פיצה-נאצי

מיטיבי הלכת בבלוג יזכרו שאשתי קוראת לעיתים את פורום אוטיזם אספרגר ו-PDD בתפוז (כי היא פסיכית). היום היא סיפרה לי על סיפור שאחת מהמשתתפות הקבועות בפורום סיפרה שם, וחשבתי שכדאי להביא את הדברים גם כאן:

אותה אשה היא אם לילד עם אוטיזם ברמת תפקוד גבוהה יחסית. היא מנצלת הזדמנויות כשהם יוצאים כדי ללמד את הילד להתמודד עם מצבים שונים, למשל – לקנות פיצה. כך היה כאשר הן עצרו ביחד ב"פיצה שרגא" שבדיזינגוף סנטר:

בהתרגשות קלה ובקול רועד הגיש בני למוכר את השטר ואמר בנימוס: "אפשר לקבל בבקשה פיצה ומיץ ענבים".
המוכר התעלם ממנו לחלוטין ופנה למישהו אחר שרק נכנס לחנות כדי לקבל את הזמנתו למרות שאנחנו היינו שם הרבה לפניו.
אמרתי לבני שיחכה בסבלנות עד שהמוכר יסיים לשרת את הלקוח שרק נכנס לחנות.
כשזה יצא ביקש בני שוב בנימוס פיצה ומיץ ענבים ושוב נתקל בהתעלמות מצידו של המוכר כשזה פונה שוב ללקוחה אחרת שרק נכנסה לחנות. שוב חיכינו בסבלנות. בפעם השלישית כשבני פנה אליו באותה בקשה, (והפעם לא נכנסו שום לקוחות חדשים למקום), התעלם ממנו שוב המוכר ובחוצפתו פנה אלי ובקול נרגז אמר "מה בשבילך גברת?" אני בלעתי שוב את הרוק ואמרתי לו בשקט (עדיין ניסיתי לשמור על ארשת רגועה), "הילד מבקש ממך כבר בפעם השלישית מה שהוא רוצה". ואז התפרץ עלי המוכר "שרגא" ובצעקות סינן לעברנו, "פה זה לא בית-ספר ולי אין זמן שתלמדי את הילד מה להגיד לי, אני לא מוכן לבזבז את הזמן בלימודים שלכם, אם את רוצה משהו אז תגידי לי את". והכול בצעקות ולפני הילדים.

ליבי נפל, הסתכלתי על בני ועל ידו שעדיין הייתה מושטת עם השטר של 20 השקלים, והדמעות כבר חנקו את גרוני. המוכר ייבש אותו ובני הטהור בכלל לא הבין מה קרה. הוא לא ידע שהוא צריך להיעלב מההתנהגות הבוטה. אני כמובן נפגעתי בשבילו עד עמקי נשמתי.

(כאן)

על פי התגובות בפורום, עושה רושם שאותו סוחר פיצה מתנהג בצורה כזו ללקוחות שלו באופן כללי, מה שמעלה את השאלה למה אנשים בכלל קונים שם. אך אדם שנוהג כך בילד, לא כל שכן ילד עם מוגבלות, אינו ראוי לדעתי לכספם של אנשים הגונים. אם אתם באזור דיזינגוף סנטר ונפשכם חשקה בפיצה, אל תכנסו ל"פיצה שרגא". שמעתי שיש סניף של עגבניה באזור. ממה שאני זוכר הם עושים יופי של פיצות.

21 Replies to “פיצה-נאצי”

 1. ובלי קשר, המקרה מלמד שגם אם תפתח חנות לממכר חול בקומה 0 בדיזינגוף סנטר, יהיו לך לקוחות.

 2. דיברתי כרגע עם מחברת המכתב ופרסמתי ב"לא רלוונטי" עם המלצה להעביר – אבל בלי השמות.

 3. חבל שהלינץ' יצא מהאופנה.

  מה שמוזר זה שבדף הראשון של תוצאות החיפוש "פיצה שרגא" בגוגל, ישנם שלושה איזכורים לשואה (תוצאות 3, 6, ו-10). התוצאה השלישית היא הפוסט הזה, אבל מה גוגל יודע שאנחנו לא?

 4. למשה שרף – מסתבר שיש סרט בשם "פיצה באושוויץ" ולאחת הדמויות שם קוראים שרגא… מילות חיפוש, זה הכל.

 5. בעיות תקשורת יש בכל מיני רמות. נראה שלמוכר בפיצה יש בעיות תקשורת משלו. גם לאנשים כאלה מגיע להתפרנס. הכאב של האמא מובן, ההתלהמות הודרישה לחרם לא מובנת. ללמד ילד אוטיסט, או כל ילד אחר, אפשר בעשרות מקרים אחרים. אפשר לפתוח עיניים ולראות מתי זה לא מתאים. אולי האדם הזה רע, אבל יותר הגיוני שהוא פשוט לא מסוגל לנהל סוג כזה של תקשורת. סובלנות, אנשים.

 6. אין בליבי מילים לפנות אליך שרגא הנאצי מלבד זה.אם ילדך היה נושא בעול הזה האם היתה מסכים כי כך אדם אחר יתנהג אליו. מלבד זו ניתן להגיע לשרגא לסניף רצוי במשלחת של כ 5 עד 10 חברי קבוצה להזמין מנת פיצה + משקה ורגע לפני קבלת ההזמנה להתחרט לפני-תוךכדי לשנות את סוכ הפיצה ועוד כמה טריקים אולי יבין שרגא מה עובר על עולמו של נער אוטיסט

 7. עמית היי
  אנחנו זוג שמכירים את הבן אדם הרע הזה באופן אישי
  את היית צריכה לתבוע אותו , וללכת עד הסןף
  החרם לא לקנות פיצה יהיה לגמרי זמני ,
  מהר מאד יחזרו לקנות אצלו, הילדים פשוט מכורים לפיצה ולמיץ ענבים .
  אנחנו נתקלנו בתגובה דומה כלפי בתי שהיא לא אוטיסטית , היא בת שלוש ושפכה בטעות את מיץ הענבים , הוא סילק אותנו מהמקום בצעקות וטען שהוא לא גן ילדים וואין אצלו טעויות .
  גם אם אנשים לא יקנו ממנו פיצה , פרנסתו לא תיפגע מאחר ויש לו הכנסות נוספות פרט ממכירת פיצה.
  הוא חסר אנושיות וחסר רגש לחלוטין .

 8. מי הו אהשרגא הזה-ממה שקראתי זה בן אדם שמוכר ב10 שקל פיצה ושתיה-נו באמת-אם אתם הייתם עובדים עבור המעט הזה לא הייתם ממורמרים ומרגישים חרא?הבן אדם מסכן שנלחם לפרנסתו (אל תשכחו שהוא צריך לשלם שכירות לדיזנגוף סנטר שם מטר רבוע לא זול )בקיצור עוד אומלל שזקוק לרחמים.

 9. כואב מאוד.
  יהיה טוב לא לפרנס אותם וכדאי לא להיכנס.
  מאידך, יבורך כל מי, שמקנה כישרים לילדו
  וקל וחומר, לאחר.

סגור לתגובות.