על דברים שבזול ודברים שביוקראינטרנטראשי

תגובות

על דברים שבזול ודברים שביוקר — 9 תגובות

 1. אם זה נראה בעיניך מטורף, לא קנית דירה עכשיו?
  אני באמת שואל, כי גם אני מתלבט, וזה נראה לי מטורף.

 2. אז נראה מטורף. היום זה נראה כאין ברירה, כי הזמן פועל לרעתנו (עד שנקנה דירה, כמובן, ואז מחירי הדירות יקרסו).

 3. אפרופו ביטוח משכנתה (קיבלתי הוראה מבת הזוג רק בהא), לפני כעשור וחצי כשהשוק נפתח לתחרות וחברות נוספות נכנסו לשוק המחירים נחתכו ביותר מחצי, מן הסתם מאז המחירים השתוו כמו בסלולר. הנקודה היא שישנם ענפים שהשוק חייב שתהיה בה תחרות כי טובת הצרכן היא משמעותית.

  לגבי השוואת מחירים, לי יש מנהג כל רבעון לתפוס קטגורית הוצאות מתמשכות ולחתוך בהוצאות. במיוחד בתחומים ה"מגעילים" ומסובכים. חתכתי יותר מחצי דמי ניהול בקרנות הפנסיה וההשתלמות, עמלות בבנקים, הביטוח פנסיה לאחר מספר שנים, סלולר (זה קל) ושאר חברות התקשרות ועוד.

  אסור לקפוא על השמרים, אין ברירה זה חלק מהמשחק.

 4. בביטוח משכנתא חובה, לפי דרישות הבנק, באמת אין סיבה לבטח בחוץ (גם אני מבטח בחברה של הבנק). השאלה היא מה מבחינת הכיסוי הנוסף, שהביטוח בבנק משאיר אותך (ואותי) ערום.

  הרי אם תשרף לך הדירה כליל אז נחמד שלא צריך לשלם עליה יותר משכנתא, אבל כל ההון העצמי שלך + קרן המשכנתא שהחזרת בינתיים לא מבוטחים, ועלו באש.

 5. קודם-כל, במנותק מן השאלה כאן: לדעתי, לפחות, עדיף לנסות להסתדר, עם בעל-בית הגון (שהוא בן-אדם), מאשר עם בנק…

  קרי: בין לקחת משכנתא, לבין להוסיף להתגורר בשכירות, עדיפה השכירות.

  במיוחד כיום.

  אבל, אם כבר בחרת לעשות זאת – אז כן, אני מסכים איתך, שהתנהלות אותם "הקש על האיחוד הישיר של תשעה מיליון וגלה, שזה בעצם 5" (או איך שלא קוראים להם), הינה פסולה מעיקרהּ. במדינה רצינית, על הטעיה כה חמורה של הלקוחות, כבר היו מוציאים להם, צו-סגירה מנהלי וגמרנו.

  אבל, איך שיהיה: הדבר הטוב והנבון ביותר לעשות, הוא לשמור מרחק, מכל הכנופיה הזאת כולה; רק ככה נצליח להפיל אותם.

 6. אין לי מושג מה יקרה בשוק הדיור בעתיד הקרוב, ואני נמנע מלתת עצות בעניין. כל מה שאני יכול לומר במקרה הפרטי שלך הוא שיהיה במזל טוב.
  אבל כאשר עוברים מהפרט אל הכלל, אני חייב לומר שהמשכנתה נושאת בחלק נכבד מהאשמה להפיכת חייו של האדם המודרני למפעל כלכלי. המפלצת הזאת מחייבת כל אחד מאתנו להיות סוג של איש עסקים: לא רק לתכנן תוכניות לעתיד, אלא לכמת אותן, להצמיד להן תג מחיר, ולמדוד את מימושן לאורך זמן. מי שאוהב את זה ככה, סבבה. אבל רוב האנשים אינם רוצים להיות אנשי עסקים, ולכן ברור למדי למה משכנתה היא דבר מלחיץ. לא שיש דרך להימנע מזה (טוב, אלא אם האמא שלך היא אשת עסקים מוצלחת), אבל הדבר הנבון לעשות הוא לקחת במשורה ולהשתדל לחסל את המפלצת מהר ככל הניתן, גם במחיר של ויתור על הנאות חיים כאלה ואחרות (למי שזה רלוונטי). כמובן, רצוי שגם הממשלה תפסיק לעשות קופה מחלומות ותוכניות לעתיד של האזרחים ותרסן את תאוות הבצע של בעלי הנדל"ן על הדרך, אבל זה כבר נראה חלום בפני עצמו.

 7. רק מדווח שאצלנו בבית המודל של הארץ הצליח מעל המצופה – לא רק שעשינו מנוי דיגיטלי, משנשבר המחסום של תשלום על תוכן כבר הלכנו על מנוי סופשבוע + דיגיטלי.
  1:0 להארץ.

 8. החישוב שלך שגוי, אם המהלך יהיה הצלחה סבירה ולארץ יירשמו (לא יעשו מנוי, סתם יירשמו לאתר בחינם וייתנו כתובת מייל) יותר ממאה אלף איש ההכנסות מהפרסום יעלו ולא יירדו, משתמשים רשומים שווים המון כשאתה בא למכור שטח פרסום.