מי אשם בשחרור האסירים? (רמז: אתם)

עוד יבוא מעמוד הפייסבוק שלי. סליחה עם הקוראים פעמיים.

רבים מוחים כנגד שחרור האסירים כתנאי לתחילת השיחות. ובצדק: איזה מין שיחות שלום מתחילות בשחרור רוצחים מתועבים שאפילו אינם מביעים חרטה על מעשיהם?

אבל דעו לכם שישראל אחראית במאה אחוז לדרישה הזו. היא יצרה אותה. זוכרים איך כל עם ישראל יצא בהפגנות למען שחרור גלעד שליט "בכל מחיר"? זוכרים את כל הרוצחים המתועבים שחבים את חירותם לחמאס?

במהלך ההוא, ישראל הציגה את אבו מאזן והרשות כחלשים, ואת ישראל ככזו שמגיבה רק לכח. הרשות חייבת להוכיח לציבור הפלסטיני שגם בדרך שלהם, הדרך המדינית, אפשר להשיג את אותם ההישגים, ויותר מכך. הם היו חייבים להראות שאת מה שהחמאס הוציאו מישראל אחרי שהקיזו הרבה דם פלסטיני, הרשות יכולה להשיג עם לא יותר מקצת זיעה אמריקאית.

אני התנגדתי לשחרור אסירים בעסקת שליט, ואני מתנגד לשחרורם כעת, אבל מי שרצה לשחרר אסירים אז לא יכול להתלונן היום שאבו מאזן הוא בכל מקרה נשיא חלש ברחוב הפלסטיני, כי לזה אנחנו גרמנו, ושזה לא ראוי ששיחות שלום יותנו בשחרור רוצחים, כי גם את זה אנחנו גרמנו, ושני הדברים הללו מזינים האחד את השני.

בוקר טוב ישראל, למעשים שלכם יש השלכות. מדינה שמוכיחה את חולשתה אל מול אלימות לא יכולה להזכר פתאום לעמוד על שלה דווקא כשהלחץ הוא דיפלומטי. כמו שקבע רבין בזמנו, זה צריך להיות בדיוק להפך.

3 Replies to “מי אשם בשחרור האסירים? (רמז: אתם)”

 1. אבל אכלו לו קיווי מעל הראש! קיווי! אין לך לב?!

  מסכים עם כל מילה.

  ובכלל, ציבור שלא יוצא להפגנות כש-350 אנשים בשנה מתים בתאונות דרכים, אבל כן יוצא להפגנות ענק כשחייל אחד נמצא בשבי החמאס, איבד את זכותו שיתייחסו אליו ברצינות.

 2. מה הקשר לעסקת שליט
  לממשלה היו שתי אופיציות הפסקת הבניה בשטחים או שחרור אסירים
  ובחרו לשחרר אסירים כדי לא להסתבך עם הימין הקיצוני שכמובן לא מחה על שחרור המחבלים – כדי שלא ילכו על האופציה של הפסקת הבנייה.
  אחרי שאת גלעד שליט ייבשו 5 שנים בשבי עד שזז משהו כדי להראות שאנחנו לא מוותרים בקלות, ממש מדהים איך הצליחו לשחרר מחבלים ועוד עם דם על הידיים כל כך מהר בשביל יענו שיחות שלום שבמילא לכולם ברור שלא יובילו לשום מקום.

סגור לתגובות.