משנה אם אתה לא חי כאן עכשיו, הממשלה שתבחר יכולה להשפיע על איכות חייך כאן אם וכשתחזור. חוץ מזה, אתה אזרח ויש לך זכות הצבעה, לדעתי אתה חייב לנצל את הזכות הזאת וזה לגיטימי לחלוטין.

 8. דובי, אני חושב שאסור לך להצביע – וכדאי שתפסיק גם לכתוב מאמרי דיעה בנושאים פוליטיים שנוגעים לישראל. אין לך זכות, אתה לא חי כאן. (ברור שאתה צריך להצביע. איזו שאלה זו?).
  אני תמיד במצב רוח לשיפוד.