הצבעה נשית והעדפת סיכוןבחירותראשי

תגובות

הצבעה נשית והעדפת סיכון — 2 תגובות

 1. מעניין שבבחירת מקצוע לימוד נשים הן דווקא חובבות-סיכונים קיצוניות – הן נוטות הרבה יותר מגברים לבחור מקצועות במדעי הרוח והחברה או ביולוגיה שבהם מספר המשרות מועט והמשכורת נמוכה. על כן, ייתכן שהשימוש במונח "אהבת סיכון" אינו נכון כאן, זה תלוי בקונטקסט.
  .
  באופן כללי נראה לי שנשים פשוט פחות מוטרדות מנושאים כלכליים, והן תומכות בהגדלת תקציבים סוציאלית ללא הגדלת שיעור המס מכיוון שכמו רבים מתושבי מדינת ישראל (ולא מעט כתבים כלכליים ביניהם, לצערי), רבות מהן פשוט לא מקשרות בין שני הדברים.
  .
  בתקופת מחאת העגלות, למשל, ניסיתי להסביר לאימהות בגינה שילדיהן שיחקו עם יותם את המתמטיקה של קבוצות לחץ – שאם מעמד הביניים משלם את מרבית המיסים אז הוא גם זה שיממן את ה"חינוך חובה חינם מגיל 3" שהן כל כך רצו, כך שאותו הסכום שירד להם מעלות הגן יעלה להם במיסים פחות או יותר. נשים רבות לא הבינו בכלל את הטיעון הזה.
  .
  ממחקרים אחרים אני יודע שנשים, בממוצע, טובות יותר במתמטיקה מאשר גברים. ובכל זאת, הנטייה ההומנית שלהם בבחירת מקצוע יכולה לנבוע מאותו המקום שגורם להן – בממוצע – לדרוש יותר הטבות סוציאליות ופחות מיסים בו זמנית.
  .
  וכמובן שהכל בממוצע ויש שונות וכו'.
  .
  ולסיכום, האם ישנה הצדקה לנתח את הנשים כאן בנפרד? האם השוני ביניהן לבין גברים הוא מובהק? האם לא היית מוצא גם הבדלים דומים בין ג'ינג'ים לבין שאר האוכלוסיה, סתם בגלל האקראיות של המדגם?

 2. פוסט מעניין אבל תיארת בסקר כל כך הרבה בעיות מתולודוגיות שקשה לי להגיד אילו מסקנות אפשר להסיק מתוכו בכלל.