למה אני כן אוהב את גוגל

לאט לאט גוגל הולכת וצוברת אנשים שאוהבים לשנוא אותה. משהו לגבי גוף כל כך גדול שמחזיק בכל כך הרבה ידע עלינו (אמנם הכל ניתן להם בהסכמה, אבל מה זה משנה), גורם לאנשים מסויימים אלרגיה. והפוזה הזאת, של "אל תעשה כל רע", זה גם לא עוזר. זה מעודד פראנויה, אם לומר את האמת.

אבל אני אוהב את גוגל. אני אוהב אותם כי למרות שהם ענקיים ויודעים עלי יותר דברים ממה שאמא שלי יודעת עלי (למעשה, הם יודעים עלי יותר דברים ממה שאני יודע עלי…), הם גם חמודים להפליא.

לפני זמן מה גוגל הודיעו שהם מבטלים את שירות מכירת/השכרת תכני הוידאו שלהם. מכיוון שכדי להפעיל את התכנים שנרכשו צריך לאשרר את זכויות ההפעלה על השרת של גוגל, המשמעות של הורדת השרת הייתה שכל מה שנרכש שם עד כה לא יעבוד יותר. גוגל יצרו קשר עם כל מי שרכש מדיה מהם והודיעו שהם יתנו זיכוי דרך גוגל צ'ק-אאוט, מעין שירות ארנק אלקטרוני שגוגל מקדמת מול פיי-פל של איביי.

ההודעה של גוגל עוררה גל מחאות בכל רחבי הרשת (למעשה, אני אפילו לא מצליח למצוא איפה מצאתי את הקישור המקורי לפוסט הזה של ערס טכניקה). עכשיו, מה שיפה זה שגוגל הייתה יכולה לנפנף אצבע משולשת בפני כל הביקורת הזאת. בסופו של דבר, לא מדובר בשירות סופר-פופולרי של גוגל (אחרת לא היו סוגרים אותו), ואם גוגל הייתה מחכה מספיק זמן, כולם היו שוכחים לה את זה. וגם אם לא, מה הם יעשו? ישתמשו במיקרוסופט לייב הצולע? פחחח.

אבל לא, גוגל יצאה היום בהודעה חדשה: טעינו. הם נותנים איזה תירוץ צולע לכך שהזיכוי ניתן מלכתחילה בצ'ק-אאוט, אבל מכירים בכך שההרגשה שמתקבלת היא שגוגל מנסה לקדם את שירות התשלום האלקטרוני שלה על חשבון אנשים שקנו מוצרים אחרים מגוגל, ובעצם מענישה אותם פעמיים. וזה לא הכל. גוגל גם הודיעו שהם יחזירו, הפעם בכסף מזומן, את כל הכסף ששולם עבור וידאו בחנות שלהם, ומבקשים ממי שרכש אצלם משהו לוודא שפרטי כרטיס האשראי שלו מעודכנים נכון אצלם. וזה לא הכל: הם אמרו שגם הזיכוי שכבר ניתן בצ'ק-אאוט ישאר בידי המזוכים, ככה, כפיצוי על הפאשלה של הזיכוי הראשון. וזה לא הכל: כדי לצמצם למינימום את הפגיעה בצרכנים, גוגל הודיעה גם שאמנם חנות הוידאו תסגר במיידי, אבל השרת שמאפשר אשרור של הבעלות והצגת הסרטים ישאר מקוון עוד חצי שנה, כך שכל מי שלא הספיק להנות מהמדיה שהוא רכש (וקיבל עליה החזר כפול), יוכל לעשות זאת בחצי השנה הקרובה. וככה, בשביל הסיומת, הם גם התלוצצו שאפילו כשהם עושים טעות, מדובר בטעות חדשנית ומקורית.
תראו לי בהזדמנות עוד תאגיד, לא בגודל של גוגל, סתם תאגיד קטן וחביב, שלא רק שיכיר כך בטעות, אלא שיצא מגידרו לתקן אותה, למרות שהפגיעה שתגרם לו מבחינת יחסי ציבור היא, כנראה, מזערית. אין כאלו.

יש משהו בגוגל האלה שהוא יוצא דופן, לא רק ביכולת השיווק שלהם, אלא בעצם תפיסת העולם העסקית שלהם, וזו אחת הסיבות שגם כשהמוצרים שלהם אינם הכי טובים בשוק, הרבה פעמים כדאי בכל זאת לעבוד איתם ולא עם המתחרים.

אומרים שכשלקוח קונה משהו ואין שום בעיה, הוא מרוצה, אבל מה שיהפוך לקוח לפרסומאי בהתנדבות של המוצר הוא שמשהו לא ילך כשורה, ונותן השרות או המוצר יצאו מגידרם כדי לתקן ולפצות את הלקוח. גוגל הפנימו את הלקח הזה כמו ששום תאגיד אחר לא הצליח.

2 Replies to “למה אני כן אוהב את גוגל”

  1. לא כל כך קשור לפיצויים אבל זה מזכיר לי כמה טוב לראות את בליזרד מוציאה עדכונים למשחקים שהיא הוציאה לפני עשור. אפשר להגיד מה שרוצים לגבי המעבר שלה לייצור משחק MMORPG שצריך לשלם עליו חודשית, אבל שהיא לא משקיע פשוט בלתי אפשרי.
    העדכונים, הצומת לב שהם נותנים לקהילה שנוצרת סביב כל משחק שלהם ואיכות המשחקים עצמם.
    אני יודע שזה לא הכי קשור אבל בכל זאת רציתי לציין שדברים כאלו גורמים לאנשים לאהוב חברות כאלו. הלואי שגוגל ימשיכו.

  2. כשאנשים מדברים על עריצות גוגל ושנאתם אליה, זה מזכיר לי את הקטע של מונטי פייתון בבריאן כוכב עליון:
    All right, but apart from the sanitation, the medicine, education, wine, public order, irrigation, roads, a fresh water system, and public health, what have the Romans ever done for us?

סגור לתגובות.