חיזוי ע”פ ארץ נהדרת

אתמול בערב אשתי גלשה באינטרנט ואני שיחקתי עם הילד. בשלב כלשהו היא אמרה "היי, גאידמק קונה את טיב טעם". תגובתי המיידית הייתה "אז הם הולכים להפוך לכשרים?" אשתי תהתה אם אני רציני ואני עניתי "איטס ג'ואיש טרדישן!".

היום, כמה עצוב, מסתבר שהבדיחה שלי הייתה מדוייקת לחלוטין.  חלילה לי מלהגיד למליארדר שהמהלך העסקי שלו הוא אדיוטי, אבל אני חושב שברור לכולם שנטרול הייחוד של הרשת הזאת יהפוך אותה לרשת ככל הרשתות, וההשקעה ברכישת הרשת הזאת דווקא (ולא, נגיד, הקמת רשת חדשה) תהפוך לחסרת משמעות. אבל, דומני, המהלך הזה של גאידמק כלל אינו מהלך עסקי. הוא מהלך פוליטי פשוט: הוא קונה את הרשת מספר אחת לשיווק מזון לא כשר, הופך אותה לרשת רגילה וזוכה במחיר מבצע בתמיכה פוליטית של החרדים. כמי שהכריז על כוונתו לרוץ לראשות עיריית ירושלים (ואנחנו יודעים לאיפה זה מוביל), השגת תמיכה מהחרדים היא מהלך מתבקש, וכרוסי מדובר בדבר לא פשוט עבור גאידמק. הוא מצא, לפיכך, את הפתרון האולטימטיבי: דרוך על האלקטורט הטבעי שלך כדי להשיג את המצביעים החדשים.

4 Replies to “חיזוי ע”פ ארץ נהדרת”

  1. אפילו שכמעט ולא יצא לי לקנות ברשת הזאת המהלך הזה שלו ממש מעצבן אותי. אני חושב שהוא מהווה דוגמא קיצונית לכוח ולהשפעה שיש לבן אדם אחד, בגלל הכסף שלו, על אוכלוסיה שלמה. היה שוק לאוכל הלא כשר, אנשים חפצו בו והיו מוכנים לשלם בשבילו, אבל במצב הנוכחי בן אדם עשיר יכול לקדם את העקרונות שלו לפני כל רצון של אוכלוסיה, רחבה ככל שתהיה.

  2. ירדן – זה קורה כל הזמן ואל תשכח שהרשת הפסידה בשנים האחרונות ולא הרוויחה, כך שפרמטרים כלכליים נטו יש צורך בשינויי משמעותי כלשהוא. אני אישית לא רואה בעל חיים ששווה לריב בעבור הזכות לתעש ולאכול אותו. אז לא יהיה בטיב טעם חזיר. ביג פקינג דיל.

  3. לא חושבת שבקלות כזו ניתן 'לקנות' את קול המצביעים החרדים, אלא יותר להפסיד את האלקטורט הטבעי שלך. אבל מי יודע??? אולי בצירוף מהלכים עתידיים, דווקא כן…

סגור לתגובות.